Споделена история от Наркотици и алкохол

Приятеля ми си мисли, че е отказал тревата и цигарите
Аз съм момиче на 18 и от 10 месеца имам вразка с едно момче, той е на 21. Когато той е бил 11-12 клас с неговите приятели всеки ден са пушили трева. След това той уж ги отказва, но понякога пуши с приятелите си.
От както сме заедно той знае, че съм твардо против такива неща, и аз знаех, че е пушил и ги е "отказал", но след време като разбера за някоя негова изданка следва скандал.. той ми казва, че това за него нищо не е и да не се притеснявам, но аз не мога да продалжавам така. Това е единствения проблем между нас, обичам го и той ме обича, когато сме заедно не можем да се разделим, но аз заминах да уча в друг град и се пребирам веднъж месечно и за празниците, но когато излезе с приятели и съм далече от него няма какво да направя, дайте ми съвет как да оправя нещата, последната му изданка е от снощи.. , може да съм далече, но разбирам...

Коментари

1.   Понякога трябва да направим компромис с особеностите и индивидуалните различия на другия - иначе цял живот си оставаме сами и "неразбрани".
Това, че ти си твърдо "против" нещо основано на личен опит ли е или на нечии чужди приказки/мнение?

2.   Намери си някой, който да отговаря на разбиранията и интересите ти. Или, ако си толкова влюбена бъди сигурна, че щом не изпълнява обещанията си ще продължава все в тоя дух. И ще трябва да се примириш. Дано не е така и с други неща, макар, че тревата и останалите наркотични вещества съвсем не са безобидна работа.

3.   Всеки човек си има определен начин за справяне с ежедневните си проблеми и това е неговият начин. Съвсем нормално е и аз го правя от време навреме.Той вече е минал по този път и си знае мярката така че няма нужда от притеснения както казва Н1 трябва да се прави компромис с особеностите на другия ,можеш само да обичаш това момче ,защото макар и да си в друг град и да се пребираш веднъж месечно той ти има доверие и те обича което е най-важното!

4.   От автора: Номер 1 не е нито от личен опит, нито от чужди приказки.. Просто така го чувствам. Изпитвам отврад към такива неща, дори цигара да даржа ми е неприятно, знам че гледам тесноградо, пробвала съм се да променя гледната си точка, но не мога, искам да му кажа "Прави каквото искаш и каквото намираш за добре", но не го чувствам така, искам да го накарам да спре, без да се изкушава когато излезе с приятелите си.. той може без да се напушва, ама лесно се изкушава.. то и той не удобрява, че приятелите му пушат, но са му приятели все пак..

5.   Или приемаш това и сте заедно, или го оставяш... Готова ли си да го загубиш, заради нещо, което не е чак толкова страшно и не му вреди тоооолкова много?