Споделена история от Образование

Искам да се реализирам като адвокат
Здравейте на всички.
Нова съм в този сайт, но все пак искам да споделя с някого това, което искам да се занимавам след гимназия.
Тази година съм 9 клас и винаги съм си мечтала да бъда каква ли не (стюардеса, учетелка) стигнах до извода, че искам да бъда адвокат. Бихте ли споделили с мен дали е добра идеята и дали имаш шанс, защото в България е малко трудно това е ясно. Разбрах от други хора, че се гледат балообразуващите оценки по история и български език и литература. Това ме улеснява, защото с тези предмети съм сравнително добре. Винаги съм искала да бъда студент в град Пловдив, защото София ми се вижда твърде населена, но все пак нормално като столица. Все пак тя не е моят град в, които искам да се развивам трябва ми нещо по-различно. Mоже и да ме упътите за друг град в които ще имам по голям успех и шанс. Ще се радвам да прочете историята ми като за начало и да споделите като коментар какво мислите.
Благодаря на всички предварително.

Коментари

1.   Здравей. Първо се постарай да влезеш право. После да го завършиш. След това ще трябва да си намериш работа по специалността. Да се впишеш като адвокат (но не непременно - може да станеш юрисконсулт, нотариус, съдия, прокурор, съдебен изпълнител, разследващ полицай). После трябва да се докажеш. Междувременно навярно ще създадеш семейство. Трябва да балансираш между мъжа, децата и работата. Да си покриваш разходите. Но тогава вече ще си друга, ще мислиш други неща и ще имаш други приоритети. Не мисли чак до там - избери университет и се готви за кандидат-студентските изпити - това за сега е достатъчно.

Впрочем така е и с всяка друга професия.

Адвокат :)

2.   И аз исках да уча право и да бъда адвокатка, но много бързо се отказах, защото има супер много хора, които учат това и не се реализират, защото просто са прекалено много и няма работа за всеки. Познавах едно момиче, много умно, учила е усилено винаги, амбициозна, възпитана, има всичките качества и го завърши, но така и не си намери работа и сега е продавачка в магазин за 500лева заплата на месец.

3.   Готина професия но мисля че се учи 5 години. Не е лека, но така и трябва защото от теб ще зависи съдбата на хората и трябва да си много добре подготвена, защото ако не си и направиш една грешка някой отива в затвора или му се разбива цения живот.

4.   Първо наистина ли искаш да бъдеш авокат, защото това е изключително отговорна професия и трябва адско учене на право там.. Казвам само да не е прищявка, за да не съжеляваш после :) Иначе Софийския подготвя най-добре в този опит, но като не харесваш София в Пловдивския университет "Паисий Хилендарски" също обучението е добро. Друг вариант е свободният университет във Варна, дупломата важи навсякъде, но се изръсваш с много пари за семестър. Иначе е адски суха материя, трабва мнооого четене :) :)

5.   За учене се избира университет, а не град. След като завършиш, можеш да живееш, където искаш. Естествено, че можеш да учиш право. Дали ще се реализираш, зависи основно от самата теб. За начало трябва да избереш добър университет.

6.   За мен, най-добре да завършиш право в СУ в град София, за да станеш адвокат не се иска само да учиш, тъй като теорията е едно, а в практиката е друго, както за всяка професия, но и да имаш лични качества. Успех :)

7.   Благодаря на всички за мнението.
Ще се опитам да реализирам професията, която си мечтая от доста време, но не знам след време дали няма да се откажа. Сега ще продължавам да се боря и да следвам мечтите си. :) Наистина е трудно, но ще си заслужава поне.. но както пишеше в един коментар в днешно време е трудно да си намериш работа по специалността.. за жалост, но това е България :)

8.   Не разбирам какви тези измислени мозъци! По-добре запишете някоя
естествена наука (физика, химия, биология, математика и др. ), а не измислени и безперспективни специалности, които после ще съжалявате за избора си! Вече всички бягат от естествената наука, но както гласи поговорката , , От дъжд на вятър, ,