Споделена история от Наркотици и алкохол

Въпрос относно Марихуаната
Здравейте,

Искам да ви попитам нещо. Всички знаем, че повечето хора си избират своя начин на забавляване, било то по един или друг начин. Някой предпочитат да пият, други да пушат, други да се дрогират - ясно. Независимо кой е употребявал или не е (пушил марихуана или не) въпроса ми е: Според вас ако можеш да се забавляваш, без помощта на какъвто и да е опият, смятате ли, че човек все пак може да пробва, било то дори само за веднъж и ако да - защо, а и ако смятате, че е достатъчно и не е нужно - защо. Само искам да ви помоля да се лишавате от отговори от сорта на: "Ми яко е, пич съм и затова пуша трева. " "О не, не мисля никога да пуша, защото знам, че скапва хората и няма никога да пробвам от инат. " Ще се радвам да разбера какво мислите вие, като по-голяма аудитория, защото мнението на познати и приятели не ми е достатъчно. Ако нещо ви звучи достатъчно неизчерпателно, ще се радвам да ви отговоря.

Коментари

1.   Ами аз пуша от време-навреме. И да ти кажа, ако пушиш рядко си е добре, но рядко! Марихуаната е позната с лечебните си свойства, едно от които е да убива раковите клетки. На много хора може да не им се вярват тези неща, но са факт, ако пушиш рядко е полезно за теб. За всички, които сега ще почнат да ме обиждат и да твърдят, че говоря небивалици, ще ви кажа да прочете малко относно това. Чела съм достатъчно и мога да гарантирам, че чистата марихуана има лечебни свойства, но подчетавам - ЧИСТАТА. А не примесената марихуана с други дроги, например с хероин.

Jane

2.   Давам обективно мнение.
Познавам въздържатели, за които всеки ден е празник, а веселието е неизмена част от живота им, тоест, те се смеят и отпускат, но не използват изкуствени методи за това. Това доказва, че за да пушиш трева, значи се вълнуваш от мнението на другите, доказва, че това е модерно и задължително в очите на масата от хора. Който няма способност да се отпусне, значи е голям дъводелец, или го е страх, че приятелите му ще го отритнат. Всеки който пробва, води един и същ инертен живот, а това ми се струва лишено от всякакъв смисъл съществуване. Да си там където те отвее вятъра, и да не виждаш реалните проблеми около теб. Още един път казвам, че мнението ми е от чисто човешка гледна точка. По добре човек да се сблъсква всеки ден с проблеми, а не да се пуска по течнието.
И една сложна дилема за приложението на марихуаната в медицината:
Може да се изполва в мецината, но се запитай, защо и как се приема от пациенти. Всеки друг вариант е преследван от закона, а наблюдавайки ефектите върху човешката психика, ще разбереш, че има защо.
Поинтересувай се:
1. Как се приема от болните?
2. Дали всеки употребяващ е болен?
3. Дали всеки я консумира под лекарско наблюдение, както приема на други лекарства при различни болести.
Да циклиш в една точка погледнато отстрани, е жалка картинка. :(

3.   От Номер1: Напълно съм съгласна с теб! Но погледни го и от другата страна - всеки човек има правото да опита. Всеки има правото да пуши - това е един личен избор, който всеки един прави. И аз не толерирам хората, употребяващи всеки ден - те се превръщат във парцал, във хора, лишени от свобода. Те се превръщат във пленници на марихуаната. За съжаление моите приятели тръгнаха по този път, аз преди пушех редовно, но спрях и съм щастлива. Вече мога да реализирам целите си, а преди просто.. за мен най-важното беше да се напуша. Затова нямате ли волята, по-добре не пробвайте!!! Не стига, че ще отидете в пандиза, а и ще изгубите себе си.

4.   Тревата не е опият, а халюциген. :)

5.   4, и какви ХАЛЮЦИи ГЕНерира?

6.   тревата не е халюц а опият аз пуше всеки ден от 3 години насам не сам пристрастен но предпочитам да пиша от колкото да пия алкохол

7.   От автора,
Номер 2, много ти благодаря за отговора, точно това чаках да чуя и просто това отговаря на въпроса ми. Макар, че пуша от време на време (веднъж - два пъти на месец) все пак мисля да спра, защото едни от най-забавните моменти в живота ми са именно без употребата на каквото и да било (каквито и да било опиати). Но не ме разбирайте погрешно, че модата е причината да пуша. Това според мен и/или по-скоро в моя случай не е причината да го правя. Аз решавам дали ще пуша независимо дали около мен са непушачи или пушачи. Такъв човек съм, че имам компания, с които пушим и ни е яко и имам и компания с която седейки на пейка в парка се спукваме да се смеем на тъпотии, без напушване, а с просто и чисто чувство за хумор. Харесват ми е двете компании еднакво, според вас да спра или да не спра да пуша трева?

8.   Не пуши трева! Имам приятелка доктор на науките която се пристрасти и зомбира от трева! Всички пишат че не се формира зависимост но аз пред очите си имам пример за обратното.

Това е заради отдалечаването на хората от Бога. Започни да четеш Св Писание и да ходиш на църква всяка неделя и няма и да си помислиш за трева алкохол цигари и други простотии. Прочети нещо смислено от библиотеката на българския манастир в Атон. http://www. sveta-gora-zograph. com/

10.   Има зависимост, има и отрицателен ефект на концентрацията, но човек не го усеща сам. Зомбинация - е най точната дума за това.

11.   Пристрастяване няма!!!