Споделена история от Наркотици и алкохол

Аз съм момче на 13 години и пуша цигари
на 13 години съм и пуша цигари от 12 годишен
мисля че съм стигнал до ниво на пристрастяване
аз пуша по една кутия на ден и то сам в къщи без никой да ме гледа и не го правя нито за да се напрявя на голям а го правя от удоволствие обаче четох много и гледах много видеа за вредите и сега се опитвам да ги спра с електронна цигара на коледа 2012 тоест преди няколко седмици си купих електронна цигара и няма голям ефект просто ги намалих цигарите сега пуша 5 а преди кутия
Почнах да си взимам таблетки Табекс и в продължение на 2 дена ги пиех и запалих една цигара след това и ми стана гадно защото тези таблетки ти премахват вкуса но обаче съм много нервен но искам да живея здравословно и реших да ги спра
Признавам си никак не е лесно но се замислете
един живот живеем нужно ли е да съкратим живота си с 15 години и да сме вечно болни за едно удоволствие
Искам да кажа на всички малки деца да не употребяват цигари или напитки съдържащи алкохол и най-вече наркотици

Коментари

1.   Авроре, поздрави за решението ти. Спри ги навреме! Слава Богу, сега е забранено да се пуши по заведенията, така че изобщо като непушач няма да имаш никакво проблеми . Аз на твоите години се отвратих, по мое време в кафетата беше като в пушилници, буквално не можеше да се диша, защото и вентилация нямаха.
Баща ми и той е бил почнал от дете да пуши, на 40 г. не можеше да диша и ги спря от раз. Веднага след това се оправи.
Не искам да те плаша, но при някои хора дори малко пушене отключва рак. Моят дядо е починал на 30 г. в страшни мъки от рак на белия дроб. Бил е страстен пушач. Болестта се е развила буквално за дни и в рамките на 3 месеца е умрял. Всички ще умрем, но това е ужасен начин просто - задушаваш се, дробът ти се разгражда. Да не говорим, че дори да не хванеш рак, има редица болести, който са също толкова болезнени - белият дроб на пушачите може да колабира, при която до край раздразнените бронхи просто отказват да дишат, свиват се и, ако няма наблизо лекар да ти бие нужните медикаменти, КРАЙ. Просто се задушаваш. Умирането, болките на задушаващия се са по-страшно от всички други начини да умреш чрез наркотици. Цигарите също са наркотик, един от най-утровните при това
И заслужава ли си?

2.   Честит бъдещ инфаркт! Да знаеш-МНОГО боли и се умира бавно. Гърчиш се поне 20 минути, после повръщаш, храчиш, накрая се напикаваш. Така умират 80% от пушачите. Можеш да избереш и рак - там е още по-забавно, особено ако е на белия дроб.

3.   Номер 2, очевидно НИКОГА не си имал роднина или познат починал от инфаркт или рак на белия дроб (за разлика от мен). И двамата ми близки хора починаха без една цигара в живота си да са запалили... Ако обичаш, въздържай се от клетви за инфаркти и рак в едно изречение с думата "честито". Много е грозно да се прочете подобно нещо. За много умен и саркастичен ли се имаш?
Колкото по темата, браво за решението на автора.. Само ми е чудно, откъде 12 годишен има пари за кутия цигари на ден, че и за електронна цигара...

4.   А знаеш ли колко е вредно да пушиш цигари, докато пушиш ел. цигара и използваш такива лепенки.. Продължавай с опитите, но поне не пуши цигари, докато употребяваш тези средства

5.   Не знам за номер 2, но на номер 1 са му умирали роднини и от рак на белия дроб, и от инфаркти, и от инсулти - все страстни пушачи.
Виж, не можем да казваме на черното бяло. Не говорим тук за разсейки в белия дроб, така завършва практически всяко раково заболяваме, говорим за огнище, тръгнало от белия дроб, а това си запазена територия на пушачите. Вярно, ако ти е писано да те смачка влак, няма да се хвърлиш от моста, но трябва ли сега да отричаме всичко доказано от изследванията в последните 50 години, за да защитаваме безсмисления си порок?
Пушете си иначе, радваме се просто, че поне няма да тровите хората по обществените места.
Авторката е дете, а е стигнала до много умно заключение. Някой възрастни трябва да се поучат от децата ни, явно имат повече акъл

6.   Номер 2 ти много ли ги разбираш? Има хора от деца пушат по 2 кутии, сега са на 50 и са чук. Вярно, че всеки е различен, но ти прекаляваш със заплахите. По темата браво за решението ти! Не го имай за вариант само да ги намалиш. Да няма да ти вредят толкова 2-3 цигари на ден, но от толкова пак ще ги подкараш. Така и така си имаш волята направо ги спри!

8.   Омръзна ми от хората които казват,че от едно дръпване няма да навреди или от 1-2 цигари на ден.На 13 и съм си обещал,че никога няма да пуша.Цигарите могат да доведат до много страшни неща.Дори и половин цигара на ден да пушиш пак вероятността да се разболееш от рак е в пъти по-голяма при човек който не пуши.А и от едно дръпване тръгва всичко.После половин цигара,една,две(приятели те черпят).Но те го правят не защото са ти приятели,а защото искат да те направят пушач.После половин кутия.Почваш да крадеш от вкъщи пари и после съжаляваш много.Не толкова,че си взимал пари,колкото,че въобще си ги започвал.Ако видиш някой да пуши се обръщаш в другата посока.Сега ще ставам 7 клас.Миналата година(6 клас) двама съученици почнаха да пушат.Опитаха се мен да ме накарат.Подадоха ми цигара и запалка и казаха да дръпна и,че нищо няма да ми стане.Аз пък я хвърлих в лицето на единият и се махнах от тях.

9.   Леле, на къде отива света... Вече и 13-годишни пушат цигари, нямам думи..... Може като станеш на 15 и наркотици да употребяваш... Проваляш си живота, бе детенце!!! Само това липсваше...

10.   Авторе, ако можеш си оправи граматиката, че...
Относно цигарите - нито помагат, нито те правят по-важен.
Аз в живота си само 2 пъти съм опитвал (като изключа, когато се бъзикам, че пуша с близките) и не ми харесват, защото хем вредят, хем не съм пушач.
TH3L3G3ND

12.   Не знам какво да ти кажа освен да ги спираш докато е време. Аз съм на 12 излизам с един приятел който е на 17 и пуши но той нито ме кара нито нищо и аз не му искам... Никога не съм опитвал но вярвам в теб и ще ги откажеш ако имаш ВОЛЯ!!!!

13.   Евала ти правя, че искаш да ги спреш, но не съм съгласна с коментар 2. Всеки организъм е различен, ето например моя дядо е починал заради увреждания на белия дроб, защото беше пристрастен към цигарите, но има хора, който пушат цял живот и то по много. Така, че не преувеличавай, спри цигарите, защото няма смисъл от тях, от това да даващ сума ти пари за отрова, а не защото ''някой ден ще се задущищ, ще се напикаеш и умреш'' -_-.. Надявам се да си ме разбрал. :)

14.   Аз съм на14 години и пуша по 10 цигари на ден но искам да ги спра защото знам колко вредят.