Споделена история от Образование

Страх от изпитите след 7 клас ...
Така, 7ми клас съм и както знаете след 10 дни имам изпит по български език и литература, а след 13 дни по математика.. Аз решавам много задачи, по 3-4 часа на ден, абе подготвена съм. По-големия проблем е, че много се притеснявам колко ще изкарам.. Винаги мисля, че ще се улея и няма да направя нищо :/ Всички ме успокояват, че ще ги мина, но аз наистина се страхувам.. Моля за помощ.. Как да се престраша от това? Благодаря предварително :):)

Коментари

2.   Знам, колко е стресиращо. Учи, учи, УЧИ, но последните 1-2 дена си почивай, слушай музика и се разтоварвай; нека мозъкът ти да си почине, защото има доста логически задачи. Ако си подготвен/а няма смисъл да се притесняваш. Помни - всичко е в мозъка на човек. Познавам хора, които направиха точно тази грешка - притесниха се и не можаха да се съсредоточат.
Последните дни излез сред природата, поразходи се!
Успех!! ??

3.   Няма смисъл да се притесняваш, аз имах нисък успех в училище и въпреки това изкарах добри оценки на матурите и ме приеха в елитно училище... не се притеснявай, тва е само един тест като всички останали... И аз миналата година се притеснявах много, но си го взех... Няма нищо страшно! ;-) Успех! :-) :-) :-) :-)

4.   Ами ако се притесняваш - направи си някакъв план за действие! Примерно вземи задачи или тестове от предишни години и гледай да се справиш с тях за определено време по часовник. Изработи си навик на изпита първо да минаваш въпросите и задачите, които са най-бързи и лесни за описание и по които си най-подготвена, а трудните и обемистите остави за накрая. Научи се да си проверяваш писанията, за да останат накрая минимален брой непоправени грешки.
Такива неща! Ако си представяш този план за действие и кое кога да изпълниш и за колко време да го свършиш - просто няма да ти остане време да мислиш за глупости и да се шашкаш излишно!
Напрегни се, напъни се малко! Знай, че всяко положено от тебе усилие, всеки опит да бъде систематизирана работата ти, ще даде незабавен резултат и ще ти осигури значително предимство пред съучениците ти, на които изобщо не им е хрумнало за подобни неща!
Успех и никакъв страх! Страхът е спирачка!

5.   Здравей! Аз също съм в 7 клас. И аз бях като теб, много се притеснявах, но след като ходих няколко пъти на пробни матури и видях какво е, се успокоих. И аз правя много тренировъчни тестове и съм подготвена. Всъщност, колкото повече ннаближават, толкова по-малко се притеснявам. Преди 3-4 месеца се шашках ужасно много. Ще се справиш, не се притеснявай. А също така в деня, преди матурата (или когато имаш време) отиди на църква. Нека освен знанията ти (е разбира се те са най-важни) с теб да бъде и Бог. Така ще се почувстваш по-спокойна.
П. П. От Пловдив ли си? ;) Да знам дали имам много конкуренция за ОМГ"Акад. Кирил Попов" :дд

И още веднъж:Успех!
Момиче на 13

6.   Споко, никой не е умрял от тези изпити :)
Гледай да не прегрееш само. Намали малко темпото. Далеч не е толкова фатално за живота ти колко ще изкараш, стига да не е двойка, но и от тази ситуация има излизане.

7.   Много благодаря :):) И не съм от Пловдив ;д Успех и на теб, дано да успееш