Споделена история от Други

Проблем с Windows 10
Имам няколко въпроса
първо искам да попитам, когато започна да търся даден файл с търсачката ми търси само в Диск Д, как да го променя така, че да търси и програми в C?

Когато изтегля дадена програма и е инсталирана, в момента, в който искам да сваля подобна, но друга версия не ми дава дори да я сваля пък камо ли да я инсталирам. А когато искам да открия къде съм запаметила първата, никъде не ми я показва в приложения.

Изтеглих си Microsoft office в началото нямах проблем, а сега когато искам да пиша ми изписва This modification is not allowed because the section is locked?
Какъвто и офис пакет да изтегля не ми тръгва, а спешно ми трябва. Моля Ви ако някой има идея как да се справя да сподели.
Наистина съжалявам, че го инсталирах тази 10ка.

Коментари

1.   Колко дяла имаш? Един или два?
Попринцип щракаш върху желания диск и пишеш името на файла - така се търсят файлове. Не съм запознат да има възможност два диска да се индексират едновременно.

(освен при отваряне на втори таб )

Магазина на Майкрософт не показва местоположението на приложенията - те са във скрити папки.

При свалне от браузър местоположението е "Изтегляния". Ако добавиш скрийншот ще бъде по-лесно да разберем от къде идва проблема :)

Според мен ще бъде по-удобно да се върнеш на 7-ма версия. Ползвал съм я около 2-3 месеца 10-ката и хич не ми е по вкуса - навсякъде грозни панели, цветове, икони и правещи пробелми настройки.

Ако си запазила ключ за 7-цата (също така има уроци за манипулиране на пробния период завинаги)

Тук се описва сходен проблем като твоя със MS office :

http://uksbsguy.com/blogs/doverton/archive/2007/09/09/what-to-do-when-you-get-the-error-quot-this-modification-is-not-allowed-because-the-selection-is-locked-quot-in-word-2007.aspx

можеш спокойно да посетиш този линк https://techjourney.net/windows-7-8-1-10-iso-official-direct-download-links-from-microsoft-tech-bench/

Гаднярите от Майкрософт съвсем се оляха със техните недовършени системи. Отделно правят връщането към 7-ма версия по-трудно чрез изискване на продуктов ключ. От горния линк се сваля без такъв.

Аз лично от там си изтеглих оригинално изображение на 7-цата (iso) и бих шута на 10-ката.

Надявам се да съм помогнал с нещо :)

Kuki