Споделена история от Наркотици и алкохол

Дали цигарите са започнали да ми влияят?
Жена на 21г.
Пуша от 15-16 годишен като в началото само с компанията пушехме по 3-4 цигарки на ден. После започнах да си купувам сама по кутия и я пушех в началото за 3, 4, че и до 5 дни съм стигала. Постепенно намалявах- една кутия за 2 вместо за 3 дни, вместо през 3 часа си палех цигара през 1 и така ето ме днес- пуша по кутия на ден, станало ми е като навик да държа цигара в ръка имам чувството че разговора не върви, ако нямам цигара в ръката :D. Много искам да спра защото давам по близо 40 лв на седмица за цигари а съм и студентка и сама си плащам квартира, ядене и тн. От тия цигари даже не ми остават пари да излизам, на края на месеца особено последните 3-4 дни преди заплата направо си мизерувам, ям пържени филии със сладко и за вечеря от тия готовите спагети :D
Има ли някой като мене? Пробвала съм да ги спра сигурно над 100 пъти и започвам да истерясвам и да крещя да си го изкарвам на хората...

Коментари

2.   Пробвай с воля, дано имаш по-голям успех от моя. Моята баба е пушила около 30 години и преди няколко години дядо ми почина от рак на белия дроб, тогавя тя ги спря. Това ме беше мотивирало доста, но така и не ги спрях. Дано и теб успее да те мотивира.

3.   Гледай в ютюб на руски език, какво има в цигарите. Освен това чети всичко което ти попадне по темата, как са се справили хората със същият проблем. Много хора не осъзнават вредата от цигарите, дори обратното. Не било вредно, дядо му умрял на 100 г. пушел и нищо. Истината е, че цигарите са бъкани с какво ли не, имат едва 10% тютюн и пристрастяват, за да върви бизнесът, докато ти си броиш стотинките. От ден на ден ставам все по нетърпима към този навик. Вкъщи се пуши само на балкона вече, а когато ми дойдоха гости семейство, активни пушачи в чиято къща не се диша. С едната ръка пуши с другата маже филиала на детето си, и като дойдоха вкъщи осмърдяха всичко. Отворих прозореца без притеснение. Отвратително. Но пушачите не го разбират. Малко са тези, които миришат на чисто и на парфюм. Колкото и са се къпе и переш тази смрад се пропива навсякъде.

4.   Не те ли плаши до каква степен си пристрастена, че ти изглежда невъзможно да ги спреш? Ти сама признаваш, че мезеруваш само за едните цигари. Прояви воля и ги спри, те така или иначе са отвратителен навик. Успех

5.   А си само на 21 години... Все пак е добре , че си ги плащаш сама.
Единствено заради финансовият аспект ли искаш да ги откажеш????
Ако съм те разбрал правилно, искаш съвети как да ги спреш и евентуално подкрепа от някого.
Има писани цели томове за вредата и хиляди теми тук за отказване, така че смятам, напълно за излишно да се повтарят нещата.
Относно подкрепата - вероятно има много други като теб. Конкретно аз съм на 23 години, до преди няколко месеца имах приятелка на моята възраст, която пушеше не по-малко от теб. Аз като либерален и широкоскроен човек, нямам навика да се меса на хората и да решавам кое е най-добре за тях, така че като непушач не ми беше приятно да ми мирише постоянно на цигари, когато съм покрай нея, но приех това.
Това, което не можеш да приема е самите приоритети, които бяха залегнали над нея заради тези цигари. Тя също като теб даваше мило и драго заради тях, и беше готова да се лиши от всичко друго - дори и от мен заради тях...

7.   Авторке,
от това което си написала, аз не можах да разбера, какво точно искаш всъщност?
- искаш да разбереш, дали цигарите са започнали да ти влияят?
- искаш да намериш някой като тебе?
- искаш да ти пращаме пари в края на месеца, за да не мизерстваш?
- искаш да те успокояваме, за да не истерясваш и да не крещиш, за да не си го изкарваш на хората?
- искаш да не даваш пари за цигари, но да си пушиш?
- искаш да спреш цигарите, ама да си продължаваш да пушиш?
Първо, ти самата трябва да си наясно със себе си, какво точно искаш!
Второ, ако искаш окончателно да спреш цигарите и никога повече да не пушиш, казваш: "Край! " и ги спираш завинаги!
Цигари се спират отведнъж! Казваш и отрязваш! Налагаш си воля и ги спираш завинаги, с цената на всичко!
Това е положението!
Всичко друго са си само празни приказки.

8.   Нещо си нервна и те те успокояват. Намери начин да се разтоварваш от време на време. Почивай си. И непременно започни да спортуваш редовно.

9.   Аз пуша по 2 кутии на ден, даже не ми стигат, но толкова съм свикнала с тях, че не мога и да си помисля да ги намаля. Ако ти харесва да пушиш - пуши си ги, ще намираш пари за тях ако се лишаваш от други неща. Не го приемай като нещо толкова лошо, страшно много хора са като теб и пушат дори много повече. Един живот живеем и трябва да даваме на себе си това от което имаме нужда.

10.   Супер безотговорно отношение. Даваш ли си сметка, че не може да живееш само за себе си? Утре ще имаш деца и ще имаш отговорности и към тях, а не може да гледаш единствено своя кеф.

11.   Напиши си мотивационно писмо и всеки път когато ти се до пуши го прочитай. Аз така ги спрях от раз и вече цяла година не пуша. Успех!

12.   Намали ги на половин кутия. Като ти се допуши, кажи ей сега след малко и все така. Така ще се научиш да не палиш веднага и ще развиеш някаква воля срещу цигарите. Намали ги поне наполовина.

13.   Аз пък съм на 17 пуша също от 14-15 годишен, но вече паля на 2-3 дена 1 цигара, правя го защото ми е кеф от време на време да се отпускам.
Ще ги спреш от раз като се разболееш като мене, и няма да ти се иска да пушиш а от време на време си пали не е кой знае какво обаче не прекалявай...

14.   Дъвчи никотинова дъвка вместо да пушиш цигари