Споделена история от Семейство

Имам нужда от помощ - винаги се карат
Става въпрос за майка ми и нейния съпруг. С биологичния ми баща са се разделили преди около 15 години и преди 5 години тя се омъжи отново. Мъжът с когото се омъжи също има дъщеря с 2 години по-голяма от мен. Отначало се разбирахме добре, но после момичето започна да се държи грубо, а баща й не й казва нищо(от малка е била доста разглезена). Същинският проблем е че майка ми и съпругът и се карат непрестанно. Той не обръщал достатъчно внимание на семейството си, прекарвал повече време навън, отколкото вкъщи и всякакви подобни. Понякога майка ми се сърди за дребни неща и прави от мухата слон обаче има случаи, когато е права в обвиненията си. И знам, че това я мъчи много. Тя не може да изкаже всичките си чувства и страхове от това, че бракът им пак ще затъне, но аз го усещам. Чувствам се ужасно, че не мога да им помогна. Моля ви, знам че има зрели хора в сайта, които може би също са преживели подобни неща и ако могат да ми дадат някакъв съвет как мога да оправя нещата между тях ще съм им изключително благодарна. Просто не искам пак майка ми да остане разочарована от брака си, защото след раздялата с биологичния ми баща е била доста наранена и е загубила вярата в хората, а вече когато тъкмо си е я възвърнала отново не искам да я загуби пак. Искам да я видя щастлива, а не как потъва в размисли, чудейки се какво да прави и дали това което прави е правилно. Мисля, че това е всичко което мога да напиша. Ако имате съвети ще се радвам да ги прочета.

Коментари

1.   Имa ли някaквa вероятност дa го " игрaете" в екип с доведенaтa ти сестрa?
Бихте могли зaедно... примерно дa им подготвите изненaдa- ромaнтичнa вечеря зa двaмa със един въпросник нa мaсaтa, нa който ще трябвa дa отговорят.
1. Зaщо сте зaедно?
Кaквa е билa целтa ви?
Кaквa е сегa?
Обичaте ли се още?
Кaкво мислите зa нaс( ти и сестрa ти) бъдещето ви?
Кaк смятaте, че се чувствaме?
Кaто/ aко им подготвите нещо подобно, остaвете ги aко е възможно сaми в жилището или поне в стaятa.
След кaто сaми не могaт дa стигнaт до отговори, побутнете ги вие.
Aко сестрa ти не искa дa се включи, нaпрaви го сaмa или говори зa товa с двaмaтa зaедно или поотделно.
Не искaй отговори зa себе си, първи помежду си трябвa дa си поговорят и изяснят!

2.   здравей,
сподели няколко неща за които най-често се карат. така ще разберем колко сериозен е проблема!
Мисля, че са разрешими - ако наистина са такива, с малко воля те ще бъдат решени. Но и двамата трябва да седнат на една маса - да кажат какво не им харесва в другия и да направят взаимни компромиси!
Ти самата казва, че и майка ти е виновна понякога. Значи и двата ще направят компромис с нещо и готово!

3.   Трудно можеш да им помогнеш. Това са техни взаимоотношения. Просто бъди до нея и я подкрепяй в трудните моменти.

4.   Аааа, НЕ! Нямаш никаква работа в техните отношения! Категорично и еднозначно!

5.   Какви ли биха били техните съвети, ако прочетат това?