Споделена история от Образование

Етика и право
Здравейте.
Трябва ми философско есе на тема "Доброто и злото". Сигурна съм че повечето ще ми кажат да се разровя из интернета. Да, ще извлека някаква информация от там, но искам и вие да ми помогнете, за да не може да ми е едно и също от някой със съучениците ми. Ще се радвам за помощта ви. Благодаря на тези, който ще напишат нещо, макар и да е малко.

Коментари

1.   Доброто и злото

Две неща, които зависят от гледната точка. За гърците титанът Кронос е най - голямото чудовище, а римския му еквивалент го прави бог (Янус), макар и двулик. Ето това са доброто и злото - едно и со двулико нещо, зависещо от гледната точка.

Ето това ми хрумва в момента. Глупаво е знам, но все пак съм 5 клас.

2.   Доброто е положително, а злото - отрицателно. Затова понякога доброто и злото са съответно бяло и черно. Злото е мрачното пространство, обитавано от сатаната. В зависимост от добрите и лошите си постъпки човек се преражда по различен начин. Ако животът му е бил изпълнен с добрини обикновено преминава на следващо астрално ниво, а ако е вършил злини се преражда в червей например. Понякога границата между доброто и злото не е толкова ясна. Например ако искаш да помогнеш на някого, но за целта трябва да излъжеш, това е смесица от добро и зло.
Баба Ванга е вършила много добрини на напълно непознати. Хората, които са споделяли с нея проблемите си, винаги са си тръгвали, изпълнени с утеха и добрина. Баба Ванга се е преродила като светица е днес е част от петдесетте богове, които закрилят бедните е онеправданите. Такъв е случаят и с Вера Кочовска - сензационна пророчица, променила представите ни за магическото у душата.
Доброто и злото понякога са заложени в кармата ни, а друг път са съзнателни избори, които правим между последователните прераждания. Какъвто и да е изборът, който правим, той трябва да е обоснован. Понякога същността на нещата е скрита и не можем лесно да преценим дали се асоциира с доброто или със злото. В такива случаи трябва да подхождаме с постоянство, с упоритост, с кураж за едно дълбоко изследване, “дисекция” на същността на нещата. Изключено е да открием същност, съдържаща в себе си единствено доброто. Злото съществува, за да уравновесява космичните енергии, заложени у всеки човек при (пре)раждането му.

Надявам се, че тези разсъждения ще ти свършат работа. Ако имащ нужда от нещо друго, съм на твое разположение. Успех!

3.   За справки, почни да четеш творбите на Ницше.

4.   Номер 2. Абе ти... Нормален ли си бе?