Споделена история от Други

Май се обърках с тази покупка
Добър ден. Вчера си закупих от магазин Outlet кецове на PUMA. Усещам ги добре, но имам чувството, че ми стоят малки. Има ли някакво съотношение ръст - размер на обувки, говоря за това дали има някакво значение за естетическия вид? Висок съм 180, а номер на обувките е 42. Разстоянието от палеца до обувката отпред е малко по-малко от 1см. Добре ли е? Или да не ми пука и да си ги нося със здраве?

Вие колко сте високи и кой номер обувки носите :)?

Коментари

1.   По принцип при спортни обувки се взима 1/2 или 1 номер по-големи от при другите обувки. С мерене става. В Intersport ти правят измерване точно. Ти обувките си ги носи и виж дали ще се отпуснат. Не знам дали oт Оutlet можеш да връщаш.

2.   Няма връзка ръст-номер на крак. Аз съм 185см и нося 47 номер, един приятел е 192см и носи 43 номер. Баща ми - 183см, 43 номер. Вуйчо ми - 189см, 45 номер.

3.   Няма такова съотношение. Има ниски хора с големи крака и високи с малки. Аз съм първото. Нито едното, нито другото е грозно според мен. Важното е удобството. Вече ако пък толкова по се харесваш с по-голям номер, взимай си занапред един номер по-големи обувки, но само ако ти е комфортно и не се спъваш с тях. Пък тези ако са ти удобни, си ги носи с кеф. ;)

4.   186cm - 42, 42. 5.

5.   Важното е да са ти удобни и да не ти стягат някъде. Наистина някои обувки изглеждат по-мънички, а същият номер от друг чифт, ще са като калъфи за цигулки. Зависи от модела просто. Аз съм 1. 75 и нося предимно 38-ми номер... Някой път точно са ми били и 40-ти. :) Доста мои познати са по 1. 65 и носят 40 , което е странно, но какво да се прави.
Ако се чувстваш ок с тях, си ги носи спокойно, но имай предвид, че на малки обувки, не отиват широки, смъкнати панталони. Те са за по-груби патъци.

7.   Автора

Всъщност нося дрехи по мен, за да си подчертая слабата фигура. И мисля, че нещата си прилягат. Иначе си ги чувствам добре. Сега като се замисля се потвърждава мнението ви, че при различните обувки е различно. Едни 42 стоят окей, а други 42 са като плавници.

8.   Преди половин година си взех и аз Puma от някакъв сайт, имаше таблица със справка номерацията на каква българска съответства. Взех точния си размер и отначало ми се струваха прекалено плътни по краката, но с времето се отпуснаха малко и мога да си призная, че досега не съм носил по-удобни обувки. Не знам дали защото се водят за бягане и имат някаква специална конструкция, но за мен е факт. Съжалявам само, че лятото няма да ги нося, трябва нещо по-леко и дишашто тогава, но за останалите сезони са перфекти, ако яма локви или сняг.