Споделена история от Други

Първа кола
Здравейте, на 18 съм и преди 4 месеца взех книжка.
Както се вижда в заглавието си търся кола, бюджета ми не е голям(даже е прекалено малък)1000-1500 лв.
За тези пари искам нещо икономично, здраво, и с по евтини части.
Бих желал да е хечбек, но ако имате и някакво друго предложение, не е проблем. Насочил съм се към peugeot 306, honda civic, но не разбирам много от коли, а колкото повече гледам, толкова повече се обърквам.
Благодаря предварително за мненията!

Коментари

2.   Колкото и да е здрава една кола, за тези пари ще е на преклонна възраст. Тоест взимаш кола която ще се нуждае често от ремонт. Така че по-скоро гледай колко струват частите а не самата кола. Японски автомобил, определено не е добра идея за тези пари. Трябва ти някоя масова кола, чийто основни блокове /двигател и скоростна кутия/ са здрави и по принцип на съответния модел не се развалят много а останалите части по колата са евтини. При японските, частите не са евтини. Освен това за един автомобил на тези години е безсмислено всички части който са нужни за ремонт да се купуват нови защото няма да се използва автомобила толкова дълго за да се износят, за това е добре да е масов модел. Моделите на Опел/след 97г заради обработката на ламарините/ и Фолксваген са добър вариант.

3.   За Пежо 306 мога да кажа само хубави неща, макар че по принцип не съм фен на френските коли. Но едно е сигурно - трябва да избереш с човек, който разбира и е силно препоръчително да минеш пълен преглед, преди да я купиш. Марката не е толкова важна, колкото състоянитето ѝ. Макар че за 1000 лв няма как да си вземеш здрава кола. При всички положения ще трябва да се бръкнеш някой лев за ремонт още с покупката.

4.   макса към пари за кола е 2000 лв, а пък то ръжда да няма, другото се прави.

5.   Бюджета ти е доста малък, така че не очаквай нещо здраво. По-добре изчакай малко и като събереш още 1 000 лева тогава търси. То, не че ако купиш нещо за 2-3 хиляди ще е сигурно, ама все пак няма да е пълна трошка. А и задължително като тръгнеш за кола, вземи някой който наистина разбира! И под разбира нямам предвид някой, който има книжка, а някой който разбира от двигатели. Защото моята като я купих уж бяхме 3-ма шофьори, другите двама с много повече опит от мен, и пак ни пробутаха един супер лъснат боклук, та после що пари за ремонт пръснах... а беше повече от 1 500 лева. За това не разчитай много на някой приятел взел книжка миналата година, че ще ви изпързалят и двамата. А и най-добре си купи кола от познат, а не от автокъща, че да знаеш с тоя "нов внос от Германия" какво става после... казах ти и моята беше "нов внос карана от пенсионерка", ама ти да видиш какво набутване падна после. И сега пак вечно има нещо за оправяне.

6.   АЗЛК 2140Д - няма грешка ;)

7.   Коментар 1 е много точен

8.   Пежо 306. Ползвал съм го и мога да кажа добри неща. Успех.