Споделена история от Други

Отчаяна
Здравейте... завърших средно образование преди 3 год. Исках много да уча редовно, но за мое съжаление родителите ми нямат финансовата възможност да ме издържат ...записах се и започнах работа ... Живота ми се въртеше основно около работата, след като завърших останах без приятели.. Като ходех на очни за 20 дни ми беше разнообразие, а и харесвам това което записах... Смених си работата и работех с приятни хора...Когато станах 3 курс бях много въодушевена от себе си, минаха очните и за съжаление имах здравословни проблеми, които ми се отразиха на работата и на образованието и се наложи да прекъсна ... Това буквално ме съсипа..Повечето на моята възраст (22г.) учат редовно постигат си целите, а а се озовах в нас без приятели и образование ... В момента си търся работа, но се чувствам зле от станалото...имам чувството, че няма да съм щастлива никога .... опитвам се да намеря изход, но ми се струва, че няма ...

Коментари

1.   Няма нищо по-добро от това да учиш и работиш, освен ако не учиш медицина примерно. Това ти дава възможност да си максимално ангажиран, да трупаш реални знания, стаж, опит и да не окажеш след редовното учене с диплома и без работа. За приятеля на 22 си все пак, не на 42, толкова още хора ще срещнеш, да не е бил единственият на света. радвай се на живата, че вече си добре надявам се здравословно, търси си новият път в живота, ако можеш да си позволиш излизай повече, най-добре да пътуваш дори и за кратко има евтини варианти и всичко ще се нареди. Дали беше по-добре да учиш редовно и да висиш по дискотеките. Напротив, зад гърба си вече имаш св.

2.   Успокой се, притесняваш се излишно. Имаш време да завършиш.

Аз пък бях редовно и се преместих задочно, просто защото не виждах смисъл да ходя на лекциите изнасяни от някакви изкукуригали старчета дето не им дреме кой какво ще научи. Така и така за изпитите всеки се подготвя сам с уцебниците.

Всичко зависи от теб, имам приятели от редовното дето вече са на по 30 години и още не са завършили, а техните плащат ли плащат за издръжка и за всичко.

Имаш много време и най-важното имаш желание и воля.

Желая ти успех и кураж.

3.   Да бе няма. Сега просто си в такъв период. Ще се оправят нещата

5.   Спокойно. Ако можеш върне се в университета и си довърши образованието. И не се шашкай, нищо не си изпуснала. Целият живот е пред теб! До 3 курс си стигнала вече, ей сега ще се дипломираш и после ще можеш да си потърсиш по-готина работа.
Успех!