Споделена история от Образование

Да се преместа ли в друга гимназия?
Стана така, че влязах в една гимназия, която изобщо не ми хареса. През тея 2 години ми се случиха ужасни неща... Масови подигравки, заплашвания, сбивания и какво ли не. Значи аз попринцип с никой не си говоря от класа, само с 2, 3 който наистина са ми приятели и да.. само с тях дружа в даскало. Това училище е пълен ужас и изобщо не се учи. Някой съученици имат над 50 неизвинени отсъствия и не ги гонят. Завърших с много добър успех и сега ще съм 10 клас. В началото на 9 клас исках да се преместа, но нямах тая възможност, защото е трябвало преди 15 септември да го направя. Сега ако ще влизам ще трябва да правя предварителни изпити по специалността и тя е електронна търговия. В края на 9 клас се поуспокоиха нещата, но тея неща, който ми се случиха няма да ги забравя... Има някой предмети, който изобщо нищо не правим и си изкарваме шестиците лесно например по немски, химия, история и други и по тея предмети нищичко не съм запомнил ама нищо! Училището, в което искам да се преместя е по елитно и не знам дали ще се справя там изобщо аз съм свикнах в нашата гимназия. В другото училище се учи микро икономика и чух, че е бил доста труден предмет и се учил в 9 клас пък аз си и нямам на представа какъв е тоя предмет и какво са учили ( и в по горните класове ще се учи ). Повечето учители в нашето училище ме харесват като човек и ми пишат яките оценки но незнам кажете ми да се преместа ли или не?

Коментари

1.   На твое място бих се преместила. Все пак какъв е смисълът да ходиш на училище и да не научаваш почти нищо, а в същото време и да те тормозят. В новата гимназия ще имаш шанс да се срещнеш с нови хора, които може да се окажат по-подходяща компания за теб. Освен това не забравяй, че след три години ти предстоят матури и дори и сега да ви пишат шестици без никакви знания или за минимални такива, на матурите няма да ви пуснат просто ей така. Сигурна съм, че на новото място биха проявили разбиране, ако не се справяш толкова добре в началото след като идваш от друго училище и не сте учили по същата система и конкретно тези по-специализирани предмети, за които говориш. Успех

2.   Премести се. Нищо не печелиш като ти пишат лесни оценки без знания.