Споделена история от Образование

Англиглйска, природоматематическа , математическа или химична гимназия
Почти на 13 години съм. Смятам след 7 клас да кандидатствам в гимназия с високо равнище, но се притеснявам, че ако оценките ми от изпитите през 2016г. са даже малко по-ниски от очакваните, при балообразуването може да не ми достигне съвсем малко. Поради това реших да напиша историята си в сайта. Накратко въпросът ми е следният: Къде е най- подходящо да кандидатствам? – в английска, математическа, природоматематическа или химична гимназия? Много ще съм благодарна на редакцията, ако одобри и публикува историята ми.

Коментари

1.   Виж, зависи от това какво ти се отдава. Не бих се специализирал толкова от рано в химия или някоя природна наука, 7-ми клас ти е още много рано да знаеш какво искаш да учиш/работиш.

Моят съвет е ако си добра по математика - отиди в математическа. Но заедно с гимназията, ходи и на езиков курс (ако няма такъв по време на обучение). Защо?

Защото математиката НИКОГА няма да ти е излишна - никога. Прилага се буквално навсякъде - икономика, програмиране, физика, химия, биология, инженерство, архитектура, социология, психология, статистика, маркетинг, дори и в музиката. Познавайки добре математиката ти буквално имаш достъп до всяка една наука. Математиката е непреодолима бариера за куп хора, това може да ти е на тебе най-голямото предимство.
Езиков курс ти трябва, защото човек просто трябва да знае повече от един език (и не е зле да знаеш повече от само английски).

Другият вариант е езикова гимназия - езикът също никога не е излишен, но той може да се учи и паралелно, докато с математиката е по-сложно (най-малкото много по-малко курсове или учители има).

Реши си, но пак недей още отсега да се профилираш - не знаеш 12-ти клас какво ще ти е интересно

2.   Ако смяташ да кандидатстваш нещо като медицина, по - добре влез в химична. Ако искаш да владееш добри езици влез в езикова. Ако искаш да владееш всичко влез в ПРИРОДОМАТЕМАТИЧЕСКА, хаха.

3.   Природоматематическата.

4.   Математическата гимназия! Супер са математическите, и не е вярно, че се учи до зоб математиката.