Споделена история от Наркотици и алкохол

Приятели алкохолици!
Здравейте!
Поредната изповед в този сайт е напът да бъде публикувана. Не обичам да се оплаквам, обаче ще го напрявя този път, защото ме дразни това, че не знам какво решение да взема.
Имам си други проблеми, като останалитв хора, лични казуси и въпроси. Този е един такъв личен казус.
На пръв поглед всичко е нормално, ако някой ме види отстрани ще каже имаш си приятели какъв е проблема.
Проблема, обаче е, че няма нито един случай, в който да сме излезли и да не се пие твърд алкохол.
Започва се с бири и винаги се свършва с твърд алкохол. Превърнали са се в алкохолици, но не го признават. Яростно се борят срещу хората, които са против алкохола. В един момент бях неотлъчно с тях и съответно пиех също колкото тях, а даже на моменти и повече. Излагал съм се изключително много.
В един момент обаче беше просто, като просветление.
Погледнах цялостната картинка и установих колко спрели и дебилни са станали. Млади са, образовани дпри с дипломи от чужбина, имат работа, с която се издържат и взимат над средната запалята.
Единственото нещо, което правят обаче е да пият къдетп и да отидат, дори в планината трябва да се пие, но не просто да се пие, а да се напият иначе не е нормално.
Съдят ме и ме нападат, защото освен по една бира с тях не съм пил друго от много много време.
Започвам да изпитвам непоносимост към алкохола.
Ако не пия се чувстват предадени, но се уморих.
Ако спра да излизам с тях буквално ще свия приятелския си кръг до минимум, но просто веше дори не ги усещам, като приятели.
Само ме чакат да си тръгна, за да почнат да ме псуват, защото не пия вече.
Искам мнение, ако може от вас. Да рискувам ли и да спра да общувам с тях или поне много малко или да се опитам да ги запязя.
Големи хора сме не съм тинейджър. Всички гоним 30-те, но просто изглежда адски хлапашко.
Дайте ми съвет.

Коментари

1.   Кажи им че лекар ти е препоръчал да избягваш алкохола (измисли си някаква причина). Щом от нормална дума не разбират...

3.   Ако се опиташ да ги промениш най - вероятно ще се разгневят още повече, те сами са избрали този път което не значи ше и ти ще трябва да направиш същото, въпреки че гоните 30-сетте все още животът е пред вас, ще си намериш други приятели с които да ти прави кеф да излизаш а не да те повличат надолу само защото те са там. :)

4.   Спри да се виждаш с тях. Дори за период да си сам, ще ти е по-добре. Не можеш да ги промениш, а те и не искат. Запиши се на спорт или нещо, което то е интересно и там ще срещнеш нови хора. А вече е време из а създаване на семейство... Успех!

5.   "Само ме чакат да си тръгна, за да почнат да ме псуват, защото не пия вече. "
Този факт ясно показва, че те не са ти приятели.
Пък и за какво ли ти са такива приятели?

6.   От годините практика с алкохола, която имам мога да кажа, че той не е за всеки. И ако ти оставяш алкохола да те контролира... то значи, че той е по-силен от теб, а ти си просто поредната манипулативна пионка.

Алкохола не е за всеки, независимо дали са деца или възрастни хора.

А за тези, които знаят как да пият и след като са употребили алкохол не се променят и не стават раздразнителни, НАЗДРАВЕ! :)

7.   А защо те са ти приятели? От детството сте израстнали заедно или? Просто започни да излизаш все по-рядко с тях. Намирайки си оправдания. Не ги съдя, може и да са добри хора, но не са най-доброто за теб.

8.   Гледай да ти е камфортно когато отиваш някъде да се забавляваш, иначе всичко се обесмисля. Щом нещо не ти харесва, не го прави.

Като те чета, решението си го взел, просто се притесняваш от последствията, НЕДЕЙ. Когато затвориш една врата, автоматично някъде се отваря друга, когато една глава в книгата се прочете, следва нова. Явно ти си отгърнал нова страница, чети я с наслада, тръпни в очакване на новото, вместо да се притесняваш. Старото ще избледнее, от него ще останат само бледи спомени.

9.   И аз бях в твоето положение. Избрах да се отстраня от компанията им. Не ми липсват, не им липсвам.
Другарите по чашка - не са приятели.
Погрижи се за себе си. Тегли им майна, и продължи напред без тях. Здравето и психическият комфорт, са по-важни от друженето със слабаци, ''само за да не си сам''.
Моят опит, това показа.

10.   От автора:

Да, като че ли решението вече съм го взел, но просто се плашех леко от последствията, защото се познаваме от деца затова.
Но в край на сметка, когато на човек нещо не му харесва трябва да направи промени.

11.   Правилно решение! Човек трябва да може да си подобри настроението и без да си губи съзнанието.

12.   И аз съм в същото положение авторе. Мойте приятели пият все повече, като че ли само аз искам да се променя. Много пъти съм пробвал да спра алкохола, но без успех. Започнах да спортувам, но ето че пак отплесвам. И аз не знам какво да правя. Не пия всеки ден, но всеки път е излагация. Пиша това и все още ми е лошо от този алкохол ( и не само ). Вчера ми беше толко лошо, че викнах линейка, мислех че умирам. Във всеки случай трябва да сменим приятелите.