Споделена история от Наркотици и алкохол

Екстази
Здравейте! Искам да ви питам няколко въпроса за тези, които са го употребявали:

1. Колко време траеше ефекта при вас?
2. Има ли разлика в първия път и следващите пъти в употребата?
3. Какви бяха първите неща, които се случиха със съзнанието ви като го опитахте за пръв път? Накратко какво чувствахте/правихте?
4. Вярно ли е, че след като те пуска бавно и започваш да имаш "гадни" периоди и да се сдухва човек накрая?
5. Отрицателните ефекти, докато сте на него?

Благодаря предварително :)

Коментари

1.   1. зависи от много неща и за всеки е относително. От хап до хап също има голяма разлика. В повечето случаи не знаеш какво точно взимаш и как е дозирано. Мен един хап разделен на две ме е държал цяла нощ.
2. При не толкова честа употреба май няма.
3. Бях на парти и почувствах много енергия и щастие.
4. Гадните периоди са налице, защото преди това с часове се е отделял допамин и нервната ти система се е побъркала. След това един ден чувствам депресия. Пак зависи от психичното състояние на човек и ако имаш някакви тревоги е нормално на следващия ден като те пусне те да се засилят.

2.   Не взимай такива боклуци!

3.   Върви се разходи на гробищата да усетиш атмосферата. Ще попаднеш на не една плоча на някой на твоите години. Не всички са жертва на катастрофи.

4.   Има сериозни разлики в дозите, според произхода. Турците задържат предимно високи концентрации- 170-180мг. В западна Европа дозите са по-малки... 80-140. Това определя големи разлики в действието.

5.   Аз също съветвам автора да се разходи до гробищата, защото там ще открие много млади хора на неговите години, които са си отишли не от катастрофа.

6.   По - добре не взимай такива хапчета, прави си живота интересен, запиши се на готварски курс, ходи на хубави концерти, пии бира в някое заведение, почувстваи, че животът е хубав, от теб зависи това.

7.   От автора:Аз не исках съвети какво да правя, исках просто отговори, от интерес. Благодаря на тези, които ми отговориха.

8.   Авторе, не бъди сноб - не се ограничавай единствено до екстази. Най-добре да го комбинираш с 2С-В, LSD и твърд алкохол. Ще имаш неповторимо преживяване.

9.   Ти си откачил, не се занимавай с глупости!

10.   Добре, авторе. Писах коментар номер 2. Но ще ти разкажа моя опит с Екстази. Имах приятел, който употребявал и взех с него Екстази хапче. Чувствах се като прясно влюбена. Бях много мила с всички. Отидох да се изкъпя и след това ни дойдоха гости. Много им се зарадвах, бях изключително любвеобилна. Чувствах една обич към всички. Прегръща хората и ми беше много приятно. След това пихме алкохол и като си тръгнаха гостите си легнахме. Не можех да заспя веднага. На другата сутрин бях добре. Може би имаше лошо настроение и депресия. При някои хора със слаба психика е доста страшно. Те изпитват тревожност и получават дори паник атаки.
Аз никога повече не бих взела такъв боклук. Запомнете, наркотиците са опит за заместване на обичта. Но само жалък опит. Ако имате хубав, стойност е живот, изпълнен с любов, никога няма да прибегнете към наркотици! Авторе, не си губи времето с наркотици. По-добре просто да се влюбиш. Чувството е по-добро, защото е истинско!

11.   До автора

Е, сподели с нас - престраши ли се да вземеш? Ако да - сподели и твоя опит. Ако не - какво стана с хапчето - даде го на друг или го пусна в тоалетната?

12.   От Автора до номер 11:
Вчера за пръв път в живота си опитах и да ви кажа честно.... надали бих отново. Първите 20 мин след приема ме удари и бях добре, бях щастлив. Мина 1 час и 30 мин след приема и вдигнах малко температура, прегряване имах, студени и в същото време потни крайници. Беше ужасно това чувство. Паникьосах се. След 1 час и нещо бях по-добре. Времето летеше, не знам как са минали 6 часа толкова бързо докато си легна да заспя. Не можех да спя. Бях с още един човек, но не беше много забавно, просто беше като успокояване/освобождаване (все едно нямаш лоши чувства и мисли). Хареса ми че като не ти се спи имаш способността да направиш всичко и имаш пълната енергия и свобода. Имаше малко танци, музиката по-добре се усещаше. Но това с прегряването ми развали доста от преживяването. Аз знаех за това и за дехидратацията от ефектите, и затова пих много вода и безалкохолни. Но пак стана тъпо. Може би трябваше по по-добър начин да му се насладя. Не бяхме на парти просто една горе-долу спокойна, но леко скучна и на моменти тревожна вечер. Взехме малка доза.... не знам дали има и 100 mg

Някой ако има подобен опит, да разкаже, да каже какво прави примерно ако сте в клуб (претъпкано и задушно) и ви се случи това, не искам да си представям колко по-зле щеше да бъде.

13.   От Автора:
Забравих да допълня... когато гледах наблизо и ми се размазваше погледа. Разфокусираше се. Но с това нямах проблеми. Харесва ми много, че съзнанието ти е като че ли "избистрено" ти си осъзнаваш всичко и никой не може да каже, че си на нещо, освен, ако не ти види очите, но пак това е голям плюс, защото ставаш като че ли повече "работоспособен". Сигурно ако бях взел по-голяма доза, тогава надали щеше да е така "по-адекватно" състоянието ми. Това е накратко, вярвам, че човек може да си направи по-добро пътуване и да бъде подготвен за всичко (както аз бях), въпреки лошите ефекти.

16.   Интересна тема, аз нямам опит. Някой друг също може до разкаже, освен горните и автора.

17.   1. Траел е от час до над шест часа. Зависи от много неща.
2. Има, ако взимаш редовно.
3. Първият път взех на парти. Трябваше да се забавлявам, а не можех, заради това се съгласих. Почувствах огромна еуфория. Стана ми изключително забавно и музиката се усещаше по различен начин. Танцувах много. Нито ми се пиеше, нито ми се ядеше, имах просто толкова много енергия и толкова много желание да я изразходя, че не мога да го опиша дори.
4. Аз по принцип си бях сдухана в него период, така че не ми е направило впечатление да съм била по-зле като ме пусна.
5. Най-често ми се е случвало да повръщам, като съм смесвала с по-големи количества твърд алкохол. Веднъж-два пъти съм ставала агресивна под влиянието му. И веднъж се почувствах много зле психически - вместо еуфория, наведе към крайно негативни мисли. Но предвид че качеството на наркотиците никога не е гарантирано, не се знае какво е имало в хапчетата.