Споделена история от Наркотици и алкохол

Бавно се самоубивам
Здравейте.. Ще ви разкажа на кратко. На 15 години съм момче няма да споменавам от къде. Проблемът ми е с цигарите и марата. Пуша цигари от 8 9 годишен, а трева от 12 годишен. Нямам представа как да спра.. Лягам си вечер и се кълна, че повече няма да пуша, но на другия ден ставам сутринта взимам си кафе цигарка и все едно всичко съм забравил.. После идва ред и на тревичката, че доста се зарибих по нея. Започвам да мисля откаде да изхитря 10 лева и след като намеря ходя до човека той ми дава като за 4 5 цигарки, напушвам се тежко после пак още един два пъти и си лягам.... Ето така протича един мой ден. И аз незнам какво ми харесва във марата за мен не е важното да се напуша, а да я имам. Започвам да ставам асоциален, по цял ден съм или унас, или при дилъра да да се напушваме. Ако не пуша мара акъла ми е само там откаде да взема пари и как да се напуша. Чувал съм 1 милион глупости как тревата била безвредна, как лекувала рак и тем подобни....
Никой не ме е зарибявал да пуша просто ми хареса и от тогава до сега си пуша най - редовно и яко съм си полирал мозъка :Д Дори имам проблеми с изговарянето на някой думи, но това 100% е от мъртви мозъчни клетки...
Има и дни в които не пуша, но рядко. Кажете ми какво да правя, защото сам тръгнал по лош път и знам докъде води..

Коментари

1.   На училище не ходиш ли, нямаш ли родители?

2.   Ами много е просто - СПРИ докато не е късно! Ходи на училище, намери си приятелка, компания, която да е против наркотиците. Намери си хоби - например вземи ограмоти се с четене на книги. Правописът ти е ужасен. Тревата може да е "безвредна", но винаги е началото на пътя към дъното. Имаш 2 варианта ако пушиш трева - или минаваш на по-твърди наркотици след време или пушиш толкова много трева, че получаваш психически отклонения (ти май си от втория вариант). Сам казваш, че си асоциален и т. н. Просто спри, важното е, че си се осъзнал. Това е стъпка №1. Сега премини към следващите дела. Нали знаеш, че тръгнеш ли след бръмбара, той ще те отведе до ла*ната, нали не искаш да се изцапаш?

3.   Явно мнооу яко си се пристрастил. До такава степен, че това е станало част от ежедневието ти. Според мен говори с психолога в училище или пък ако си по-смел с майка си или баща си. Хубавото е, че поне осъзнаваш докъде си стигнал. Но не забравяй, че всичко опира до воля и желание! Успех!

4.   Цигари от 2ри клас?? Трева вече 3 години????
Повтаряй си всеки ден, че на еди си коя дата спираш тревата (след 10 дни примерно). Така самият ти мозък ще се подготви и ще ти е много по-лесно. След тази дата просто се опитвай да не мислиш за тревата. Един ден така, втори, трети, седмица и ще спреш да я мислиш. Това го знам от психолог не си мили, че ти говоря врели не кипели. За говора ти не се притеснявай. Мозъчните клетки се нарушават при много по-тежките наркотици. Даже някои казват, че тревата не трябва да се пуши най-вече заради това, че може да те накара да пристъпиш към по-тежък наркотик. Цигарите си ги пуши или се опитай да ги откажеш, но след време.
Послушай ме и ще видиш как ще станеш нов човек. И продължавай да си казваш всяка вечер, че на другия ден ще спреш. Това също е добре. :). Очаквам отговор от теб. А след 15 дни ще чакам добри или лоши новини. :)

5.   Първа стъпка: Запиши се на спорт.
Втора стъпка: Дръж си в себе си винаги една десетка или по-малко, за да си спокоен, че си имаш.
Трета стъпка: Възвърни си контактите с хора, които не пушат, съучениците ти и способността и желанието си да общуваш с различни и дори непознати хора. ( за да свикнеш с мисълта, че не всичко е все тая и не ти се занимава, а напротив за някои неща си заслужава да ти пука).
Четвърта стъпка: Гледай да си имаш по-малко вземане-даване с хората, с които до сега си пушил, защото подсъзнанието ти винаги ще ги свързва и с времето, когато сте пушили заедно и това ще те подтиква напълно несъзнателно пак да го правиш!
Успех :)