Споделена история от Други

Android 6.0 на LG G3
Здравейте! От около 3 месеца съм с LG G3. В момента съм на Android 5. 0 Lolipop- пълен ужас.. загряване, забиване, падане АДСКИ БЪРЗО на батерията, винаги се прибирам с по 10-20% вкъщи от училище. Седи на зарядното по 2 пъти на ден, даже вече се ограничавам да го ползвам заради батерията. Както се досещате от заглавието единствената ми надежда е новата актуализация на Андроида, която таака и не идва :/. Продвах да пиша във форуми за хора с моя проблем, но намирам само за чужбина. Ще съм много доволен, ако ми кажете някакви дати или хакове, защото бях чел на английски, че на едно нещо се трие кеша в приложения и така идва актуализацията на момента не знам до колко е вярно. Мисля, че го бяха пуснали първо в Полша демеври месец. Един приятел има LG G4 и преди около 2 месеца му дойде актуализация и е супер доволен от всичко- батерия, загряване, забиване, абе като по мед и масло :D. Ще помоля модераторите да одобрят въпроса ми, защото го пиша за 2-ри път :)!

Коментари

1.   Не се лъжи да актуализираш, положението ще стане още по лошо, за батерията е нормално, всеки андройд е така, изчисти не нужните приложения, влез в приложения и изчисти кеша и не яктуализирай нищо, колкото по нова актуализация му слагаш, толкова повече ще забива.

2.   По-старите модели, винаги получават ъпдейти по-бавно, дори и когато са били миналогодишния топ-модел. Освен това, ако телефонът е от оператор, трябва самия оператор да реши, кога ще пусне епдейтите на операционната система. Макар Android 6М да го има от половин година, може да почакаш известно време.

Междувременно може да си вземеш battery case, но телефона ти става като тухла.

Другия вариант е телефонат да бъде root-нат и да му се качи изцяло нова OS (Примерно Cyanogenmod, или дори стоковия Android директно от Google), но това е задача за някой, който има опит с linux и рабато с телефони. Ако решиш да го правиш, не го прави сам.

4.   От автора: Снощи си поръчах батерия, която е 3800 mAh. За root-ването съм пробвал и аз да го направя сам, но имах проблем със ( забравих му името ) и така и компа ми с телефона не се свързаха. Принципно съм доста навътре с технологиите, но това не ми е по силите. Щях да пробвам пак да ги свързвам след седмица, но прочетох че не е добре да го правя, защото не е чистия андроид и ще забива, ще прави номера и няма да има разлика, а аз не искам да става така. Писах и на Digital. bg и чакам отговор. Телефона е купен от olx преди това е купен от мтел :)

8.   от автора:
До номер 1 точно притивоположното ще стане, ако го актуализира. По- добре не коментирай като няма какво да помогнеш :). Имам опит с уствойста и според собствениците им работят в пъти по добре, а не позле, което е логично, но ти както си решиш :), а относно батерията- дойде днес и сега я изтощавам :)

9.   Съжалявам приятелю, но нищо не разбираш.

10.   Влез в андроид бг всичко е описано как става и ще се оправиш без проблем.