Споделена история от Образование

Великобритания, висше или не?
Здравейте! Бих се радвала за малко съдействие.
Въпросът е там, че не искам да остана да продължа обучението си в България. 12 клас съм и все още се колебая дали да остана или да замина за Великобритания. Бих искала да попитам понеже имам CAE сертификат и ако реша да замина ще се явя и на IELTS, но се притеснявам че обучението ще е на доста по-високо ниво и няма да мога да се справям дори и дали ще разбирам всичко и следователно дали ще завърша ако ме приемат. Вие какво мислите за нивото на обучение там? А за студентският заем после ме притеснява че ще съм длъжник цял живот и дали си струва? А ако завърша тук бакалавър а там може би магистър? Вие какво мислите моля ви споделете мнение:) Благодаря предварително.

Коментари

1.   Първо, виж колко време важат въпросните сертификати, второ - вашите имат ли пари, защото от поне 1, 5 г. не дават вече студентски кредити на българи и румънци и заради ниската събираемост, така че ще трябва да финансираш следването си от родителската „каса“ или със степендия или работа.
Колкото до обучението - там има едни елитни 10 университета, в които учи елитът на Света и са ТОП и МЕГА ТОП, но има и едни университетчета по паланките, които са флоп и там учи всеки. Общо взето имаш за всеки акъл по университетче, стига да имаш мангизи - няма да те върнат, ще завършиш. Аз не познавам човек, който да е отишъл във Великобритания и да не е завършил, включително хора с Добър 4 в гимназията, които бяха дори „кандидати“ за тройчица. С две думи -не се притеснявай, в UK има уни за всеки, който може да си го позволи.
Е, друг е въпросът какво ще правиш след това
Като основно правило важи - ако намариш унито в класацията TOP 500 от ООН на световно ниво - учи, но ако не е вътре - забрави.

2.   Как така не финансират вече. Доколкото знам все още се дават заеми?

3.   Номер 2 - ами не дават повече заеми на българи и румънци. Който взел, взел, а това, че нашите хора не си връщат заемите води до тяхното спиране за българи и румънци, но мисля дори като цяло за чужденци. Просто нямат механизъм да си вземат парите от теб, след като напуснеш страната, а и обещаха на изборите такива мярки. Можеш да вземеш само стипендия, но няма вече заеми - питай все пак, но това е моята последна информация като който взел - взел, но за нови хора няма.
Ти как така дойде до идеята да учиш във Великобритания ако мама и тати нямат пари? Там животът е скъп, таксите скъпи, но се завършва лесно - затова и децата на заможните родители учат там. Без акъл, но с пари можеш да завършиш, но с малко акъл и малко пари - не. Или трябва да си много умен за стипендия, или трябва да си с пълни джобки. Средно няма

4.   Кеймбридж сертификатът би трябвало да ти стигне (поне на мен никой не го отказваше).

Сега, че образованието тук е плачевно, това е ясно. Това казано, в Англия няма да намериш повече качество. Ще е леко по-добър вероятно (да речем с 50% по-добре от СУ), но не с толкова голяма разлика в качеството, че да оправдае високата цена на образование.

Ако човек е приет в елитните университети на страната, да, струва си. Ако си приета в Улвърфамптън или Нортумбрия... без коментар. Това се отнася и за магистратурите.

5.   Пълни лъжи са това за финансирането и следователно от там и поставям под въпрос всяко казано нещо №1.

Аз съм първи курс студент във UK и ме удобриха за финансиране.

Колкото до топ университетите, да, ако имаш късмет да влезеш ще е много хубаво. За там ти изискват добър успех (можеш да провериш за всеки университет какъв е минимален успех изискват). Дори и обаче успеха ти да не е достатъчен за наистина известен университет, не виждам нищо лошо да се кандидатства и в други. Провери онлайн как стои ранк листата със участието на всички университети в UK.

Каквото и да си говорим, британското образование е признато по цял свят. Нещо което изобщо не може да се каже за българското, което е признато само заради това че сме в ЕС. Аз вече съм бил студент в

България и се отказах.

№1 и следователно №3, говори неща най-вероятно чул-недочул. Зависи как ще си направиш подготовката - никой не е казал че е лесно.

6.   Пълни лъжи са това за финансирането и следователно от там и поставям под въпрос всяко казано нещо №1.

Аз съм първи курс студент във UK и ме удобриха за финансиране.

Колкото до топ университетите, да, ако имаш късмет да влезеш ще е много хубаво. За там ти изискват добър успех (можеш да провериш за всеки университет какъв е минимален успех изискват). Дори и обаче успеха ти да не е достатъчен за наистина известен университет, не виждам нищо лошо да се кандидатства и в други. Провери онлайн как стои ранк листата със участието на всички университети в UK.

Каквото и да си говорим, британското образование е признато по цял свят. Нещо което изобщо не може да се каже за българското, което е признато само заради това че сме в ЕС. Аз вече съм бил студент в

България и се отказах.

№1 и следователно №3, говори неща най-вероятно чул-недочул. Зависи как ще си направиш подготовката - никой не е казал че е лесно.

7.   Благодаря ти за информацията. Аз до последно знаех, че може да се вземе заем, явно не. :) Ами мислех че ако завърша там след това ще имам по голяма реализация от колкото ако завърша в България, благодаря все пак.

8.   Номер 4 благодаря ти за информацията може ли да ми кажеш къде и какво учиш във Великобритания. С какъв сертификат те приеха, трудно ли ти е за ученето имам предвид и не се ли притесняваш че ще си длъжна на държавата доста дълго време? :)

9.   #5, значи няма проблем със заемите и все още ги отпускат на българи, така ли? Защото и аз съм се насочил към Острова, но както за 99% от българите, и за мен би било непосилно без заем.

10.   Номер 6 благодаря ти за изяснението. Може ли да ми кажеш в кой университет учиш и с каква специалност си :) и не те ли притеснява че ще си длъжна доста време на държавата какво е твоето мнение? :)