Споделена история от Образование

Образование в чужбина след 12 клас
Здравейте,
Искам да ми помогнете за кандидатстване в чужбина след 12 клас какви стъпки трябва да направя, за да ме приемат в университетите(независими кои страни, но да са в Западна Европа). Сега ще бъда 10 клас, завърших 9 клас с отличен 5. 77. Английският ми език е към средно ниво, но се упражнявам през лятото и си чета книгите за лятната ваканция. Така искам да знам в кои страни от Западна Европа могат да ме приемат само с английски език. Има ли изпит и ако има някой, който е минал с такъв изпит, дали е труден и какво представлява? Мога да науча и друг език сама, но трябва ли да имам сертификат, че го знам този език, без да съм ходила на курс?
Благодаря Ви предварително.

Коментари

1.   За да учиш в западен университет, трябва да знаеш или английски (има такива бакалавърски програми НАВСЯКЪДЕ в Западна Европа) или официалния език на държавата, в която искаш да учиш (немски, френски, испански и т. н. ). Ще кажа за английския: 1. Вземаш си езиков сертификат - IELTS, Cambridge, 2. Кандидатстваш в университета (изискванията са на официалната уебстраница на университета). Държах IELTS изкарах 7. 0 Overall Band/ 9. 0- аз съм доволен. Тестът не е труден, но определено трябва да имаш ОТЛИЧНИ знания по езика (ниво С1), за да изкараш по-висока оценка от 5. 0 на IELTS Academic. Повечето университети имат изискване 6. 0 . Разбира се това се сменя от университет на университет. Не очаквай в Oxford или Cambridge да ти искат 6. 0 - минимум 7. 0-7. 5. Съветът ми е АКО английският ти не е на много добро ниво до края на 10-ти клас, иди на частни уроци - първо, за да се запознаеш с формата на езиковия тест и второ, за да видиш къде имаш пропуски. Успех!!! :) В 9-10 клас и аз имах мечта да уча в чужбина - милиони пъти промених желанията си за университети, но накрая УСПЯХ!!! Тази есен започвам обучението си в западен университет.

2.   Поздравления, че знаеш какво искаш отсега. Има една фирма в София - "Интеграл". Доколкото знам, те дават такива консултации. Влез им в сайта и виж. Има и други, но аз съм чувала от познати за тази.

3.   Не мислете, че всичко, което хвърчи се яде. Имам много познати, които заминаха да учат в чужбина и са много разочаровани от нивото там. Ако си подбереш правилно университета и специлността и тук има много хубави места.

4.   За да успееш навън, трябва да си способна да намериш отговорите на всички въпроси напълно сама. Ако сега не можеш да се справиш сама с един Гугъл, какво остава за всичките проблеми и трудности, които те чакат навън? И още нещо - ако ще кандидатстваш в чужбина, не се занимавай с никакви агенции и тем подобни. Всички университети имат сайтове и имейли и тук отново трябва да си способна да се справиш сама. Научи се да бъдеш самостоятелна и да се оправяш, вместо да чакаш на други хора. Казвам ти го като човек, който учи навън. Успех!