Споделена история от Наркотици и алкохол

По колко цигари пушите на ден?
Интересно ми е кой по колко цигари пуши на ден, аз примерно ако си взема кутия сутринта и до вечерта оставам с 3-4 цигари, имам приятели, които пушат по 1 кутия на ден, някои стигат и до 2. Това за мен е много, а аз си мислех, че аз пуша много. Пишете, вие по колко пушите?

Коментари

1.   Николко не пуша и това е добре така. Майка ми е расла без баща заради цигарите, защото той е бил страстен пушач и е починал от рак на белия дроб на 33 г. Смъртта е много мъчителна и сигурна. До ден днешен няма лечение на този вид рак, защото напредва за месец-два. Отделно се боледува от рак на трахеята, на устната кухина, които те оставят с дупка в гърлото и понякога без лице. Познавам такива хора в моето село - единият говори като си запушва дупката с пръст. Възрастните плашеха децата с него.
Всъщност най-много пушачи умират от инфаркти или инсулти, защото дори една цигара да пушиш на ден, никотинът много рязко ти съкращава клетките на кръвоносните съдове, може да се отлепи плака и да запуши важни съдове към сърцето или мозака.
3 г. лед въвеждане на забраните за пушене на обществени места, в Германската провинция Баден Вюртемберг измерват 15% по-малко инфаркти, а в САЩ след 5 г. са измерили дори 30% спад. 2/3 от пушачите рано или късно умират в следствие на цигарите.
И пак не говоря само за рак, а най-вече за сърдечно-съдови заболвания.
Това е една от най-силните зависимости и е доказано, че дори от някои други дроги по-лесно се отказва човек. Отгоре на всичко си харчиш парите за глупости. Отляво в сайта има калкулатор, виж само за 1 г. колко ти струва пушенето...
Моят мъж пушише и ги отказа и заради мен. Много е доволен от решението си. Преди 2/3 от компанията ни пушиха. Днес никой не пуши и това е добре така.
Пушенето бавно, но сигурно се превръща в асоциален навик, в нещо остаряло и грозно.
Все по-малко хора ще пушат...сред младите вече е така...умира пушенето с две думи. В семейството ми никой вече не пуши и това е нещо странно. Баща ми пушише 3 кутии на ден и ги спря от раз, защото почна да боледува всяка година от пневмонии и не можеше да диша. Оправи се веднага след като спря цигарите.

Мен в пушенето ме плашат най-вече зависимостта, после начинът на смърт при рак на белите дрбове (много болезнен и в страшни мъки), както и това, че дори да си умерен пушач, пак рискуваш с всяка цигара наново да получиш някакъв удър или инфаркт, защото изкуствено се стеснява силно кръвоносните съдове - т.е. е може и от 1 цигара на ден да си докараш белята, а за жените допълнително високата степен на мазнини усилва всички негативни ефекти. Страхът от инвалидизиране, импотентност и гадна смърт мисля, че са достатачни за отказване от цигарите. Отделно идват жълтите зъби и пръсти, лошият мирис на дрехи, жилище кола...

И да, пушиш страшно много! Това, че има глупаци да пушат повече не значи, че ти пушиш малко - винаги ще има по-голям глупак от теб, нужно ли е да се водиш по техния акъл?

3.   Аз пуша само при стрес. В сесията пушех по 1 кутия на ден, в момента не съм пушила повече от 10 дни. Не ми и трябва. Внушението обаче е голяма работа :D

4.   по 4 бройки

5.   Пуша по 5-6 цигари на ден. Когато пия обаче става страшно. Вижте човек никога не отказва нещо. Човек просто заменя едно удоволствие, което му вреди, с друго удоволствие, което му вреди :). Важното е в младите си години да се пристрастиш към по-малко неща :)

6.   0. От време на време наргиле, и марихуана няколко пъти в годината. Просто не си падам пушач. Честно казано хората, които са пристрастени към трева ги разбирам, защото те поне се напушват и има някакъв ефект, докато тези които пушат цигари, просто се самоубиват без дори да им е весело. :D

7.   По принцип по 1-2, зависи от настроението. Имала съм период, където няколко седмици не съм пушила, но също и дни, в които съм пушила 9-10 една след друга.

8.   Никой не умира леко ако цял живот се е тровил с алкохол и цигари, дори само употребата в младостта е възможна да отключи тежки заболявания. Блазе на пиещите и пушещите, които ще умрат в инцидент или от инфаркт/инсулт те ще са все едно ударили 6ца от тотото. Не е въпроса дали си доживял до 90 пиейки и пушейки, въпросът е мъката и болежките през последните дни, месеци, години преди настъпването на смъртта. Ей там е трудното и чак там идва пълното осъзнаване на това, което писах. Сега единственият въпрос е - готови ли сте да платите цената? Повечето от Вас са, докато и сами не стигнат и изпитат извода, който им изложих.

9.   не пуша

11.   Зависи... Когато започвах да пуша (на 17г. ) пушех по 2 на ден. След година вече пушех по 10на на ден. След около 5 години по една кутия на ден. В момента поради финансови проблеми си купувам тютюн и свивам цигари с машинка при което бройката честно казано ми се губи. Но със сигурност са повече от 20 на ден. Тоест- в зависимост от много фактори може да започнеш да пушиш повече или пък да ги намалиш ако имаш силен характер. Но от моя дълъг опит мога да кажа, че повече от 2-3 на ден все е много.

12.   10-12 цигари на ден. От 9 години съм пропушил, първите 3-4 години по една кутия, после някак свикнах да се задоволявам с по-малко. От само себе си се получи, не съм си определял ограничения.

13.   2 кутии -м35

14.   Пуша от 12 години-сега по 13-14 цигари на ден, когато съм на работа ги намалявам до 10. По никакъв повод до сега не съм ги отказвала, което е жалко, но явно нямам силна воля! Харесва ми да си пуша, ако заболея от рак сигурно пак бих продължила да си пуша, докато умра!!! Звучи гадно, но наистина го мисля:веднъж се живее, веднъж се мре... на кой кво му е писано!

15.   Момиче съм около 15 цигари на ден.. Колкото повече се стремиш да ги спреш, повече ще пушиш.. Същото е както, когато имаш останали само 2 ти се пуши страшно много.

16.   Пуша буквално като комин - една след друга. Харесва ми и нямам намерение да ги намалям или спирам. Ако остана 10 минути без цигара и откачам, сигурно пуша 3-4 кутии на ден. Всеки преценява колко да пуши и дали това количество е много или малко за него. Не мисля за здравето си и съм силно пристрастена, няма по-хубаво нещо от първата цигарка сутрин веднага след събуждане...

17.   Някои от вас са ми много интересни. Не пий, не пуши, не прави това, не яж онова, какво си мислите, че ще сте безсмъртни? Всеки да прави това което си му харесва. За мен е важно едно - мярката! Друго не ме интересува!

18.   17, напълно те подкрепям! Тъй-като при мен мярката доказано, винаги се нарушаваше, в крайна сметка, след дълги борби и опити, най-после успях да ги спра. Борбата продължава до гроб. Хубаво е чувството, когато човек успява да се пребори със пороците си. Малко са хората, които имат пороци, но с мярка - не е за всеки.

22.   Леле, вие много пари имате, бе хора. Дайте на бедни деца, вместо да давате по 100лв на месец за цигари да се тровите.

23.   Аз пуша по кутия дневно (приблизително). Месечно ми се връзват по 160-170 лв за цигари. Силно пристрастен съм и за момента не обмислям да ги спирам. Пуша сериозно от 9-10 клас някъде, сега съм на 26.

24.   Пуша по 27060 цигари годишно.Чувствам невроятно благодаря

26.   От 8 години пуша, последните 2 адски много, заради лични проблеми. Последната 1 година се съсипвам направо. 1 кутия и половина на ден минимум - Син Дънхил. Но интересно какво ми се случи снощи... ОТ петък започнах с партито, малко наркотици и адски много цигари. За 3 дни изпуших 9 кутии, хайде 8, защото 1 съм раздал. И снощи изведнъж както всичко си беше наред, получих нещо като изливане на течност в десният бял дроб. Капацитета на дишането ми стана сигурно 20%, задушавах се, не можех да изхрача течността. Започна болка в гърба, гърдите, абе ужас. А цигарите не мога да ги спра... Днес за пръв път в живота ми, съм изпушил само 2 цигари за 20 часа.
А интересното е, че бях много активен спортист до преди 2 години. Даже като се занимавах много сериозно с футбол, пушех, но успявах да ги издишам цигарите и нямах проблеми с физическа умора и тн. Обяснявам си цялата ситуация с това, че 1во - пуша много, 2ро - спрях да спортувам, тоесст организма ми започна да закърнява с толкова пушене... А съм на 27 години, активен спортист цял живот... Футбол, плуване, колело. От 4 годишен спортувам... Направо не знам.

28.   Имам позната, която пуши по 2 кутии "Горна Джумая" (сега вече "Ротманс"), но ги пуши, както № 7 и №16, по няколко една след друга, вдишвайки с пълни гърди и максимално задържайки дима в себе си. И аз опитах, доста е приятно усещането. Тази жена може да не закусва и да не обядва, само да има цигари.

29.   Здравейте аз пуша от 1 година тънки цигари по 10 на ден но искам съвет.
Оперирано ми е сърцето преди 3 години междупредсърден дефект.
Та искам да знам по колко цигари да пуша на ден....

30.   Аз пуша адски много, от сутрин до вечер съм с цигара, зависима съм от тях и не искам да ги намалям изобщо. Повечето хора около мен пушат по малко и се жалват, че са страстни пушачи. Ако съм в компания ги паля една от друга с часове и не им следя бройката, кашлям и боледувам много, но продължавам да пуша.

31.   Аз пуша по 12-15 цигари когато съм на училище и имам повече време за "губене" - пуша всяко междучасие. Също по толкова и когато бях лятото на работа и хората около мен пушат - тогава и на мен ми се допушва и паля бих казал доста често.
Но събота и неделя когато няма пушачи около мен и съм си вкъщи или на село.. някъде в природата пуша по 3 4 на ден и са ми достатъчно. Тогава пуша чак когато почна да се усещам сам че мнохо ми се пуши. Пуша от 4 години (непостоянни)
На 17

32.   Днес съм изпушила само 2 цигари, което е добре, но понякога стигам и до 5. Зависи си. Като съм на работа и съм супер заета не ми остава време за пушене и съответно пуша само сутрин с кафето и после вечерта след вечеря. Обаче като съм си вкъщи ипуша повече. Та средно 3 цигари някъде ми се падат, ама тъпото е, че е трудно отказването, нищо че са само няколко цигари дневно. Ама някак сутрин с кафето, ако не запаля...

33.   Аз пуша по 4-5 цигари на ден. Знам, че е зависимост, че е кофти навик-не мога да си представя сутрешното кафе без цигара-но и не мога да се съглася с написаното от №1. Лично познавам жена, която пушеше нонстоп, палеше цигара от фаса и продължаваше да пуши. Тя не купуваше кутия, а стек. Почина вече, но на що годе приличната възраст 75-6 годишна. А мъжът и умря 20 години преди нея-изобщо не пушеше.

34.   Пуша по 20-25 цигари на ден. От 3-4 години си свивам тютюн. Иначе пуша от ученическите години 16-17 годишен. Нямам желание да ги спирам.

35.   Аз не пуша, пушил съм ейййй тогиз сега преценявам каква простотия е. Нямате си на представа на какво миришете пушачите. ГАДНО е. никога не бих си легнал с жена която фунти на цигари
Но всеки решава сам за себеси, в къщи не се пуши - това е моят избор

36.   Не пуша цигари. Позволявам си 1-2 пури в месеца.

37.   Средно по 5-6. Пушач от една година.

38.   Пуша по 12 цигари на ден. Просто работата ми е такава, че нямам много време за цигари.

39.   Пушете и се тровете колкото искате, но не пречете на непушачите...

40.   Аз пуша само цигари с коноп някъде 6 7 на ден може и повече или по малко в зависиност от дължината и дебелината но стредно към 3 грама на ден в нормялни дни. Пуша от десетки години и не планирам са спирам, Адски много хора също пушат който дори вие не подозирате.

41.   Пуша по 1 кутия на ден,Ж на 36год