Споделена история от Наркотици и алкохол

От наркотиците отслабва ли се?
Въпросът ми е към хора, които са взимали наркотици и най-вече стимуланти. Това доведе ли до загуба на тегло и колко килограма свалихте? Колко бързо отслабнахте? По какъв начин се хранихте през това време и колко често, за да отслабнете толкова? Случвало ли ви се е от наркотиците да не се храните с дни? Всичките ми познати, които взимат наркотици са слаби и са ми споделяли, че са свалили по 15 кг (например) от дрога (амфетамин и метамфетамин). Споделете вашия опит.
P. S. Нямам намерение да взимам наркотици, давали са ми да опитвам и не ми хареса.

Коментари

1.   Като си дадеш всичките пари за наркотици, няма да има с какво да си купуваш ядене и като нищо ще отслабнеш.
Иначе наркотика си е вид отрова - изтощава имунната ти система и организма като цяло - това е като да си болен постоянно. Дори и да отслабнеш малко, цената за това е ужасна. По-добре си дай парите за някой медикамент за отслабване - не че не са вредни и те, но са по-целенасочено вредни от наркотиците, а и не водят до пристрастяване.

2.   А за какво изобщо питаш като нямаш такива намерения и резултатът е на лице?

3.   Да, особено от амфетамини и екстази.

4.   Поредната тема с цел провокация. Като имаш приятели наркомани защо не питаш тях, а пишеш по сайтовете?

5.   До 4

Човече, то даже няма нужда авторът/авторката да пита приятелите си. В самата тема е написал/а, че са му/ѝ споделяли подобна информация и вече има мнение и виждане по въпроса... :)

6.   Нали имаш познати наркомани, при които виждаш ефекта с очите си? Наистина не разбирам защо питаш тук? Иначе и аз имам познати наркомани, също всичките са супер слаби. Не мисля, че има място за съмнение от какво са отслабнали - амфети, метамфетамин, кокаин.
Ж25

7.   Отслабва се, особено ако се хванеш на хорото и правиш някакви 10 дневни маратони. Причинта е, че почти не си сядаш на задника, все си по партита и най-вече - нямаш особено голям апетит, а тялото и е на "бързо обороти". Не само, че се движиш доста, ами метаболизма ти е забързан и не ти се яде, па ако е лято и спиш със случани хора, да се припотиш яко, още повече слабееш. Перфектна комабинация за отслабване. Проблемът е всичко останало, свъзано с 10 дена амфети/пико или дори кока маратони. Идин приятел тека - 95 кила, отиде на морето за 5 седмици - върна се 64... Изпънат и озъбен като струна беше. После доста проблеми с черния дорб и беше психсало за година-две, ама се управи с много бой и терапия.

8.   Отслабва се, да. Причината е, че по начало губиш апетит. Ако като не си употребявал и някой иска да те почерпи бонбон, ще си вземеш, то като си на "бело" шансовете клонят към отказ. Ако без наркотик, ядеш по три пъти на ден, с тях може да обърнеш на веднъж за три дни. Реално погледнато слабееш на база липса на приемане на храна плюс много движения. Ако без наркотици можеш да стоиш пет часа на дивана да гледаш филми, то като ги вземеш по принцип идеята ти е друга.
Но има хора, които употребяват често, ала не отслабват. Това се дължи на начина им на живот въпреки употребата. Например, един програмист, който си взима амфети с цел "по-ясна мисъл" като седне да работи, докато го държат, не прави нищо по-различно от обичайното. Не обикаля с лаптопа из стаята в кръг, нито танцува бясно. Той просто си работи. Ако не си промени и режима на хранене, няма от какво да отслабне. Момичето, което взима екстази, а след това отиде на парти и танцува цяла вечер, будува сума ти часове, прибере се пеша от дискотеката, а може би и прави секс някъде с някой, пропусне няколко хранения, ще стопи нещо от себе си.
Лично познавам жена, която не е отслабнала с повече от 5кг в следствие на употреба на амфети, въпреки че ги е взимала с години. Просто нейният ритъм на живот е останал стандартен - сядала е да хапне с хората, с които е живяла; работила е часове на ред на компютър, не е имала активни дейности. Да, будувала е доста вечери, което изтощава организма, но пък явно е приемала достатъчно храна, за да навакса.