Споделена история от Наркотици и алкохол

Цигарите ме превзеха
Здравейте от мен.
Момче съм на 16 години и пуша по 10-20 цигари на ден, понякога пуша и по 2 кутии за 12 часа. В началото беше нещо като разнообразие за деня вечер по 1-2 цигари с приятелите ми. Но с течение на времето започнах да пуша по много и доста силнички цигари (victory exclusive). Oще си спомням дните рано рано сутрин още не съм закусил вървя към гарата, за да отида на училище беше зимата и беше -25 градуса навън, паля цигара измръзват ми ръцете, удря ме студена пот и ми прилошава, но не и не пускам цигарата от ръката си. Вечер не си лягам до към 1-2 часа за да мога да изпуша още няколко цигарки и сутрин се успивам заради това и закъснявам за училище. Всяко междучасие излизам и пак закъснявам и вече съм пред изгонване заради неизвинени отсъствия заради тези цигари които дърпам. Родителите ми постоянно ми се карат и ми натякват, че ще умра млад. Всичките ми пари за цигари ги пръскам. Висок съм 166 и тежа 52 кг. доста съм слаб, но пак продължавам да пуша.
Веднъж бях болен от пневмония бях на антибиотик и дори тогава пушех по 7-8 цигари на ден. В семейството ми само аз пуша вече, защото леля ми почина от цигарите преди няколко дена, баща ми и вуйчо ми са болни от астма заради тях и ги спряха скоро.

Ще може ли да ми дадете съвет как да откажа цигарите, ще ви бъда много благодарен мерси предварително :)

Коментари

1.   Ти и сaмо ти, можеш дa решиш товa!
Въпрос нa воля е!
Ще кaжеш, лесно е дa се кaже! Дa, знaм и aз пушa, и aз търся " формулaтa" кaк дa ги спрa, мaкaр, че знaм, че сaмо трябвa дa си кaжa- КРAЙ и дa си нaложa.
Но, естествено си нaмирaм опрaвдaние, сaмо с кaфето, после пък след ядене... и тaкa до крaя нa деня, почти кутия.
Ти си много млaд, виждaш кaкво се случвa около теб, леля ти, бaщa ти....
Aко товa не те мотивирa достaтъчно, не знaм кaкво друго би могло.
Почни фитнес или някaкъв спорт, кaкъвто ти хaресвa.
Сaм си зaбрaни дa пушиш нa определени местa и време.
Примерно у домa, сaмо нa терaсaтa- зaрaди студa поне ще нaмaлиш.
В у- ще, сaмо голямото междучaсие.
Огрaничи си сaм броя поне, постaвяйки си условия.
Aз тaкa ги нaмaлих достa.

2.   Прочети книгата "Вече не пуша" от нета

3.   Малее момче ти пушиш повече от мен, а съм на 18 момиче аз пуша по 10-12 цигари.. една десятка ми стига на мен даже мн рядко си зимам кутия с по 20 цигари намали ги малко..

4.   Аз съм момиче на 14.. И аз пушех до преди седмица, но се замислих, и реших да ги спра.. Имах почти цяла кутия, скъсах я и я изхвърлих.. След това не съм и помисляла за цигари.. Опитай и ти по този начин..

6.   Ето затова се радвам, че не пуша. Цигарите освен че са вредни(баба ми също умря от цигарите), те са и скъпи, по-скъпи са и от два хляба, с които можеш да се храниш 3 дни. Бях гледала отдавна някаква реклама на хапчета, които като ги пиеш и постепенно отказваш цигарите. И моите родители пушат, и дават над 100 лв. за тютюн(те ръчно си правят цигари с машинка и фишеци). А и с тези 100 лв. можем да си платим заемите, но...

Pete

7.   Аз ги спрях и започнах да тренирам!!!!

8.   Започни да тренираш и така само ще ги откажеш!!!

9.   аз съм бивш пушач.. интересното е че ги отказах точно на нова година и така винаги знаеш точно колко време вече не пушиш.. ( или на някой празник )... освен воля, трябва и нещо да ти разсейва съзнанието... на мен ми се откачи ченето от смучене на бонбони, дъвчене на дъвки и силно дишане.... и хубаво е да си играят ръцете с нещо.. ( някое гадже :) )... но ще дойде момент в който цигарения дим ти става противен...

10.   Аз те подкрепям щом си осъзнал, че имаш нужда от помощ. Първо не си мисли, че ще ги спреш, защото си "млад" пушач, нали така от раз... не, ще мине време. Трябва да се сетиш какво правеше преди да започнеш да пушиш въобще. Какво заемаше по-голямата част от ежедневието ти. После ако наистина имаш толкова пари за по 2 кутии на ден, помисли ако събереш тая пара, за половин година какво би могъл да си купиш. Знам няма да са милиони, но можеш да си вземеш дреха, компютър, ако те кефи фотоапарат, след време и кола, защо не, но не трябва само за парите да се сетиш, а и за здравето. Намали количеството на цигарите, като вършиш нещо, от толкова до толкова часа, което да заангажира мислите ти. После смени си даже модела, като минеш на някакви по-леки, ще те дразни това и може би ще ги хвърляш. Незнам на твоята възраст дали Табекс ще ти помогнат, защото не знам каква е границата на възрастта за приема им. После ако си с атлетична форма, както казваш, запиши се на някакъв спорт, това ще прочисти дробовете ти, ще ги "отвори", но след спорт не пуши. Също може да обърнеш внимание на това къде ходиш и с какви хора се събираш. В междучасията в училище, по моя груба преценка, пушите около 5-6 цигари. Не се сабирай с хора, които са страстни пушачи, ако се наложи помоли и семейството ти за помощ. Кажи им открито, че искаш да се оттървеш от проблема си и ако може те да ти съдействат.

11.   Виж кво ще ти кажа - можеш да ги спреш по всяко време, стига да го искаш. Аре бе, аз от 13 годишен пуша, на 18 спрях. Пушех средно по кутия от 10ки на ден... преди училище, в голямото, след училище... така ги навъртах 10 за ден. На 18 си казах, че трябва да спра да пуша и спрях. Късмет ;)

12.   Аз съм на 23 години и ме превзе кока колата.
Не мога да спра.
Като руски влак без спирачки съм.
Всеки ден взимам кола.

13.   Разбери защо искаш да се накажеш, отърви се от чувството на вина и, колкото и да е трудно, обичай се.

Успех от един, все още, пушач. :)

14.   Хората са прави, че във волята е всичко! На 15 съм, пушех, но ги спрях. Взех пример от баща ми, който един ден просто се е събудил и е казал, че повече няма да пуши каквото и да става, и така вече 13 години не е докосвал. Трудно е, но не е невъзможно. Успех! :)

15.   От автора
Благодаря ви за съветите на всички и ще послушам някои хора. Ще намеря причината заради която пуша и ще започна фитнес :) Благодаря ви още веднъж. Наистина не си струва да си провалиш живота заради някви си... Лайна

16.   Това е индикация, че имаш сериозен психически проблем! Има ли в сем-вото ти болни от психически болести?
Според мен, иди спешно на психиатър и ще ти изпише антидепресанти, които ще те успокяват, но ти трябва и малко воля!
Имаш много сериозна, почти смъртононсна никотинова зависимост, което показва, че мозъкът ти не е наред, без да те обиждам!
Без невролептици няма да стане!
Успех ти пожелавам!
Едан жена с интерес към психичните зависимости и отклонения/ за съжаление, в работата си се сблъсквам всеки ден с такива хора и запомнах да чета много литература по въпроса/.

17.   От Автора:

Пиша ви само след 13 дни и не знам как ще го разберете хора ама искам да ви попитам има ли някаква опасност да ми стане нещо, ако пуша цигари и трева? Значи искам да разкажа, че когато написах тази тема започнах да пуша и трева, защото сестра ми започна и аз покрай нея, хайде дръпни си ми викаше и така и аз детската ГЛАВА започнах! Хайде ходи го вземи онова, хората чакат навънка и ми бута в ръката 20 лева, и аз се срещах всяка вечер с различни дилъри от къде ли не идваха... и тя сестра ми отиде да живее в някаква нейна приятелка сега и вече е на антидепресанти заради тревата и продължава! Майка ми я заведе на психолог. А аз през 3 дена си взимам, и ми стига за 3 дена още ама наистина като дойде момента да си взимам става много сложно. Нашите ме следят с парите, и днеска разбраха, че давам пари за нещо ама не се съмняват (мога да овъртам много и да не разберат дълго време ама)... става много сложно, а пък чувствам, че ми се пуши, т. е. явно съм развил някаква психическа зависимост вече! Чувствам се както се чувствах преди 3 години когато започнах цигарите! Обаче тревата ми помага, отваря ми дробовете, а аз се занимавам с музика! Зодия Риби съм и ме влече пеенето! Пея по цял ден в нас Бг рап. И като пея Разбит някои тракове направо ми пълнят душата и ставам доста по-артистичен!

Хора искам само да ви попитам, дали мога да смесвам цигари, трева и понякога не знам какво ми става ама си купувам и Ром 200 мл и смесвам и трева и алкохол и цигари по много от всичко вече пуша по 3 десетки цигари на ден... чувствам се перфектно и никога не ми става лошо, висок съм и не знам, някакви голям човек съм а не изглеждам кльощав ама държа мъжката, чета много книги и ходя на изяви и маратони от училище, уча предостатъчно и нямам проблеми със запомнянето. А и само да спомена, че в 8-ми клас пуших много трева, в 9-ти клас не пушех (бях се отвратил) и сега изведнъж пак започнах. Ако остана без трева трябва да си купя освен Ром, а и няколко бири... не знам, трябва просто от нещо да ми омекнат коленцата...
ДО НОМЕР 16- значи в семейството ми, според мен баща ми има някакви психични отклонения. (сега някой ще каже ''ама той ти е баща'', Да, баща ми е и го обичам като такъв, ама прави някакви тикове като е сам или като е пред нас дори... и е много, адски много нервен! И той е пушил по 2 кутии на ден ГД 100с.. с тази разлика, че е започнал да пуши сериозно чак на 24 годишна възраст, а сега постоянно е болен от пневмонии. Ами аз? Какво ще правя? на 14 пропуших до 35-40 ли ще живея? ЛУД ЛИ СЪМ както казва Номер 16?
Моето желание е едно: Да оставя нещо на този свят! Да направя нещо за България специално искам. Това е, а пък няма значение за мен до колко годишен ще живея. Искам само да се насладя на родината си, ако трябва ще я обиколя 100 пъти. Не не се правя на някакъв си, това искам само.
Обичам да пея и ето какво
Имам желание само едно
Да живеят в България всички народи,
без дискриминация и под Семпли Закони!

В центъра на София пореден бездомен,
пие от аптеката спирта отровен
АЗ: ''Какво е станало с теб бе човече? ''
Бездомника: ''Започнах от малък, не стигнах далече! ''

Може да нямам самочувствие до небето, Ама песента ми идва право от сърцето!

Не разбирате ли има някакво възмездие,
размърдайте си мозъците и ще получите известие!
каквото и да става с вас ще съм до край,
ще ви грея душите до края на месец май!
А след това времето си знае работата своя
Съвсем не съм гладиатора на Троя!
Тия аз си ги измислих.

Не знам приятели, исках само да си излея душата тук. Надявам се да не съм ви се утегчил.