Споделена история от Здраве

Възпален нерв на гръбнака- какви лекарства са ви помогнали
Имам болки в от средата на гърба и отпред, над таза и ми казаха че това е възпален нерв (дали е клунеален не зная), който излиза от последния прешлен на торакса и първи лумбален.
Какви лекарства са ви помогнали при възпалени нерви?
Имам чувството че никога няма да се оправи.. тази болка.
Затова ще се радвам на всякакви мнения.

Коментари

1.   Миалгама и невробекс, също витамините от Б група.

2.   Лекар ли постави диагнозата? От време на време може да лежиш за терапия в отделения. Лекарствата са против болка и възпаление

3.   Невробекс съм пила заради невралгия. При мен беше покрай ребрата и чувството беше все едно ме пробождаха в сърцето като вдишвах дълбоко. Даже в началото мислех, че нещо със сърцето не е наред

4.   След проблем с кръста получих възпаление на седалищен нерв -ишиас. Пробвах с невробекс но ефект нулев. Повече от 25 дни ме мъчи. Мен лично ми помогна комбинацията от Диклопрам и милгама. Първите 3 дни по 2 диклопрама на ден, сутрин и вечер след ядене, после по 1 на ден. Около 15 дни ги пих. Друго което може да опиташ е Диклонеуровит съчетано с Баклофен, но ако имаш проблем със стомаха Баклофена не е за препоръчване. Разгледай Ютубата, там има и упражнения за облекчаване на болката. Желая ти бързо оздравяване

5.   Аз лично никакъв ефект не видях от миалгамата.

6.   Чудех се дали да пиша, че моето мнение е по-различно, но айде. От дъждовете е! Всички, които имаме ревматоидни проблеми ни боли в момента. Аз от три седмици умирам от болка. Само един път пих нимезил, че на седалищния нерв не се търпеше. Сега е малко по добре. Днес само вратът и кръстът ме болят. Това е всяка година така. Моят съвет към теб и другите е да стиснете зъби и да потърпите. До средата на юли до 90% от болежките отминават. После на морето лежете на пясъка, а не на шезлонг. Това много помага. Може и повече лимони да ядете. Който може да се опита да не си натоварва черния дроб с лекарства.