Стар приятел
Започнах случайно да поддържам контакт със стар приятел с когото бяхме загубили връзка за доста години. В момента обаче имам сериозна връзка.
в началото като ми писа му казах, че не е удачно да поддържаме конкатк, защото не знам как би се приело от партньора ми.
Сега мисля че това може би беше леко грубо от моя страна. Също така наистина ми е много приятно да си говорим и ми липсваха тези разговори през годините. Стана ми мило и искам да му пиша, но не знам защо се притеснявам да не бъде прието по друг начин както от него, така и от партньора ми.
Странно ли е, че толкова много ми липсва този контакт и искам да го възобновим? Ако питате-нищо във връзката ми не ми липсва, не си пиша с други хора и не го правя със задни мисли. Просто наистина ми стана някак сантиментално..

Коментари

1.   Взела си решение и ако мислиш че въпросния някога би ти писал, значи много се лъжеш. Човек взима решенията си и ги носи до живот, така и живее, природни закони.

2.   Сантиментално ти е, защото го харесваш. Искаш флирт с друг мъж. Може да не го признаваш пред себе си, но е факт. Защо не си казала на твоя? Защо не ги запознаеш?
Емоционална изневяра.

3.   Правилно се притесняваш, не е редно. Ти как ще се чувстваш на мястото на твоя приятел? Без сантименти, да не стане играчка- плачка. Баш нещо ти липсва, признай си.

4.   НЕ занимавай човека със себе си. На негово място не бих ти казал и здрасти ако се засечем случайно.

5.   Не е странно, че искаш да поддържаш контакт без нищо друго, но ти го казвам като мъж- ако уважаваш чувствата както на стария ти приятел, така и на настоящия ти, то тогава НЕДЕЙ ДА ПРАВИШ НИЩО ПОВЕЧЕ. Добре си го отрязала, той вече не трябва да те мисли. Нормалната му реакция след отрязване е да ти тегли майната, така чисто психологически вече се е предпазил и продължава напред. Ако обаче му пишеш обратно с предложение за възобновяване на контакта, тогава ще го вкараш във филм, от който той ще излезе много наранен, а ако сегашния ти приятел разбере, можеш и да тупнеш от два стола на земята. Така че твоята дилема се състои в това да избереш между егоистичния ти кеф да си пишеш с някой в името на доброто старо време или да зачетеш чувствата на двама мъже. Решението е твое.

6.   Не разбирам защо винаги се сексуализира общуването между различните полове. Това е много откачено и комплексарско.
Никога не съм се опитвала да налагам на мъжът си да не общува с жени, нито пък той на мен да не общувам с мъже.
Как така ще си забранява е да имаме приятели или пък ще се изолира е за да не нараним нечии нелекувани комплекси.
Почти 20 г сме заедно, никога не ме е притеснявало да си говоря със стари приятели или дори бивша любов.
Съвестта ми е чиста, напълно коректна съм към партньора си. Ако искам да бъда с друг, със сигурност първо ще прекъсна връзка с настоящият. Не само на него, а и на себе си не бих причинила нещо такова, да загубя самоуважение не е опция.
Но пък да съм с мъж, който ще ме ограничава като да съм му собственост--няма как да стане.
Не знам каква са тези връзки вече в днешно време... Това е борба за надмощие, притежание и доминиране над другият.
Не е любов в никакъв случай, но дори и елементарно уважение към (свободната) личност няма.

7.   Е, то от такива сладки спомени се почва. Станало ѝ едно мило и приятно, че пък и липсвало другарчето, ей тъй без задни мисли... После като си залипсват още, могат да се видят и на живо, само с предни мисли, разбира се. Естествено, всичко е толкова невинно и настоящият няма защо да бъде информиран. Че може да не разбере нещата правилно и да развали идилията.
Да питам и аз като №2 щом писаниците с онзи са съвсем невинни, защо ги криеш от приятеля си?
Опитваш се да залъгваш себе си, нас и най-вече настоящия любим.
Като не ти липсва нищо какво ровиш миналото и търсиш сантименти там?