Споделена история от Образование

Ужасът математика
Здравейте! Момиче съм, тази година 7ми клас. Отличничка съм, изкарвам само 5 и 6 по всички предмети, освен по тази отвратителна, проклета математика. Ходя на уроци, решавам вкъщи задачи, дадох си спестяванията за сборници и НИЩО. Не мога да я разбера, а имам изпити. Изкарвам си 4ките едвам, едвам, само защото госпожата ни е добричка, но на изпита... не ми се мисли.

Коментари

1.   Бях подобна и затова дадох газ по всички предмети - пълно 6 по ВСИЧКИ предмети във всички години на гимназията, за да компенсирам математиката. Нямам просто талант, макар че и аз като теб се спуквах от учене. Интересното е, че в последствие имах и заради това старание доста добра основа и учих специалост с доста висша математика, която поне на мен ми е по-лесна, защото е много логика и разбиране. Общо взето в 12 клас ми свърши мъчението, но в дипломата имам 4 по математика, а в университета на класическата математика дори 3 :) Не ми попречи изобщо в живота. Важното е човек да има стратегия - в случая дай газ за останалите предмети и учи математика за 4

2.   Аз минах по-леко в 7 клас, ама сега в 10 съм трагедия. Успокой се малко, всичко може да е от нагласата. Кажи си "аз миха да ги решавам" и ще започнеш да можеш. А и не е голяма загуба, ако не влезиш в гимназията, която искаш. Само си подреждай внимателно желанията, за да не се озовеш на място, където нямаш никаква работа.

3.   Хм аз разбирам математиката и винаги тя ми е била най-силният предмет, но като те чета си давам сметка че този мой успех се е дължал на учителката на начина по който тя обясняваше как се решават задачи. Няма логика да си купуваш сборници ако не можеш перфектно да решаваш задачите от учебника, защо ти е сборник с по сложни задачи като ти не можеш да решиш задължителния минимум от учебника.
На твое място бих сменил частния учител, с даден учител ако не може за 30 часа да изучите и да разбереш целия учебник не си заслужава парите. Сега сме в началото на учебната година най-вероятно дъвчете и предъвквате формулите за съкратено умножение. защо не пробваш с онзи сайт "уча се" да видиш от там ще можеш ли да схващаш нещата. то по принцип всичко което е нужно да знаеш го пише и в учебника, но щом ти е трудно да учиш от учебник, от учителката в училище, от частна учителка, то е най-добре за теб да смениш обучаващия вид или начин на обучение. Пробвай с онзи сайт, ако не стане смени частния учител може той да има по друг подход и по друг начин да обяснява нещата.
Всъщност математиката не е чак толкова сложна и страшна, но е много важно кой и как ти обяснява за да я разбереш.

4.   По интернет има много видео уроци. Пробвай също да гледаш Khan Academy. Успех!

5.   Щом имаш добри оценки по останалите предмети, това ще ти компенсира по-слабата оценка по математика. И аз бях същата като теб, че и по-зле. По всичко 5 и 6, по математика 3, че и 2-ки съм имала на някои контролни и после за срока 3. Ужас! Ама завърших някак си и от тогава и 1 ден не ми е потрябвала математиката, е имам предвид математиката от 5-6 клас на горе, все пак на пазаря си правя сметката. Така, че спокойно! Гледай да имаш добри оценки по другото, пък то ще ти компенсира.
Успех! И като завършиш тая тъпа математика няма да ти трябва въобще. :))

6.   Има хора пък, които харесват точната наука и не им е приятно, когато глезени ревльовци наричат предмета им "гаден" или "проклет", само защото 2 дроби не могат да разделят.

7.   Авторката: Номер 6, тъжно е, че съдиш по човека, само заради това, че не му се отдава нещо? За сметка на това съм упорита и съм добра в доста други неща. Коментара ти е доста ненужен и глупав.
Благодаря на всички останали. Ясно ми е, че няма да ми трябва, но заради изпитите трябва да се напъна малко! Надявам се да успея и дано притеснението да не ми се отрази на резултата!

9.   Авторке, аз също не бях много силна по математика, но се напъвах и в крайна сметка винаги имах 5 или 6. Голяма мъка беше, защото бях и в профилирана паралелка. Е, както и да е. Важното е, че мина и замина.
Имах съученичка, която беше много зле - само 3 и 4 изкарваше, докато накрая не си намери много добра частна учителка и успя да изкара хубави оценки, кандидатства са математика и я приеха в УАСГ в много желана специалност. Не си глупава, просто не си случила на учител.
Аз също не обичам математиката, но понякога е необходима. Важно е да можеш да си направиш сметката в магазина, а в днешно време за по-сложните изчисления си има готови калкулатори. Но е хубаво да имаш висок успех по всички останали предмети, за да компенсираш. И все пак, успех под 4 не трябва да имаш по математика, защото не се знае дали няма оценката да е балообразуваща за теб, когато кандидатстваш за висше образование.

10.   От №6

Съдя по отношението, не по компетентността. Това, че не разбираш математика, не ти дава правото да я ругаеш. Аз не съм добър по химия - това не я прави "отвратителна", "проклета" или каквато и да е, това ме прави мен лош химик. Няма значение колко си упорита или начетена - добрите ти качества не са оправдание за лошото ти поведение.

Имаш правото да не харесваш предмет. Нямаш правото да го принизяваш чрез някакви обидни определения. Казала си нещо тъпо - ще си поемеш отговорността за казаното.