Споделена история от Наркотици и алкохол

Какво да направя, за да спре да пие?
С приятеля си съм от година и половина ии той и до ден днешен при караница се напива... Ходи в едно заведение и пие с такива хора, който пият повече от него и знае, че не мога да гледам!

Преди мен пак пиеше, но тогава беше сам и живееше ден за ден...
Наистина много пъти ми обещава да спре и сме се карали и всичко, но без резултат...

Не искам да бъда с пияница, не искам това да се повтаря, но изгубих надежда... Не знам какво да направя повече, обичам го искам това да спре, искам да му помогна, но той сам явно не иска... помогнете какво да направя за да това спре!!??

Коментари

1.   Бягай от него сериозно и знай, че от алкохол никой не се е излекувал и това ще ти създаде главоболия.

2.   Трябва да го разлюбиш, защото, ще ти съсипе живота

3.   БЯГАЙ!! Бягай далече. "Искам да се промени", това са глупости. Не се занимавай с такива, никой никого не може да промени. Явно ти липсва опит в живота, прочети историите тук за пияници и такива дето се карат... че и се бият... нещо хубаво да виждаш? ! Моля те, не бъди като малодушните съсипани женици, които седят с подобни типове и търпят идиотщини от малодушие и мазохизъм, и плачат тука, а кой да им помогне като сами не желаят да си помогнат? ! ...

4.   Махай се! Аз съм момиче на 15, преди да ме помислиш за некомпетентна, нека ти обясня какво се случи с бабите ми:
Едната почина- заради пияница, той я съсипа, не можа да издържи на всичко, което й причиняваше.
Сестра й със същия късмет- още се мъчи всеки ден с тоя боклук, който наричам "дядо". Не може да ходи /почти/, умира от болка, не може да се обслужва сама, но незнайно защо- търпи го, страх я е да е сама /въпреки че й предлагаме помощ/. Издържа го сама на пенсията си, той не работи, не взима пенсия, не внася пари в семейството, подслушва, краде от нея, само гледа как да се напие, а и я обижда с цялата си наглост, помияр пълен, не мога да го опиша просто.
И другата ми баба /от майчина страна/- ами тя се самоуби.

Прави си сметка- ще се занимаваш ли с такъв, или не. Изборът е твой. Аз ти предлагам да се махаш, защото бивш пияница НЯМА. Ще те скапе.

5.   Аз живея точно с такъв мъж. Имам 30 годишен брак и две големи деца и все още го търпя и ме питай защо. Махай го от главата си преди да е станало късно. Знаеш ли какво е да живееш с мъж и да нямаш секс от 15 години. Живеем като ссъквартиранти. Срам ме е от хората. Винаги съм го крила да не се излагаме, но те и хората вече го знаят.
Така, че момиче бягай далаче.

6.   Зарежи го. Майка ми 30 години чака баща ми да спре да пие.

7.   Изобщо не си струва да чакаш да се промени, защото това няма да стане. По зле ще става, по-добре няма да стане.
Откажи се и не си трови живота заради някой такъв

8.   №6, а моят баща 30 години чака да изтрезнее, та да може да оправи майка ми.

9.   Да има начин да го накараш да спре НАПУСНИ ГО и то веднага, тогава ще спре да те занимава с простотията си имах такъв приятел от студентските години, бяхме една компания ходеше с една колежка която беше като ангел-руса със сини очи, 48кг. 164см. Заряза го, когато се видях отново с нея беше на погребението му, умря на 36г. няколко дни преди Нова година. Как да живее всеки избира сам, избери и ти.

10.   Няма бивш пияница, както няма и бивш наркоман или пушач. Дори да се излекува ще бъде до време и после като види алкохол пак ще започне да пия.
~~~Приказната кралица~~~

11.   Бившият ми приятел пие доста... събират се и се почват, страшна история. Но след като няколко пъти си тръгвах, когато го виждах пиян, той драстично намали пиенето. Каза, че е от любов и защото знае, че ме дразни. Твоят човек може да направи подобна "жертва", ако те обича. Ако ли не - остави го.

12.   убии го... той така ще си умре... с чаша в ръка.... не, не го убивай... просто си върви....

13.   5, ами кой ти е виновен, че нямаш секс? Айде, че седиш с него да речем, че е заради децата, ама за секса нищо не ти пречи да си фанеш друг. А щом казваш, че децата са големи, какъв е проблемът да си намериш друг?

10, Бивши пушачи чат-пат се намират, познавам 4-5 такива. Но бивши пияници верно няма. Дори си мисля, че от наркотиците е по-лесно да се откъснеш, отколкото от пиенето. Но не споря на тая тема.

14.   ДО 10 Бивш пушач, алкохолик и наркоман има. Самата аз преди пуших и пиех редовно. От повече от 10 години не пуша, не пия и се чувствам супер добре. Познавам страшно много бивши пушачи и алкохолици. Виж при наркоманите се среща по рядко, но има!
До авторката: С много любов има възможност. Има много инфо в нета. Сега проблема му е, че не осъзнава че има проблем. Първите няколко години преминават в отричане.
Честно да ти кажа много нерви и ядове имаш да береш. Но не е невъзможно със сигурност.

15.   от скоро имаме същият проблем. Брат ми е на 36г. и почти не изтрезнява, как да му помогна като той самия не иска да си помогне.

17.   И баща ми е алкохолик. Напива се от една чашка. Става неадекватен, въобразявя си, че е забавен, докато аз се срамувам от него. Ако през това време говориш с него каквото и да е на следващият ден той не помни и дума. Зарязал е приятелите си, не се обажда нито на тях, нито на баба, нито на мен. Принудиха го да напусне работа, защото и там се е появил в такова състояние и то не веднъж, а е шофьор! С това изкарва прехраната си. Изглежда не му пука за него си, за нас - близките му, а и за неподозиращите хора по пътищата. Когато е трезвен ръцете му треперят. Изглежда занемарен до крайност. Не спирам да мисля за сватбата си и как ще ме представи пред родителите на приятелката ми, за това какво ще стане по-нататък, дали няма да го изгонят и от там където живее. Нямам спокойствие. Вместо да ми е подкрепа, както бащите на приятелите ми, той ми е товар. Искам да се похваля нещо с него, да го запозная със семейството на приятелката си, но не мога. Страх ме е, че ще се изложи, ще изложи и мен. Страх ме е за здравето му защото е слаб като клечка. Искам да му помогна защото ми е единствен. Майка почина преди 6 години. Не знам дали това не беше причина за влошаването му. Как да постъпя? Какво да направя, че да осъзнае проблемът си? Всички го виждат освен него...

18.   Темата е старичка, но аз напук на всички ще изразя друго мнение.Това е прогресираща болест, от която много трудно, но НЕ невъзможно, се преодолява.Моят татко (лека му пръст) спря да пие от раз и 18 години не беше близнал и една глътка, а беше стигнал дъното, така че ....ето живо доказателство, че тази болест се лекува.С много желание, примирение пред факта, че човек е алкохолик и с много подкрепа и любов.