Споделена история от Образование

Как да се ''отпиша'' от УНСС?
Първокурсник съм в УНСС. Първоначално исках да кандидатствам в софтуерния университет на Наков, но така и не се включих в началното обучение по програмиране, което предлагаха(имах си куп проблеми и нямах възможността) и не се явих на приемния изпит. Затова записах в УНСС, просто за да усетя студентския живот и да свикна с динамичното ежедневие в София. Сега обаче вече имам възможността и времето. Кандидатирах се отново за безплатното обучение в SOFTUNI и мисля да се явя на приемния изпит Август месец. Обаче в момента ми предстои сесия и държавен изпит в УНСС. Не смятам въобще да уча за тези изпити, нито да се явявам на тях, защото не виждам никакъв смисъл от това тъй като ще сменям университета. Целта ми е сега да наблегна с програмирането и лекциите в университета на Наков. Мога ли сега да се "отпиша" от УНСС, преди да съм се явил на сесията и на държавния изпит? И ако да, каква е цялата процедура по "отписването"? Нарочно си задавам въпросът тук, за да може някой който е минал по същата процедура да ме насочи, какво точно трябва да направя. Не искам да се консултирам по този въпрос със служители от УНСС, защото знам че първо всеки един от тях ще ми даде различен отговор, за да бъда объркан максимално и второ - защото ще се държат нагло и надменно и само ще ми вдигат кръвното, както винаги... Благодаря предварително на всички, които ще прочетат написаното от мен и ще си направят труда да ми отговорят :)

Коментари

1.   До колкото знам, отиваш, казваш им там в дирекцията дето ти държат дипломата, че искаш да се отпишеш и ти връщат дипломата и така. Не мисля, че е много трудно хаха, споко, никой не може да те задържи против волята ти, по всяко едно време можеш да се отпишеш.

3.   Ми отиваш в учебен отдел и там ти казват.
Ама нещо не ми се връзва твоята история - предстои ти държавен изпит, което значи че вече си изкарал 4 години, и два месеца преди да си вземеш дипломата - "хоп отказвам се"... Нещо ми се губи логоката....

4.   ОТ АВТОРА: Имаме държавен изпит по английски език първата година..

5.   В аквариума казваш, че се отписваш, взимаш си дипломата и готово. Много мои колеги направиха така

6.   Отиваш при секретарката си и за да не ти чете разни глупави лекции можеш да я излъжеш, че заминаваш за чужбина и спешно ти трябва да ти върнат дипломата и да ти прекратят студентските права. От там нататък вече тя трябва да ти обясни каква е процедурата, но едва ли е нещо сложно. Обаче не е ли хубаво да имаш резервен вариант? Ами ако се отпишеш без да си сигурен, че ще те приемат на новото място? Да не се окаже накрая, че си от два стола та на земята? Така, че по-добре временно прекъсни в УНСС и ако нищо не стане на другото място, можеш да се върнеш и да си довършиш започнатото.