Споделена история от Други

Сама и отчаяна
Здравейте!
Моята история общо взето е следната.
Жена на28 съм от малък град. Не сам си оправила живота.
Хората вече имат поне приятел/мъж а и деца, аз не.
Още мн ми е мъчно-преди 9месеца загубих приятеля си, с който много се обичахме. Не знам какво ще правя без него. От тогава не съм и поглеждала друг. Страх ме е, че ще си остана сама. Много е трудно и тежко. Разбираше ме въпреки моите недъзи.
Имам си проблем и не мога да забременея-поне доколкото сам пробвала до сега. Кой ще вземе бездетна жена?
Исках просто да изкажа мъката си.
Благодаря!

Коментари

1.   Защо мислиш че никой не би взел бездетна жена? :/
Един мъж ако те обича, няма да гледа това.

2.   Горкичката :( Недей да живееш в уплаха и страх, че никой няма да те вземе? Не се тревожи за това.
Ако някой те обича, това че не можеш да забременееш, ще е последното нещо което той ще гледа. Не се давай така лесно.
Няма да останеш сама! Сигурен см че ще си намериш някой. :)

4.   А, знаеш ли, че е възможно да не си забременяла до сега, просто защото не е бил подходящия мъж за теб. Винаги има надежда да намериш сродната си душа и да си имаш дететнце.
Успех

5.   За да се говори за репродуктивни проблеми, трябва да си пробвала по време на овулация ВСЕКИ месец поне 1-2 години.. 50% е вероятността проблемът да не е в теб, а в партньора ти. Със съвременните лекари и медицина вече е възможно да се забременее почти всяка жена, даже и на 50 г. Така че безплодие надали имаш... години наред пробват хората, докато стане... ти надали си ходила по лекари години наред, че да можеш да твърдиш, че не можеш да забременееш...
Предприеми действия, излизай, бъди лъчезарна. Не си поставяй като чел номер 1 да си нсмериш приятел. Търси компанията на нови, приятни за теб хора и нещата ще станат. :)
Бъди по-търпелива и се усмихвай :)

6.   За проблема със забременяването посети специалист по стерилитет, а не обикновено АГ, те са абсолютно безполезни в такъв случай. Така че проблемът ти най-вероятно има решение, просто ти не си го открила още.

Колкото до останалото - абе момиче, ти си на 28 години! Целият живот е пред теб. Вярно е, че в малките градове се жените и раждате на по 20, но не се сравнявай с тях. Нито ще останеш сама, нито нищо.
А за приятеля ти просто имай търпение и ще мине. Най-изтърканата фраза, че времето лекува е вярна.

7.   Не всеки иска деца, аз съм мъж и не искам деца.... бившите ми гаджета искаха деца и поради тази прнина се разделяхме... От 5 г живея с жена с 25 г по-голяма от мен.. поне тя има отрсанали деца и не желае да има други...

мъж 29

8.   Здравей :) Не се отчайвай, на 28 си! В днешно време много мъже и жени на тази възраст нямат човек до себе си, но си живеят живота и накрая намират, това, което търсят. Ако един мъж те обича, би те подкрепил. Дори може да си осиновите детенце. Важното е наистина да намериш свестен човек, който да държи на теб. Каква е причината да смяташ, че не можеш да имаш дете? Медицински изследвания? Инвитро? Години опити? Сподели. Тук ще има хора, които ще дадат добър съвет, ако знаят положението ти по-добре. Но не се отчайвай! Желая ти късмет и щастие :)

9.   Толкова си млада-само на 28г.. я горе главата, да не си престаряла. Няма да се свърши света с него... все ще си намериш някой. Бъди позитивна, усмихната, уверена и той ще се появи.
ж. 48

10.   Аз бих взел бездетна жена. Не се отчайвай. Грижи се за външната и вътрешната си красота (тоест повече контакти с хора, спорт, книги) знам, че звучи банално, но найстина спорта прави чудеса. Това е от мен и помни "когато се озовеш в яма, първото нещо е да спреш да копаеш"

11.   За намирането на приятел ще трябва да водиш по-интензивен социален живот, но за бездетието? Както горе писаха - 50% може да е било от партньора ти, но и ти диагноза трябва да имаш.
Отделно дори да си бездетна действително, навън има доста мъже с деца от първи брак и не им дреме за това.
Търси мъж над 35 г., над 40 г. дори, който да е устроен, да има опит с жените, да има опит в живота и стига се самосъжалява. Човек не търси такава жена, а търси жена, с която да може да му е хубаво и да си прекарва добре.

12.   Авторката
Мс на всички за коментарите.
Не съм пробвала много да забременея, но съм с диагноза яйчникова недостатъчност и съм на хапчета за да си поддържам яйчниците.

13.   Много добре ви разбирам. И аз имам дъщеря със същия проблем. Много усилия полага за да се лекува. И тя е сама, самотна, няма интересна работа и по цял ден стои пред компютъра. Според мене, това е съдба и човек трябва да се примири. Гледайте само да си спасите духа. Не се предвайте. Живейте на инат. На някои животът им дава, на други - не. Защо е така и аз на 60 години не разбрах. Ако някой знае отговора, нека го сподели.

14.   Авторката
Благодаря на всички.
Не знам какво ще правя без него, сама съм.
още ми е нереално всичко това, питам се защо стана така.
От тогава не съм поглеждала друг.
Моля тези, които са го преживели за съвет, нз как да продължа???

15.   Жена като теб биха взели мъже като мен, които не желаят деца.
Така, че по-спокойно, ще си намериш мъж.

16.   Първо мила, светът е пълен с мъже и второ дори и да имаш проблеми със забременяването в наши дни има ин витро. Така, че не се депресирай, ще намериш мъж и ще имаш дете. Просто трябва да вярваш!

17.   Ето от такива депресии и мисли, че ще остане сама, жената обикновено прави най-голямата глупост в живота си - намира някой пълен нещастник и забременява от него, защото едва ли не е последния влак, а после изведнъж вижда, че е нещастна с този мъж, той не я разбира, упражнява психическо и физическо насилие и т. н. И всичко това, за да не е сама жената на 28-29, защото наближава възрастта с първа цифра 3.
Имам такава приятелка, която си намери мъж и забременя за него за 3 месеца, защото беше на 29. В момента се съдят за издръжки и режим на свиждане с детето, защото тя го напусна - момчето се оказа пълен куку. Искаше тя да ограничи контактите си със собствените родители, едва ли не тя да забрави за тях, защото не било нормално, както и й забраняваше да излиза от къщи, прибираше й парите и ги разпределяше, на практика тя му изплати ремонта на апартамента, постоянно я тормозеше и заплашваше... Не е само този случай, много са.
Авторке, на 28 г. си в идеална възраст за забременяване. Ако не са ти открили някакъв проблем, може би не си забременявала заради репродуктивен проблем на починалия ти приятел. Много е възможно това да е била причината и тя да е била извън теб. Отиди при добър специалист и се консултирай. Понякога е достатъчно да се изпият 2-3 опаковки хормони, за да се нормализира състоянието, и след това веднага се забременява.
Сигурно си в някой малък град, защото едва ли щеше да се мислиш за едва ли не престаряла, ако живееше в София например. За сведение, аз съм на 30, повечето ми приятелки са на около 30-32 г., а нямат деца още. Не защото са сами или имат някакви проблеми, а защото са си завършили образованието и са решили да поработят, да направят кариера и след това да раждат. Съветвам те да се концентрираш над това да правиш нещо с живота си, на 28 имаш още много пред теб, а деца спокойно в днешно време може да имаш и на 50 г. дори по естествен път. Движа се в среди на жени, които не са раждали на по 20, и виждам, че в последно време се решават на 35-38 г., а наскоро даже една моя позната роди на 42 г. Друга позната пък е бременна на 42, развитието на плода е съвсем нормално, даже са й казали да не ходи на повече ехографии, защото всичко е наред. Тя си следи бременността в две държави - България и Германия, като и на двете места са категорични, че е в перфектно здраве и въобще не се коментира, че е възрастна за майка. А ти си с 14 г. по-млада. :)