Споделена история от Други

Сънувам или халюцинирам? Помощ!
Здравейте читатели на Сподели.

Пиша тук защото знам че сайта дисциплиниран няма идиотщини и читателите се отнасят сериозно към това което четат. Ще бъда възможно най-кратък.

Легнах си в 21:00, никога не лягам толкова рано но бях изморен понеже бях станал рано сутринта, след което станах в 23:00 не мога да кажа точно какво беше това което изпитах по време на тези 2 часа ''сън'' ако мога да го нарека така, но и преди ми се е случвало няколко пъти. Имаше момент в който съм сигурен че бях заспал защото си спомням че сънувах, но имаше момент в който не можех да преценя буден ли съм или спя, като че ли просто лежах с отворени очи и гледах наоколо в мрака и виждах разни форми и образи, например виждах нещо като растение с дебели клони от дясната страна на леглото като не го виждах ясно а беше в тон с мрака, и разни други работи които не присъстват в стаята в която спя, и накрая това което ме накара да се вдигна и да светна лампата, както си гледам тези (не мога да определя дали са халюцинации защото аз самият не знам буден ли съм или не) изведнъж засичам как една сянка се движи към мен от дясната страна на леглото и изпитах нещо неприятно което не мога да опиша с думи, тръпка, гаден шум в ушите и усещане сякаш са задръдтени с вода, исках да стана от леглото но не можех сякаш бях прикован, очите ми примигваха и излязох от това състояние с лек вик. Страх ме е да си го помисля но имах усещането че сякаш някой ми изтръгва душата.

Както споменах по горе, и преди съм изпитвал подобно нещо, можеби още 2 пъти преди това, като споследния път нямаше ''халюцинации'' дори се случи сутринно време докато още подремвах в леглото и ме сполетя същото странно и неприятно чувство.

Моля ви някой ако е изпитвал подобно нещо или пък знае какъв е този феномен да сподели, благодаря.

Коментари

1.   Не знам защо такива точно неща стават в живота на човек. И при мен беще подобно нещо няколко пъти. Веднъж чух страшно силно тропане. А няколко пъти минаваше нещо страшно бързо около мен. Докато не си отместех главата не изчезна. А и аз за малко както и ти бях безсилна.Интуитивно реших че съм се обезводнила. Но естествено не вярвам че е само това. Сигорно имам до някъде мозъчно увреждане.

2.   Неволно aстрaлно пътувaне си имaл. Нищо стрaнно, сaмо ново и непознaто зa теб. Сянкaтa нaй- вероятно си бил ти сaмият и си се видял връщaйки се в тялото си.
При прекaлено бързо и грубо връщaне в тялото се получaвa товa което описвaш понякогa. Също може дa чуеш стрaнни звуци, дa почувствaш кaк тялото ти вибрирa и/или дa си кaто пaрaлизирaн няколко секунди докaто се "нaместят" телaтa- aстрaлно и физическо.
Прочети зa aстрaлните пътувaния и ще рaзбереш повече. Нямa от кaкво дa се стрaхувaш, aко се случи дa си нa място в което се чувствaш зле или те плaши, просто си помисли зa друго място, пътувaш със скоростa нa мисълтa. Когaто се връщaш в тялото си и се чувствaш по този неприятен нaчин просто изчaкaй няколко секунди 15-30 дa се "нaместиш". Aко искaш контролирaно дa се върнеш, събери пaлец и покaзaлец нa пръстите нa ръцете и изчaкaйспокойно нужните секунди.
Също можеш дa "тренирaш" дa пътувaш по желaние и контролирaно... почети по темaтa.

3.   сънна парализа

4.   Преди година имах като твоя сън, подобен...
Мъча се да заспя, но не мога. Много се въртях, но имах един момент когато не знаех дали спя и какво се случва, но беше гадно....
Сякаш имах нещо като сън в съня или нещо от типа на аз спя, но сънувам, че виждам тялото си отгоре над леглото, сякаш виждах себе си докато спя дори си помислих, че има някакви извънземни в стаята ми и правят някакви експерименти с мен защото аз по време на това така наречено сънуване се мъчех да се събудя, но нещо ми пречеше и не ми разрешаваше да отворя очи сякаш ме беше приковало към леглото. Исках много да се събудя, но не знам какво беше това, което ме държеше така и не ми позволяваше да отворя очи....

Искам и да кажа нещо друго не знам дали някой от хората, които се канят да пишат коментар по тази статия е виждал НЛО, но аз видях...
Наблюдавах го около 15-20 секунди иии някой да не си помисли, че аз си правя майтап...
Аз имам документ, с който се доказва, че имам добър слух и добро зрение, иначе нямаше да ме приемат да уча специалност Корабоводене в университета....

Гаранция Ви давам никакъв звук не се чуваше, а летеше много бързо
на ниска височина. Един самолет през нощта та дори и през деня не може да се движи толкова ниско на 50- 100 м не знам дали имаше
Помня този ден дори си записах ден и час защото в същия ден беше пълна тишина навън около 10 и 30 вечерта освен това даваха футбол
Челси и Манчестър Юнайтед

Както гледах мача и майка простираше на терасата, фактически тя ми извика, имаше лека нотка на нещо тревожно в гласа й, така че тя забеляза обекта първа....

И понеже бях си записал на лист датата и часа кога стана това сега изваждам листа за да Ви кажа кога е било: " На днешната дата 28. 10. 2012г майка ми ме извика на терасата и видях НЛО беше около 18 часа и 20 минути, имаше мъгла. Днес сменихме и часовото време, върнахме часовниците с 1 час назад, освен това от 18 часа наблюдавах мача Челси и Манчестър Юнайтед. Докато гледах, майка ми ме извика за да видя този летящ обект. Ослушах се, но не чух двигател на самолет, движеше се доста по-бързо от самолет. Наблюдавахме обекта около 10-20 секунди. Мачът приключи зле за Челси, бих казал, че съдията удари едно рамо на Юнайтед. "

Това съм написал на онази дата 2012г , тогава съм бил на 18г.
И понеже по-горе писх, че е 10 и 30 някъде съм се заблудил изглежда, щом на листа съм писал че е 18 и 20, значи е толкова.

6.   Звучи ми като "Lucid Dream", ппц съм чел, че има по-малка вероятност ако спиш на някоя страна или по корем.

7.   Сънна парализа.. прочети за нея. Имах подобни "сънища" но с времето отминаха

8.   Полусънно състояние. Има много статии в нета за това. Нищо страшно няма. На всеки или почти всеки му се е случвало.

9.   Много наподобява сънна парализа.

10.   Може би си от хората които могат да сънуват осъзнати сънища, внимавай с тези сънища и прочети по въпроса. Докато си сънувал си попаднал в астралния свят, останеш ли там няма излизане, така че се разрови и намери литература по въпроса.

11.   Сънна паралиэа.. Съвсем нормално явление

12.   Не е халюцинация и не е нищо страшно.
Просто вибрацията на енергията на земята се повишава
и от това идват тези усещания. Не вярвай на никой, който те праща на психолог, психиатър и т. н.
А вибрацията се повишава, защото земята, заедно с цялата слънчева система и галактика преминава в по-висок етап на развитие и ние, всеки един отделен човек,
е част от този процес. Съветвам те да го приемеш и да не мислиш глупости от сорта че нещо ти има и т. н.

Има материали в нета много, заинтересувай се. Отиди в ю тюб и напиши "Квантов преход" и изгледай някой клип. Има много хубави и верни неща по въпроса на д-р Румен Стоилов. Всичко се променя на атомно ниво, нашата ДНК се променя; водата и въздуха, който дишаме, вече не е същия както преди години. Водородът /твърдото вещество/ се е променил, това е научно установено. Всичко това оказва влияние на тялото, на възприемането... Темата е огромна.

13.   Зная за това състояние се нарича сънна парализа. Достигал съм Извънтелесно изживявания при тези условия човек разбира че времето не съществува и много различни неща...

14.   Зная за това състояние се нарича сънна парализа. Достигал съм Извънтелесно изживявания при тези условия човек разбира че времето не съществува и много различни неща...

16.   n 4 аз аз също съм виждала нло 2 пъти. Първият път мина на метри от мен. Премина през една слива. Не се чуваше звук и беше сякаш прозрачна с цвят на металик. Обърнах се и го видях понеже слънцето се позакри и имаше вятър. Другият път беше вечер. Видях че лети нещо и си помислих дали е самолет. Почнаха да се подреждат в форма на дъга. После и отгоре се подредиха по същия начин. Под същия ъгъл. Още преди години съм виждала други неща но си мълча.

17.   От Автора:
Благодаря за информативните отговори. И преди съм чувал за сънна парализа и подозирах че точно това ми се случва но исках да чуя и второ мнение. Предизвиква се поради стрес, нарколепсия, нарушаване на съня, недоспиване и злоупотреба с алкохол. В моя случай е злоупотреба с алкохол съчетана с недоспиване, бях пил до 5:00 сутринта и станах в 8:30 още не бях изтрезнял напълно, освен това имам много нездравословна програма на сън, както споменах всяка вечер пия до сутринта и когато не ставам рано спя до 15:00 - 16:00 следобяд и то се насилвам да стана ако реша мога да спя още, не си спомням кога последно съм си лягал трезвен. Много добре знаех че всичкото това пиене и нездравословен сън ще доведе до нещо лошо. Сега си взимам малко почивка от алкохола и си изграждам здравословен цикъл на съня.

18.   Ама хора, вие сериозни ли сте бе...