Липсва ми този приятел
Жена на 22 г. съм, но ще прочетете една детинска история. Тя започна, когато бях в осми клас. Постъпих в ново училище и не след дълго се влюбих в един батко от десети клас. Моите приятелки ми помогнаха да се запозная с него, насърчаваха ме да говоря с него, разменихме си скайповете. Но той ми заяви, че не ме харесва по начина, по който аз него, и може да сме само приятели. Но и това приятелство не се осъществи. Той ме отбягваше и не споделяше много с мен, което е разбираемо предвид моите несподелени чувства. И понеже копнежът в мен не стихваше, направих си фалшив профил в скайп и го добавих. Казах му, че съм го намерила случайно, търсейки абонати, че съм от град в другия край на България и му изпратих снимки на момиче от интернет.
Така започна нашата кореспонденция. Всеки ден споделяхме чий ден как е минал, оказа се, че имаме един и същ музикален вкус, споделяхме си проблеми, взаимно си давахме съвети, като той ме напътстваше повече. Един ден той ми каза, че много му харесва моя характер. Неусетно и аз се бях привързала към него. Един ден реших да изтрия фалшивия профил, преди да е станало нещо лошо, а и той беше започнал да усеща лъжата. Откакто прекратихме контакт, изминаха шест години. Моята тръпка към него отдавна е преминала. След него срещнах момчета, които отвърнаха на чувствата ми. В момента съм влюбена в друг мъж.
Имам двама-трима приятели момчета. Но някак ми липсва точно това момче приятел. Ние се познаваме от родния ми град, но наскоро разбрах, че живее и той в София и то в същия квартал, в същия район като мен и ми стана много мило. Понякога в дадени ситуации се сещам за него и си казвам, че той щеше да ми даде правилен съвет. Но и нищо не мога да направя.. Какво да му кажа? Той мисли, че е общувал с непозната от другия край на България. Той не знае, че всъщност с мен си споделяше и как бих могла да му разкрия подобно нещо.. А и ме е страх, че ще изтълкува грешно, че ще помисли, че отново ще го преследвам с моите чувства, но тогава бяхме деца и оттогава много неща се промениха. Аз искам приятелството му отново, но не знам дали това е възможно...

Коментари

1.   Така става като се допускат недоизказани неща. Проблемът при всички истории от този тип е въпросът "Какво щеше да бъде, ако... " Сигурна съм, че само да имахме отговори, в 50% от случаите хората биха продължили спокойно напред. Интересно ти е, нали... Дали те помни, като каква те помни, бил ли е влюбен в теб, би ли станало нещо отново? Сякаш през тийнейджърските години човек запазва най-съкровени емоции, които напомнят за себе си по-късно. След навлизането в сериозната част на живота, когато чувстваме хлад, сякаш нещо липсва. Връщаме се към тях и мечтаем както тогава.
Знаеш ли, ако една лъжа ти е помогнала веднъж, поне три пъти ще съжалиш за нея вбъдеще. Намери го, пийте по нещо, разкажи му... после продължи на чисто. Ако наистина обичаш друг, всичко ще е окей. Ако ли не, късмет!