Споделена история от Наркотици и алкохол

Наркотиците са необходимо зло, съгласни?
Винаги съм смятал, че дилърите трябва да бъдат разстрелвани, както е в Китай, както и корумпираните чиновници, които ги протектират. Но ми дойде следното просветление. За да си толкова долен за да се събираш с подобна сган, където да се озовеш лице в лице с наркотика и в същото време бъдейки напълно наясно, каква зависимост прави да си толкова прост за да опиташ наркотика, то ти трябва да си платиш за това, че си такъв. И тук ще цитирам НосСтрадамус (Пламен Йотински) бивш тежък наркоман, може би е най-добре запознатият с особеностите на наркоманщината човек в България, какво казва по въпросът. "Един наркоман докато не изяде и не изпие всички лайна на живота, които заслужава той няма шанс да се върне на белия свят". От вашите наблюдения съгласни ли сте с написаното по-горе?

Коментари

1.   И да, и не. Според мен има дълбоки психологически причини един човек да стане зависим - от ниско самочувствие до изпитване на празнота и т. н. Съгласна съм, че трябва да удариш абсолютното дъно, за да се отласнеш и да започнеш да се оправяш. За жалост обаче бая народ си и умира...

2.   ''Протектират".. е кво е това сега? Нямам проблем с използването на английски думи, когато няма очевиден български еквивалент ама тва вече на нищо не прилича..

3.   Кое му е необходимото?
Това което не те убива, те прави по травматизиран.

4.   Всеки глупак има право да съсипе живота си по какъвто начин прецени! Аз изобщо не съжалявам тази сган и дори не ги зачитам за хора.

6.   Ами то нека си го съсипва живота. Ама сериозния проблем е, че съсипва живота на много други хора-на близки, а и на съвсем непознати. Колко престъпления, грабежи, катастрофи, изнасилвания, убийства са станали от дрогирани???

7.   Работата с наркотиците е там, че винаги ги е имало. От ден първи, в който една риба е излязла от водата на сушата.
Което ме подсеща за рибите в квариума. Знаеш ли защо някои риби винаги се въртят около помпата, подаваща въздух? Друсат се! Навлизането на въздух в хрилете за рибата има ефект, подобен на този на райския газ при хората. Винаги около нас, в цялата ни еволюция, е имало някакви наркотици.

8.   2-ри. Ми то и за "еквивалент" важи същото. Що я използваш тогава?