Споделена история от Образование

Курс по френски език
Моля модераторите да публикуват историята ми, защото наистина е важно!! :)

Здравейте,
аз съм момиче на 15 години и имам доста голяма амбиция да науча френския език. Уча го в училище по 4 часа седмично, на доста елементарно ниво, а преди това до 7 клас (включително) съм учила английски и ми иска да знам и друг език на, който да говоря и общувам напълно свободно. Обръщам се към вас с въпрос кое е по-добре частни уроци или курс, и някое място в София (школа или частен учител) в което да изуча добре езика. Благодаря ви предварително :) ;*

Коментари

1.   Ходил съм и на частен учител, и на курс, само че по английски. И двете форми на обучение си имат и предимства и недостатъци.
При частен учител може да се отпуснеш повече и да не се притесняваш от грешките които допускаш, след това може да дискутирате грешките и начините за тяхното коригиране. Освен това цялото му внимание е насочено към теб, може да работите по теми които те интересуват специално, така се овладява и по специализираната терминология.
На курс пък има малко "състезателен елемент" - желанието да се докажеш пред групата, да водиш комуникация с членовете на "екипа" и тн... Освен това свестните школи дават сертификат. Но групата трябва да е максимум 8 - 10 човека, иначе учителя няма как да се концентрира върху всеки отделен курсист и става малко като на лекции - който разбрал - разбрал, който не - да наваксва в къщи...

2.   При частен учител е най-добре! Попитай някой учител по френски от езикова гимназия дали ще може да те взема на частни уроци и се уговорете. Пари, вложени в образование са винаги добра инвестиция!

3.   Попринцип, елементарните неща и граматиката се учат в училище и после от теб зависи докъде ще развиеш познанията си...
Освен това, ако искаш да говориш този език fluently(свободно,гладко,без усилия), тъй както говориш българския, най-добре е да учиш с УШИте, а не с ОЧИте си. Можеш да гледаш филми/сериали, да четеш книги, да слушаш музика/аудиокниги на френски и т.н.... Намери материял в интернет, започни с дублирани на френски език картууни с английски субтитри, създадени за малки деца и така лека-полека качваш възрастта на филмчетата.
Книгите помагат много за научаване на нова лексика и можеш докато четеш да пуснеш аудио-формата и така също ще чуваш как се произнасят думите.
За еКниги на френски:
www.gutenberg.org
inlibroveritas.net
gallica.bnf.fr
manybooks.net
За аудиокниги на френски:
www.loyalbooks.com
librivox.org

Надявам се да съм бил полезен!

4.   От авторката: Благодаря много, на всички отзовали се на молбата ми! Номер 3 Благодаря ти много за линковете много се чудех къде да си намеря книги на френски безплатно защото по книжарниците са много скъпи. Още обмислям и говорих с родителите си ама те малко забравиха, но да се надяваме, че скоро ще стигнем до най-доброто решение.