Споделена история от Тинейджърски

Чувствам се ужасно
Здравейте! Не мислех, че ще се стигне до тук да споделям чувствата и емоциите, който бушуват в главата ми.
От година имам връзка с моят приятел, той е страхотен труден характер е но се разбираме. Студент е. Имах проблем с момиче, което е в една група с него. Тя ме познава лично пред време имах връзка с братовчед и тя започнала да говори пълни глупости и истории по мой адрес. Бях много ядосана, че той вярваше на нея и мислех, че дори има нещо между тях.. Нямаше нищо всичко се оправи между нас, но наскоро усещам голяма агресия и желание да и причиня болка за пръв път ми се случва да имам толкова силен изблик на агресия. Всеки път като си представя, че дори си говорят и откачам, а когато я погледна почвам да треперя от нерви. И всичката тая негативна енергия отива върху него аз не му казвам нищо от това което мисля, че ревнувам и т. н. цупя се постоянно, а той си мисли че имам някой друг и се почва дразненето между нас. Моля дайте съвет за моята история и как да укротя тази агресия в мен, защото не издържам така....

Коментари

1.   Вземи говори с него, изкажи си абсолютно всичко, особено за тази - че не я харесваш, че тя те дразни и го ревнуваш, затова като си ги представиш заедно се вбесяваш! Изобщо не мълчи, защото ще си развалиш връзката заради някаква идиотка.

2.   Съветът ми е да се опиташ да погледнеш ситуацията отстрани. Казваш, че всичко е ок между вас, справили сте се с проблема, но ти продължаваш да таиш гняв и злоба, които се натрупват постепенно. И защо? Погледни го така, струва ли си заради някаква кифла, да се натоварват един път твоите нерви, и втори път- връзката ти? Толкова ли е важна тя, за да се отразява всичко това върху отношението ти към приятеля ти? Едва ли, по-скоро е изключително незначителна. Остави я настрана, авторке. Бъди над нещата. Млада си още, недей да си хабиш нервите още от сега с глупави хора и интриганти, всичко се пише само на твоята глава. Тепърва ще ти предстоят най-различни трудности в живота, ще се сблъскаш с подли и коварни хора, с лицемери, завистливци и всякакви подобни персонажи, правилният начин ( а и най-здравословен) за справяне с тях е да ги игнорираш- напълно, тотално, категорично. Само така ще се съхраниш.
И все пак, ако не успееш да се овладееш, нищо не пречи да споделиш на някого за това, което изпитваш. Може да ти олекне. Или потърси медицинска помощ. Понякога просто един разговор със специалист може да е от огромна полза. Твоето здраве и връзката ти, са далеч по-важни от някаква никаквица, не го забравяй.

3.   Здрасти, съветвам те да комуникираш искрено с него и да му кажеш, че изпитваш гняв към момичето и се обиждаш когато той говори с нея. Кажи му, че за това се такава напоследък. Помоли го да не говори повече с нея. Отношенията се развиват с компромиси. Той ще направи компромис сега а ти в бъдеще. Когато той те помоли да спреш да правиш нещо което го дразни - ти ще го направиш защото така се развиват отношенията - с компромиси.