Споделена история от Образование

Имам ли възможност да следвам психология с този успех
Добър ден,
Моля редакторите да одобрят публикацията ми, защото наистина се нуждая от съвети. Благодаря предварително!

Аз съм момче на 17 години, 10а клас. Интелигентен съм, сериозен съм и имам доста приятели. Често приятелите ми се допитват, ако имат проблеми и се пробвам да им помогна. Винаги съм искал да бъда психолог, аз съм роден за това.
Уча в езикова паралелка, оценките ми са горе-долу добре, но имам една г-жа по БЕЛ, която ми пише само слаби оценки и тройки, каквото и да правя и колкото да се боря, това е резултата... От доста хора съм чувал, даже и тя ни е разказвала, че е развалила успеха на много хора и не успели да си сбъднат мечтите, не успели да кандидатстват и тн.
Та, въпроса ми е: Мога ли да следвам психология и да стана психолог с ниски оценки по БЕЛ? Иначе в момента учим Етика и право и имам петици и шестици и доста добре се разбираме с госпожата, даже сме като приятели.

Приятен ден на всички! :)

Коментари

1.   Можеш, стига да изкараш отлична оценка на кандидат-студентските изпити.

2.   А не може ли да се явиш на повишителен изпит по БЕЛ, ама да помолиш при друг учител?

3.   Можеш. Сега всичко е възможно.

4.   Здраейте, чувала съм за"преоценяване" т. е. ако не ти харесва оценяването на госпожата ти по БЕЛ/както твърдиш/Може да изискаш изпит, в този слъчай ще те оценяват и външни преподаватели. Трябва да разговаряш с директора на училището. Всичко това обаче е трудно, но ако си уверена в знанията си и искаш да постигнеш мечтата си... давай.

5.   Психологията стана нещо много актуална напоследък и има доста кандидатстващи. Ако балообразуваща ти се окаже оценката по БЕЛ, както си мисля, тя ще свали общия ти бал. Трябва да изкараш много висока оценка на приемния изпит или на матурата, ако се влиза с последната, за да ти компенсира оценката от дипломата донякъде.

6.   От автора: Благодаря на всички писали! Ще се постарая да повиша успеха си, но надали г-жата ще ми предостави тази възможност... Иначе, давам пример: По БЕЛ имам 3 или 4 в дипломата, а след това на изпитите за кандидатстване изкарвам 5, ще мога ли да следвам и да осъществя мечтите си?

7.   Здравей! Аз съм преподавател по БЕЛ и психология. Ако на изпита имаш 5 ще можеш да влезнеш, но ако тази г-жа ти остави 3 или 4 в дипломата, то значи трябва да се откажеш от психологията, защото няма да те приемат. Наистина психологията е наистина хубава наука, но и се изисква висок успех за нея!! Аз мога да ти помогна по БЕЛ, дори и по психология, ако желаеш.. УСПЕХ ти желая!!

8.   От автора: Как така хем ще мога да вляза, хем да се откажа? Сърдечно Ви моля да говорите само истини и да пишете само и единствено, ако сте максимално сигурни, защото наистина имам цели в живота и тези думи ми провалят мотивацията и стимула към позитивното.

9.   Трябва ти сам/а да си изградиш едно позитивно мислене. Защото твоето ориентиране е под нивото на това с което си избрал/а да се занимаваш за бъдеще!