Споделена история от Наркотици и алкохол

Защо хората взимат наркотици
Здравейте! Толкова много са ни набили в главите колко вредни са наркотиците, че на сън да ни бутнат, ще изрецитериме една но една вредите от тях. Е, след като всички знаем колко са смъртоносни, защо тогава толкова много хора прибягват до тях, и то с цел да се измъкнат от проблемите си? Те не просто, че няма да се измъкнат от тях, ами даже проблемите им ще станат двойно повече. И те го осъзнават, но въпреки това са готови да продадат дори апартамента си само и само за наркотика.. Защо го правят??

Коментари

1.   Ами все едно влизал в друг свят който не ти се иска да приключи никога

2.   На хората обикновено не им трябва "да се измъкнат от проблемите си", тях ги интересува единствено да спре да ги боли (за момента) или пък "да си направят купон", ама без да се потрудят, а наркотиците да им го направят...
Кой ти гледа вредите? "Живей/консумирай сега! ", "Тук и сега" - нали това е мотото през последните 30 години?

3.   Казват си че само ще пробват един път, но после не могат да спрат.

4.   Защото са пристрастени. Ако ги питаш, повече от половината няма да искат да пипнат вече наркотик. Пристрастени са. Ясно е що.

5.   Аз мисля че за да се впишат в компания и от страх да не бъдат отхвърляни.

6.   Според мен повечето започват на шега- дай само да пробвам, дай сега само за дискотеката или да видя какво е. В повечето случаи се случва в тийн възраст, когато младите не мислят много за последиците. Казват си- нищо няма да ми стане от един път, винаги мога да спра и т. н. Аз самата още като тийнейджърка категорично си забраних да пробвам каквито и да е наркотици, защото осъзнавах че много лесно може да се стигне до зависимост. Тогава проблемите ти стават още повече, като си в капан на зависимостта и живееш само за това да си набавиш дрога. Само два пъти съм пушила трева, покрай един приятел който пушеше и слава богу, че нищо не почувствах от тази трева и повече не съм пушила. Колкото и трудно да е по-добре човек никога да не пробва, защото така свиква да притъпява всеки проблем с дрога, а тя както знаем води до желание за още и още по-големи дози. Иска ми се наистина да има повече хора, които да осъзнават от ранна възраст до какво водят наркотиците и въобще да не пробват. Защото аз за съжаление съм губила приятели, които станаха зависими. Ужасно е за всички! Освен това пълниш джобовете на някакви мутри и престъпници като си купуваш дрога. Те си живеят в огромните къщи, а ти се въргаляш по улиците и се чудиш как да си платиш за поредната доза. И един път станал зависим дори не може да направиш избор- това няма да си го купя, ами зависимостта прави избора вместо теб.

7.   Щото е яко

8.   Слаба психика

9.   Подражание майна. Приятелите им постоянно коментират кой какво пробвал и как има силна психика и не може да стане зависим. И заблудените овце отчаяно искат и те да се включат в разговорите. "Пробват" и потъват в лайната.

10.   Повечето искат просто да опитат от любопитство и взимат с нагласата, че те са богопомазани и няма да се закачат. След като се закачат, убеждават околните и себе си, че могат да спрат, когато поискат, но не го правят, защото им харесва и на този етап не им пречи на живота. След това са мега пристрастени и ще си продадат семейството, за да си вземат наркотика, но иначе не се пристрастени, да. Това е общо взето.

11.   Има няколко типа причини.

1. "Щото е яко" както вика номер 7. Това е най-тъпата категория хора, които използват наркотици. Лишени от каквото и да е критично мислене, визия в дългосрочен план, амбиции и дори инстинкт за самосъхранение. Най-вече са маргинални, прости, безполезни утайки. Тотално си заслужават да си съсипят живота и го правят, което мен ме прави щастлив, защото на тях им е яко и също са щастливи :)

2. Слаба психика, пренатоварване, предаване. Общо взето хора, които в наркотиците намират утеха и начин да избягат от всекидневния стрес, тъга и реалност. Също хора без цели, амбиции, воля, визия. Посредствени. Обикновено никога не обичат да им се казва истината директно в очите, колкото и лоша да е тя а винаги гледат да се скатаят и минат между капките. Точно и затова си мислят, че ще се скатаят от реалността като взимат наркотици.

3. Разглезени, богати и прости. Най-често деца на родители с пари. Богатството ги развращава и търсят ново и ново нещо с което да си доставят удоволствия.

4. Лоша среда, липса на адекватна бащина фигура, семейство, образование. Малко се припокриват с първите.

Дълбоко презирам всякакви наркомани и не ги зачитам за хора. В крайна сметка щом те са стигнали до там, не се уважават, не се обичат, не се харесват тогава защо аз трябва да ги уважавам и харесвам? Всекиму своето.

12.   11, пропускаш още една категория - подведени. Някой им пуска нещо в пиенето или им дава хапче с обяснение, че е нещо безобидно. После още веднъж и след това сами пробват. Това е най-коварният вариант. В допълнение - при подрастващите понятието време е много примитивно. Вижда, че някой пробва наркотици, минават 2 месеца и си мислят "Взема, а нищо му няма". Просто не знаят какво ще стане след 1-2 години. За съжаление през това време и те вече са започнали да пробват и са напреднали.

14.   Наркотиците се делят на две голеееееми групи. Наричат се опиати и стимуланти. С принципно различно действие са, от където и подбудите на хорта да ги започнат, са принципно различни.

15.   До 14 - наркотиците може да се делят на две основни групи, ама има наркомани, които друсат всичко. Каквото им дадеш, това взимат. Има такива, които приемат големи дози стимуланти, за да са в кондиция, а после поемат опиати, че да тушират стимулантите и да се отпуснат и разтоварят физически и психически. С две думи - живеят от/за/на наркотици, цигари и алкохол. Преди седмици имаше коментар от една преборила порока на зависимостта момиче/жена, която бе споделила, че може би е пробвала и друсала почти всичко, с която са я черпили, единствено по психолигични нагласи и причини отказвала да я черпят с хероин, но какво друго е друсала - и тя самата не знае.

16.   До 14... не мисля, че е точно така. По принцип пише, че се делят на 5 групи:
-Депресанти
-Стимуланти
-Опиати и опиоиди
-Халюциноген
-Марихуана (ако го смятате за наркотик, но по-скоро си е)