Споделена история от Наркотици и алкохол

Болест от наркотиците
Здравейте, четох написаните истории тук, като попаднах на една-едно младо момче на 22г. с рак на белите дробове след употреба на наркотиците най-вероятно. От наркотиците какви болести е най-вероятно да развият употребяващите?

Коментари

1.   СПИН, шизофрения

2.   Шизофрения и всякакви психически и венерически болести, заради мръсните игли с които се бодат.

3.   Към автора

Въпросът ти е малко като "Какво можеш да си купиш с пари? ".

Под наркотици се разбират една камара законни и незаконни съединения, разпространяващи се нелегално и/или употребяващи се безпричинно/незаконно.

Подобно на лекарствата могат да породят: сърдечен арест, дихателна недостатъчност, психози, ментални увреждания, увреждания на периферната нервна система, натравяния, интоксикации, да допринесат за привнесени инфекции, в следствие на начин на живот: СПИН, хепатит, сифилис, гъбични инфекции, бактериални инфекции, некроза на тъканите (не толкова поради самото наркотично съединение, а от примесите и обстановката, в която е "готвено"). Списъкът на потенциалните болести в всеобхватен. Намисли си някое заболяване и то почти сигурно може да се породи от наркотици. На пръв поглед единствено генетично предаваните болести не се пораждат от наркотицо, но само на пръв поглед... Ти като евентуален потребител на наркотици едва ли ще си видоизмениш цялостното ДНК вследствие на употребата им, но почти сигурно ще си увредиш хромозомите в сперматозоидите или яйцеклетките и ще метнеш генетични увреждания на своето поколение, ако някой ден имаш подобно. Та, така..

4.   От автора: не приемам наркотици и никога не съм докосвал, просто ми стана люпобитно:)

5.   Сред масовите днес наркотици не се сещам за такива, които да са доказани канцерогени. Болестите, които може да си докараш от наркотици са доста... да кажем, че психологическите разстройства и сърдечните заболявания са най-чести.