Споделена история от Спорт и красота

Искам да съм висока
На 15 години съм и височината ми е 1. 67 м. Искам до 18 да стана 1. 70-1. 75 м. Четох на едно друго момиче подобна тема и всички бяха казали, че след 16 жените не растат, а аз съм чувала, че жените растат до към 20. Кое за последно е вярното?
Завиждам на скандинавските жени, дето са амазонки по 1. 80, аз не искам да съм ниска (въпреки че това е средна височина за българите). В нашата рода винаги децата са с по 20 см по-високи от родителите, моите и двамцата са около 1. 65, та възможно ли е чрез някакъв спорт аз да нарасна повече? Ако не - и добавки бих вземала, чувала съм, че някои хора си инжектират хормон на растежа, обяснете ми само какво точно се прави и как действа, когато го приемеш в организма? Моля, публикувайте историята ми. Искам да разбера има ли начин чрез прием на хормон на растежа на нарасна с 5-10 см? Искам да съм висока жена, обожавам много високите жени!!!

Коментари

1.   Хормон на растежа се прилага само когато има някакъв проблем с растежа,а не когато ти скимне. 1,67 см. не е ниска височина. До 19-20 годишна ще растеж и най-много да пораснеж с 2-3 см. Повечето от известните певици и холивудски актриси са 155-159 см. Те да не би да се тъпчат с хормони да пораснат на височина? Със спорт няма да стане. Високите се занимават с волейбол и баскетбол,не ги прави спорта високи.
Момиче,15,163см.

2.   Аз съм момче 177 висок и мога да ти кажа, че ръстът ти е идеален за момиче, даже е малко отгоре, защото например ако сложиш ток 10 санта и си ми приятелка ще ми е неудобно да си колкото мен...
М16

3.   Момичетата спират на 16 и няма как да станеш 1.75 ако не ти е на гена.

4.   и аз обожавам високит токчета, но не мога да нося. е сега какво... ще взема да се хвърля от някой мост....

5.   И аз много неща искам, но какво да кажа като съм 158? За твое успокоение - с мъж под 180 не съм била. 167 е идеален ръст за жена, какво повече искаш? Недей да се депресираш за неща, които не може, а и няма смисъл да променяш. Всеки има определено количество хормон на растежа, което се отделя.

6.   Здравей, малко дете!! Не е важно да си висока, ти вече си достатъчно висока, а да си красива? Ти красивали си? Защото, ако не си по-добре да не биеш на очи отдалече!

7.   Сега, за да не се чувстваш ниска ще ти кажа, че и аз съм на 15 и съм около 1. 55. Така че радвай се че си 1. 67 и се научи да се харесваш такава кавато си.

8.   Ами и аз искам по-големи гърди... Един едно, друг друго. Единствената разлика е, че гърдите днес могат да се променят и да ги имаш.. Но височината, ето тази мечта е неосъществима.. Всъщност, грешка защо да е неосъществима. Няма невъзможни неща. Чувала ли си за обувки на ток. Слагай токчетата и си висока дама. Има високи обувки за 10 лева дори.. А за гърди ти трябват 10 с няколко нули отзад.

9.   Хващаш се за лост, слагаш по 20 кг. тежести на всеки крак и така висиш по 3 часа на ден. За 1 месец имаш гарантирани 5 см.

10.   О боже аз пък съм момиче и съм точно 1, 80 см и е ужасно. Чувствам се неловко, като мъж и прост си мразя ръста. Бих направила всичко да съм твоя ръст човек. Хем не си много висока хем със сигурност не си и много ниска. Златната среда както се казва.

11.   Тези хормини не са играчка. Можеш да си съсипеш здравето с подобни интервенции. Примерно, ако нарушиш хормоналния си баланс можеш за два месеца да качиш 20 килограма от нищо и да не можеш да ги свалиш с години. Искаш ли? Порастването е генетично заложено и не можеш да му повлияеш съществено нито със спорт, нито с режим на хранене. На всичкото и отгоре не си ниска. Прави ми впечатление, че хората много обичат да си измислят проблеми. Искам това, искам онова. Не става с искане. По-добре порасни (умствено, душевно) и започни да се харесваш така, както изглеждаш. Не си ниска, не си дебела, млада си и си здрава. Живей си живота и не се занимавай с глупости.

Alpha, ж. 25

12.   Искам да ти кажа да не приемаш никакви хормони, ако не искаш да стане абсолютен дисбаланс в организма ти и да си увредиш изцяло тотално здравето!
Говоря от опит!
А що се отнася до хормоните на растежа - ще ти пораснат несъразмерно едни части от тялото за сметка на други, например глявата за сметка на тялото или ръцете за сметка на кратака ти.
Ако искаш да си висока, скачай много, скачай на въже, играй баскетбол и волейбол, тренирай катерене, набирай се на лост. Яж основно плодове и зеленчуци - разнообразни, пий много течности и много спортувай! Поддържай се слаба - слабите растат по - всиоки!
Но не разбирам все пак, защо толкова зор да си висока?
Високите не са на мода, дори и манекенките вече не им изискват да бъдат такива мутантки като в миналото... По - женствени са по - ниските жени, прекалено високите са по - мъжествени, особено, когато наедреят стават страшни. Ниските, ако се поддържат слаби, са като балеринки.
Много от мъжете - даже и сред високите - заглеждат все повече средни жени или миньончетата, явно твърде високите жени ги плашат и респектират. Те и на мене ми приличат на директорки някакви, отблъскващи са...

13.   Аз съм на 14 и съм висока 170, но искам да порасна още.. ще порасна ли на височина поне с още 6-7 см?

14.   "В нашата рода винаги децата са с по 20 см по-високи от родителите, моите и двамцата са около 1. 65, […]"
Извинявам се, имам един въпрос... прабаба ти 1, 25 ли е висока?