Споделена история от Наркотици и алкохол

Объркана съм
Здравейте! Аз съм момиче на 20 год.. Ще разкажа моята история, която започва ето така...
Не излизах много, не ходих по дискотеки, просто това не ми допадаше, но също така и не съм излизала много по кафенета. Едно лято 2013 година с приятелки искахме да опитаме да пушим марихуана. От тогава да съм пушила 4-5 пъти и то много рядко, беше ни готино и весело. Докато едно лято на 2014 година се събирахме една компания и ми предложиха да пуша марихуана и аз си дръпнах 2 пъти, но преди това бях употребила 1 шот... след около 30 час някъде както си седяхме в едно заведение не се случи ужасното преживяване, което преобърна живота ми на 360 градуса. Както си седях помня че станах, не знам защо и всичко около мен се движеше по бързо. Движенията на хората станаха все по забързани, все едно ги наблюдавах, имах чувството че умирам и полудявам, не знаех какво става. Едва се прибрах вкъщи... прибрах се и легнах и започнах да плача, мислих си през цялото време че съм мъртва или в кома, и трябваше да кажа на майка ми че съм пушила трева. Бях супер притеснена, да не ми се скарат. Тя естествено като всеки родител се притесни. Но това не беше всичко... кошмара продължаваше всеки ден по няколко пъти, имах страх да излизам сама на вън, да оставам вкъщи сама, всичко ми беше като на филм, нереално... Започна една депресия, без причинно плачех, изпадах в истерия, мама беше до мен през цялото време.. (дори сега ми става тъжно, и плача) боли ме от вътре, нещо умря в мен.. не ми се живееше и това продължение на няколко месеца ми се случваше хората се движеха по бързо, все едно ги наблюдавах, получавах сърцебиене и за момент все едно губих контакт с реалността... докато не казах на майка че искам да отидем при личната лекарка. Отидохме и разказах всичко нали и тя ми изписа някакви хапчета от жълт кантарион си спомням че бяха, чувствах се още по зле имах все едно някаква тежест на главата. Отидохме пак при нея и обяснихме че става все по зле. И тя ни отпрати на психиатър. Изписаха ми антидепресанти, и още на 2рата вечер пердето започна да ми се мърда, не знам дали съм си въобразявала или в действителност съм халюционирала от лекарствата извикахме линейка щях да колабирам.. лекарката която беше, каза да ме заведат в психиатрията (едва ли не съм луда).... и че са ми изписали много силни хапчета. Всичко това как виждах света по различен начин си беше едно и също... не можех да заспивам нощем. Изпадах в истерия, плача и викам не знам защо... мама извика линейка отново... беше един мъж (БОГ ни го прати все едно) даде ни номер на психолог... отидох разказах всичко казаха че нищо ми няма, но ХОРА ТОВА НЕ Е ТАКА. аз чувствам че ми има нещо, но дори и да се опитам да го обясня, няма как точно да го кажа, защото само аз го виждам как е.. започнах да ходя на психолог всяка седмица, но започвах да правя хистерии, докато тя не ни отпрати на психиатър в Варна. там ми изписаха антидепресанти и ги пих 3 месеца ходих по същото време и на психолог. Бях още и на училище и на приятели като съм разказвала за случилото се ми викат че съм си набила филма, за това просто спрях да казвам на който и да е приятел, какво ми е, защото не усещах разбирателство, чуствах се сама. Само единствено мама беше до мен. Татко пътува в чужбина, той нищо не знаеше. Не исках да му казвам за да не се притеснява и да ме мисли постоянно. Казах му като се прибра от път, бях много уплашена да му кажа, искаше се голяма смелост за това, но въпреки това му казах. Мислих че ще ми се скара, но той реагира адекватно и каза повече да не правя такива неща. Не ми се живееше, исках да се самоубия. Имам страх от смъртта, мисля постоянно за това, какво ще стане след смъртта, страх ме е много, ама много... знам че всички ги е страх, но аз мисля нон-стоп само за глупости. Превърнала съм се в едно спряло момиче, никъде не излизам почти, нито на дискотеки, нито кафета, срам ме е да излизам на срещи с момчета. Никога не съм имала приятел. Чувствам се самотна, няма смисъл в това да живея. Имам чувството че сънувам, и този сън няма край, много съм разочарована от себе си.
Хора не мога да обяснявам всичко подробно ден за ден, но отгоре отгоре искам да споделя какво ми се случва и до днешен ден... всеки ден мисля за това, случващото се с хората- как ги виждам забързани и все едно ги набюдавам, сърцебиене, все едно губя връзка с реалността... пак започнах да ходя на психолог и сега пия успокоителни. Много лесно се паля от най-малкото, много съм нервна, избухвам за глупости и се карам с нашите.. с майка ми най-вече, не знам защо но тя е човекът който най-лесно мжое да ме ядоса.. не мога да контролирам яда си и го изкарвам на най-близките и това е мама.. знам че не е правилно, знам, трудно ми е... постоянно си мисля за самоубийство, казвала съм го и на психоложката тя вика щом трябва пак ще те пратим на психиатър, но ми омръзна да пия хапчета... цял живот ли ще съм на хапчета? аз съм още на 20 години, нито съм имам приятел, нито се забавлявам.. приятелите ми си щтракат с пръсти, а ааз на хапчета, страхувам се да излизам, защото ми се случват едни и същи неща пак го казвам това все едно наблюдавам хората ми се случва... омръзнало ми е от всичко, ходя на работа без желание, нито се усмихвам, нито нищо... косата ми капе от стрес, от най-малкото се срахувам... много страшни мисли ми се въртят в главата постоянно.... искам си стария живот.. не знам как да продължа напред... Вие какво бихте направили за да излезете от тази ситуация и да продължите напред? (моля без негативни коментари :) )

Коментари

1.   Аз не вземам такива неща. Пробвал съм, действат ми гадно и на другия ден ми е зле. По-готино ми действа да си направя нещо за ядене. Да си сипя една-две бири и да си правя кефа, мохабет с приятели, ако има футбол или бокс да пусна да гледам, но това са пълни лайна и на всеки му действат различно. Има хора, които вземат наркотици и отиват на работа или в университета на лекции, защото се чувстват по-пълноценни. Но не посягай никога повече към това! Прави секс, тренирай, твори нещо или чети книги, но наркотици - никога!

2.   Странно е че си ходила при толкова лекари и в крайна сметка не са ти поставили точна диагноза. Има едно състояние на което ми прилича твоето деперсонализация се казва, почети в интернет. Има и един игрален филм "безчувствен" с Матю Пери, в който главния герой страда от такова нещо, и при него се отключва от тревата, но самото състояние не е резултат от нея, тя играе ролята само на отключващ фактор. Постоянно проповядат някои хора как тревата е безвредна и трябва да се легализира, всъщност тя често играе ролята на ключ когато в нас дреме някакъв психичен проблем. Това не е лудост, нито пък болест което става с теб, това е състояние, състоянията са поправими изменящи се, най добрата поправка става чрез самия теб и с помоща на психолог, лекарствата само заблуждават за известен период

3.   На мен ми се е случвало но само за една вечер,как така постоянно си ги виждала забързано,това е странно,за първи път чувам подобно нещо да,трябва да си направиш изследвания.Когато пушиш за първи път не трябва да си дърпаш бързо и по много,до колко знам.Но при мен е било общо три пъти и само във първият случай имах такъв проблем след това..не,но тогава бях по малка и не мисля че бих го направила отново въпреки че едва ли би ми станало нещо.

4.   Ми правилно ти казват, набила си си филм. Това малко ми прилича на Паническа атака. Просто имаш слаба психика и не си за такива неща. Започни да си набиваш обратния филм, че хората правят движенията си нормално, че ти си добре и всичко ти е просто в главата. Чети книги. Не си мисли постоянно за това, което ти се е случило тогава. Стегни се. Всичко е до психика. И лекарите ти казват, че нищо ти няма , не само приятелите ти. Всичко е в твоя мозък , от теб зависи да си достатъчно силна да го преодолееш.
Поздрави.

5.   От медицинска и човешка точка, най - много да те обявят за луда. Истинската причина и да ти се напише, я повярваш я не, но ето какво може да направиш. Върви на църква и постой там, виж как се чувстваш, ако ти дойде от сърце да се помолиш го направи, ако не - недей. Ако помага - ходи, не е казано, че цял живот трябва да го правиш, но докато се оправиш. Виждаш ли дрогата и алкохола отслабват човека и го правят податлив на влияния. Както, когато човек слуша само агресивна музика, мислите му се изменят и въображението му става агресивно, така има влияния много по-силни от това, които буквално могат да те убият, като просто те доведат до това, "сама" да пожелаеш кончината си.

6.   Явно имаш нужда от подкрепа и аз бих ти я осигурил.

7.   Психиатър, не психолог. Има хора, при които козът/алкохолът/наркотиците въобще могат да отключат стаен проблем, обикновено изразяващ се в психоза като при теб. Нито тревата е проблемът, нито ти си луда, просто неподходяща комбинация. Потърси лекарска помощ.

8.   Съжалявам.
Много си млада и добра. не заслужаваш това.
Моя съвет е да спреш с хапчетата и психолозите и психиатрите.
Явно е че не ти помагат.
Чувала ли си за места където ако пиеш от водата или ако хвърлиш монета и тем подобни че ако си пожелаеш нещо се сбъдва. не местата са магически. А силната вяра че може да се случи това което искаме.
Незнам кръстена ли си вярваш ли в бог...
Въпви на църква.
Поискай да ти четат молитви.
Върви няколко пъти.
Може много хора да се присмеят... но на мен ми помага.
Човек имя нужда да вярва че някой и нещо може да му помогнат.

Млада си. Живота е пред теб.
Много си се затворила.
Имаш нужда да се успокоиш и отново да емаш контакти с хора.
Не споделяй за това с връстници... ще ти се подигпават и цял живот ще те говорят.
Относно тревата според мен е имало някакъв наркотик... чувала съм за такива лоши последствия.
Имаш късмет че наистина не си изпаднала в кома.
Жива си и си здрава и всичко ще е наред.
Повярвай в някой или нещо че ще ти помогне и ще стане така.
Имаше филм и книга The secret.
Чети я. Гледай филма.
Става въпрос че като си позитивен и постоянен всичко се нарежда.
Ако имаш нужда пиши пак.
Пускай теми постоянно.
Но се бори помогни си и не се предавайй

9.   Здрасти, аз съм момче на 18 години. Моя съвет е да се обърнеш към Будизма.

10.   Здравейте, хора! Прочетох коментарите Ви, това ме направи щастлива, защото ми вдъхнахте малко надежда, за това че ще се оправя и ми няма нищо. В момента ходя на психолог и тя ми помага да се справя с това. Така е да, аз съм по чувствителна и до сега не съм си имала приятел. Бях лудо влюбена в едно момче, но той се оказа "боклук", не искам да го обиждам, но той се занимаваше с мен, ходише с едно момиче пт града още едно момиче от друг град, а обичаше друга

11.   Здравей когато за пръв път се напуших и аз бях така всичко е от твоята глава разбери че си по- силна от нея.. аз се бях вкарал в такъв филм но по едно време се замислих и си казах мисля трезво но сякаш нещо ме издрърпваше от реалността бях си вкарал филма че съм се обезводнил и се чувствах че се облизвам дори когато не си мърдах езика и реших да си хвана езика и това продължаваше но сякаш когато си усетих езика в момента когато го хванах се свестих и се върнах обратно в реалността просто не трябва да го мислиш толкова и да разбереш че си по- силна от нея. Успех!

12.   Не си първата няма да си и последната, която получава паническа атака при пушене на канабис. Знаейки, че е забранен, че може да имаш проблеми с закона, с родителите си също и като дръпнеш и се почувстваш малко по-странно и идва панирането, тялото ти пуска адреналин, пулса и кръвното се увеличава, мислиш си, че ще умреш и т. н. Такива дето "за малко" не са умрели от тревата ги има много. :)