Споделена история от Образование

Неориентирана за след 12-ти клас
Тази година ще съм 11-ти клас и нашите ме напънаха да си избирам какво ще следвам това лято, за да може да почна с допълнителна подготовка -помагала, наблягане на съответните предмети и ако се наложи частни уроци. Добра съм по езиците, но не желая да следвам филология от гледна точка на позициите и заплащането в съответната сфера, нито преводач на документи или екскурзовод или т. н. Искам да е нещо, в което езиците да ми влизат в употреба, но да не са основното. Имам предвид, че се налага и 2-ри предмет, а на мен науките -химия, био, гео, история и пр. са ми с отлични оценки, но не ме влекат и уча по задължение. За сега съм всяка година с висок успех около 5, 90 -6, 00. Уча в езикова гимназия. Но наистина ми е разпиляно, уча по всичко не наблягам на нищо конкретно, защото и нямам интерес. Вътрешно винаги съм искала да следвам актьорско майсторство-цял живот може би. Участвала съм в училищни пиеси, с приятелки сме си разигравали някакви филмови сценарии по къщите, но от 2 години насам не съм се изявявала и като не го развивам, предполагам се губи смисъла. Не искам да се занимавам в България с това, а в някои по-големи продукции, но нашите смятат, че е наивно и недостижимо, затова да си поставя по-реални цели. Какво ще ме посъветвате?

Коментари

1.   Висшето образование не е задължително. Ако работиш нещо, което не ти харесва, цял живот ще си нещастна. Прави това, което те привлича или ако нещо не ти харесва, просто намери любовта. Най-добре изчакай, ако не знаеш какво искаш да правиш. Сама ще разбереш какво да правиш, когато дойде точният момент.

2.   Но това е твоят живот, а не на родителите ти! Следвай мечтите си, защото както номер 1 каза - ако започнеш работа, която не обичаш, колкото и добро да е заплащането, цял живот ще си нещастна! Струва ли си? Да, добре е да имаш финанси в днешно време, но те ли ще са водещото в живота ти? ! Няма недостижими мечти, хората сами си поставяме лимити, а има ли желание, има и начин. Аз направих така, направи го и ти!

3.   Родителите ти са прави. Не че е невъзможно да си следващия Захари Бахаров или следващата Яна Маринова, които са актьори в България и са червиви от пари, но... А да пробиеш в Холивуд или където и да е на запад, си е направо немислимо(но все пак не е невъзможно, обаче... ). Според мен би трябвало да прецениш кое би било второто ти желание(ака актьорството е първото) и да се насочиш към нещо по-реално.