Споделена история от Наркотици и алкохол

Как да подам анонимен сигнал?
Мъжа ми се е забъркал с някакви нещастници, пуши някаква нова дрога наречена “чай”. Някой знае ли какво причинява, какво е самото нещо, за мен е непознато? Как да подам анонимен сигнал да затворят дилърите му? Страх ме е.

Коментари

1.   Развод?

2.   В полицията няма ли пощенска кутия? Може да го оставиш и на портиера. Колко ще му обърне внимание някой е друга работа.

3.   И да затворят дилърите му, ще си намери други.
Проблемът е в мъжът ти. Единственият разумен ход е развод без никакви уговорки, увещания и обещания.
Режеш и тръгваш!
Само така ако наистина иска - ще спре с дрогата, ще се лекува и ще ти докаже.
С Алкохолик и наркоман няма друг начин и по-добре далеч.
Най-много пратят хората около тях, близките им ВИНАГИ са техни жертви--агресия, кражби.
Работила съм в миналото със зависими, знам за какво говоря.

4.   Преди 2 седмици 17 годишно момче почина в Бургас от друсан чай. И да затворят дилърите му (за което никой няма да си мръдне пръстта, повярвай), нищо няма да се промени, мъжът ти вече се е поддал, ще си намери други. Развод, колкото можеш по-бързо, и прекъсваш всякакви контакти с него, за да не те замесват като стане някоя беля.

5.   в никакъв случай недей онлайн. Братовчеда е полицай и ми е казал, че много често сигналът барабар с айпито на подалия го дават на престъпниците.

6.   Не е нова дрога има я от поне 10 години, даже последните няколко години му отмина модата поне в нашия град. Това е обикновен чай, най-често градински, напръскан с някакви химии, а действието е като марихуаната и е в пъти по-силно, опасно и пристрастяващо. През годините съм чувал доста теории какво съдържа чая... Някои казват конска упойка, отрова за мишки и какво ли още не, но истината е че много малко хора знаят точния му химичен състав. Не мисля, че подаването на сигнала ще има полза, защото и да ги арестуват едвали ще е за дълго, а дори и така да е мъжа ти ще си намери друга компания със същите навици. Най-доброто което можеш да направиш е да се опиташ да го убедиш да спре. Имай предвид, че много често покрай хора които употребяват наркотици не е само от един вид, може и по лошо да стане ако се подлъже да взима и други вещества. С времето действието на чая леко променя държанието на човек, ако сега е спокоен и "заспал" когато е напушен, то след време може да започне да става агресивен и не само когато е напушен. В нашия град един беше убил майка си заради чай... Като цяло нищо хубаво не те чака нито теб нито децата ти с такъв човек, ако не се откаже навреме не се колебай да го зарежеш и не съжалявай!! След време ще разбереш че е било правилното решение.

7.   Анонимност при сигнал, за съжаление, не очаквай. Не знам защо го правят, сигурно корупция, но винаги изтича информация. Повярвай ми, налагало ми се е да подавам сигнал и уж със защитени данни, след няколко дни на вратата ми цъфнаха биячи. А иначе, относно съпругът ти, хората са прави - в него самият си е проблема, явно е с лабилна психика и слаба воля щом се е поддал на подобни неща. Трябва непременно да потърсите специализирана помощ, иначе с течение на времето ще става все по-зле. Ще остане без работа, ще прахоса всичките ви пари, ще заложи жилището ви, а не дай си боже и теб може да те завлече. Преди години един такъв от квартала "продаде" жена си за проститутка за да може да смърка до последно. Добре че нямаха деца. Жената така и не я видяхме повече, не знам какво се е случило, той разбира се пукна от свръхдоза... А в началото докато пушеше трева все казваше "Еее, спокойно, това е само тревица, не вреди". Ама то само така се почва, защото всъщност проблема е в главата. Потърсете психологическа помощ. А ако имаш възможност направо се спасявай. Желая ви успех.

8.   До 5 Братовчед ти е продажник