Споделена история от Други

Какво стана с Фукушима
Хора, спомняте ли си за Фукушима? Не, не Хирошима, Фукушима. Онзи град в Япония, в който се повреди атомната електроцентрала през 2012 година. Беше светивна тема номер 1, после изведнъж утихна. Японците взимаха вода от океана, за да я изгасят. Казваха по новините, че ако не я изгасят, радиацията ще попие в земята и ще трови планетата в продължение на векове. Целият свят гледаше как японската армия потушаваше огъня по цели дни и нощи. Сега даже и японците не говорят за това. Нито никой. Всички мислят за Чернобил. Той не е толкова опасен. Искам да ви попитам за тази японска атомна централа. Успяха ли да я изгасят? Опитват ли се да скрият нещо политиците и медиите от света? Моля, ако знаете пишете.

Коментари

1.   Живея в Канада, на източното крайбрежие. Преди време имаше голямо разнообразие от сьомга, която се внасяше от западното крайбрежие. Вече няма, и не е тайна защо - промишленият риболов на мутирали риби и предлагането им на пазара е забранен. Основните количества плодове и зеленчуци тук се внасят от Калифорния с камиони, което пак е от западното крайбрежие, съответно радоактивно. По всички медии се мълчи по въпроса, но истината е, че радиация има, и то в нечовешки рамери, тъй като реакторите продължават да горят, всичко се изсипва в окена и се разпространява навсякъде по света. Японското правителство нищо не може да направи, колкото и да се опитва, защото за да се гасят реакторите водата от процеса трябва все някъде да се складира, а тя е сериозно радиоактивна. Наивно е да се мисли, че щом не се коментира в медиите, значи проблем не съществува, лошото е че перспектива няма. В заключение - жалко, хубава планета беше... не съм оптимист в това отношение

2.   Чернобил не бил опасен. При Чернобил имаше взрив, който отнесе корпуса на реактора и радиоактивни изотопи замърсиха цяла Европа. При Фукушима взрив нямаше, имаше радиоактивен теч. Какъв огън те гони, никой не е потушавал нищо. Опитваха се да локализират теча

3.   Ще ти кажа едно-никакво доверие на това, което чуваш и гледаш от медиите. Като правило последните на които може да се доверява човек са именно политици и медии. Ако трябва да се спазва безопасността, това означава Япония да закрие цялото си хранително производство и износа свързан с него и да фалира. Виждането на реалната картина е въпрос на елементарна логика-щом радиоактивна вода достигна до бреговете на САЩ значи замърсяването около Япония е просто чудовищно високо-както по суша, така и във водата. Внимавайте с китайските ресторанти да не си поръчате нещо с водорасли или риби от океана. Това не е като да бъдат изляни някакви отрови в океана, които да влизат в химични реакции в природата и да се неутрализират. Това е радиация която ще седи там десетки и хиляди години. Една 24 милионна част от грама на Плутония предизвиква рак в човека рано или късно, а докато не минат 30-на години ще го има присъствието и на Цезия. В стаята където се пазят дрехите на пожарникарите гасили Чернобил сега радиацията е космическа.

4.   Стига се вглъбява, човече, гледай си живота и не го мисли. Ти какво искаш, 24/7 да се говори или? Чернобил се споменава рядко.

А и дори да е така както ти си мислиш, ти какво можеш да промениш?

5.   Беше през 2011, март! Но това не е важно, важното е че скриха много меща. Първото е, че отровиха страшно голяма част от фауната на планетата ни и в океана сега плува много радиоактивна риба. Япония е първа в света по износ на риба в консерви. Всичката риба тон посвета е от там и е радиоактивна. Има толкова много радиация, дори в една консерва, че хващате рак след 3, 5 години. Имам уред за изчерване на радиацията в къщи, гайгеров брояч и е страшно. Не купувайте риба в консерви, всичката е от там. Чернобил е нищо в сравнение с Фукушима. Фукушима отрови планетата 100 000 пъти повече от чернобил. Но понеже западния свят мрази Русия, скриха всичко. И продължават да говорят още за Чернобил.

6.   Японците са такива зомбита, че може да им пробутат всичко. Даже и след атомните бомбардировки военните са искали цялата нация да се бие до последния човек вместо позорно да се предаде. Ако тогава не се беше смилил императорът им, сега нямаше да има жив японец. Нищо не са изгасили и продават радиоактивна риба по целия свят.

7.   Ти за гугъл не си ли чувал?

8.   Добре де, но ти би ли ни споделил защо си разпален и удивен от тази тема? Да не би да имаш нещо в предвид, някакви притеснения или пък чисто любопитство...

9.   В Интернет има някаква 3нформация, даже има и фотосесия, направена от френски фотографи. Доколко ни се казва истината вече е отделен въпрос. Аз гледам децата си, включително бебчето и се питам с яд - здрави, невинни, чисти деца, кой им дава право на Онези да вършат подобни деяния? !
ж29

10.   Ти да не си в Япония, че да знаеш дали говорят за това? Да, аз знам всичко. Политиците на мен казаха вчера, докато си пиехме кафето заедно.

11.   Номер 2-в грешка си. Поинтересувай се повече и след това коментирай!