Споделена история от Наркотици и алкохол

Не смятам, че всички наркомани са лоши хора
Здравейте! Много често чувам как хората казват на наркоманите, , утайки'' и подобни епитети. Аз съм на тяхното мнение, но не смятам, че са автоматично лоши хора, все пак може да си абсолютно, , чист '' и да имаш много по-, , мръсна '' душа от някой наркоман. Например световноизвестният певец The Weeknd е наркоман от 11-годишен, но пък много често дарява пари за спешно нуждаещи се от храна хора и тн.

Коментари

1.   Няма никаква причина един наркоман да не е чудесен човек!
Проблемът, обаче, се състои в друго - подлъгал се е (или са го подлъгали) да се захване с нещо, което не разбира и което жестоко е подценил (а себе си съответно - надценил)!
Това са хора склонни на жестоки илюзии и самозаблуди... едната от които е "Винаги мога да спра, ама не искам! ". Също така на отричането, че дрогата така или иначе, по един или друг начин, поврежда и унищожава мозъците им... Дори да е една "безобидна" трева, дърпана по веднъж на ден "след работа", при редовна употреба от 10 години започва силно да си личи. След 20 години вече на горния етаж няма никого... А човекът отвън си изглежда напълно нормален. Трагедия е, ако има семейство и деца.
Абе въобще, незрели хора са - в житейски и в духовен план.
А това за "утайките" - те наистина се превръщат в такива, постепенно променяйки и орязвайки социалните си контакти, започвайки да общуват само с хора като тях и т. н. Съчетано с неминуемата деградация на мозъка, след няколко години употреба си дава неизбежните резултати...

2.   Въпросът е че световноизвестният певец The Weeknd има пари.
Представи си, какво се получава ако един човек вземащ наркотици и няма пари да се снабди с нова доза от дадения наркотик. Тогава този човек може да извърши някое престъпление въпреки, че може да е е добър.

3.   Ти живял/а ли си с накроман? Че да имаш каквото и да е мнение? С наркомани, и пияници се живее много трудно, съсипват ти живота, и съсипват всичко което попадне в ръцете им.... далеч от такива хора... А онзи за който спомена, има пари!

4.   Наркотиците правят необратими повреди в човешкия мозък. Понякога не си личи, но винаги има последствия върху психиката. Няма добри наркомани, защото наркотиците действат основно върху фронталния дял на мозъка, където е разположена психиката и емоциите.

Наркотиците са хидрофобни субстанции и циркулират дълго време в организма т. е много бавно се излъчват с урината, защото черния дроб бавно ги обработва. Така са създадени, че да минават кръвно-мозъчната бариера. с други думи една доза прави големи щети!

5.   Наркоманът е зависим човек. Зависимостта е това, което го превръща в бедствие за обществото, близките му и него самия. Добро и лошо са субективни критерии. Последиците на зависимостта - постепенната деградация на личността и пълната социална непригодност са обективни неща, реално съществуващи, където субективният фактор слабо влияе на оценката.