Споделена история от Други

Проблем с домашната котка.
Здравейте. Имам котка на година в къщи. Много игрива, дива, глезанка. Когато сме двамата с мъжа ми е уникална- мърка, целува ни, иска игра. Обаче като дойдат гости става друга. Дебне ги, напада някои(одобено ако са мъже). Днес имахме майстори в къщи. Едвам я удържах- настръхна, почна да съска, мяука и надра краката на двама майстора. Веднага я хванах и се затворихме в едната стая. стоя в скута ми мъркайки и ближейки ръцете и лицето ми. през цялото време беше нащрек. Изчакахме да си заминат хората и така я пуснах. Днес за пръв път я видях такава. Чак толкова да е лоша към другите не е било. Изглежда ми като ревност и защита на стопанина. някой имал ли е този проблем и как се е справил?
Благодаря ви!

Коментари

3.   Не е толкова изненадващо, особено ако не е пускана навън. За нея домът ви е толкова дом за нея, колкото за вас. Как би реагирала, ако непознати влязат? Вероятно трябва просто време докато свикне с нови хора, може пък и никога да не стане.

4.   А имате ли деца? Може да е свикнала с по-малко хора.

5.   Изживява се като куче. :D

6.   Еми и моят котарак е същия. Когато сме с приятеля ми вкъщи, мърка, гальовен е, но когато дойдат гости, става абсолютна противоположност. Не знам как може да се промени, и дали може изобщо. Като беше малък, дойдеше ли някой вкъщи, се прибираше целия изподран и нахапан. И нас ни дереше, уж на игра. Сега порасна, на 2 години е, и не си позволява чак такова поведение. Но, всичките ни приятели са наясно какъв е. Често го закачат, играят си с него, защото той е винаги готов да играе. Обаче, вече са свикнали да се пазят, за да не стават чак такива инциденти.

Какъвто и да е, ние си го обичаме такъв. Див понякога, но и любвеобилен към нас. Това си е до характера на котката. Просто предупреждавайте другите, че котето ви е малко по-агресивно и да не го закачат. Ако искате се консултирайте и с ветеринар за някакви други варианти. Например, кастрация, ако не е кастрирано. Но, аз моето коте никога няма да го подложа на това. Може би, защото е мъжко и нямаме опасност да ни се родят малки котета. Не знам, за мен не е хуманно да го кастрираме. Но, вие сте стопаните, вие си решавате. Може пък след време да се кротне. Нашия като малък беше абсолютен див звяр. :D Но, вече е по-кротък. Може с времето да се оправят нещата.

Depravity

7.   Ами аз лично нямам котка, но много бих искала да имам.
Но относно проблемът ти, мисля, че котката ти реагира така, защото са непознати хора и не е свикнала с тях. Също съм чувала, че котките разпознават характера на хората и може би тези двамата не са били добронамерени и затова ги е надрала.. На село имаше нещо подобно, само че нашата котка тогава не идваше при всеки, а само при мен, защото никой не и обръщаше внимание, само аз си я глезех. :)
Дано да съм помогнала. :)Да ти е живо и здраво котенцето. :)Уникални животинки са това.

9.   благодаря на всички за коментарите. женска е, нямаме все още деца, но имам близка приятелка с малко дете и много често идват в къщи. тях не ги закача. предната вечер дойде свекъра ми- е пак същата работа. добре че и изрязах ноктите, че по-малко да боли :). не е кастрирана, не ми се ще да я кастрирам. Тази ми е четвъртата котка, за пръв път виждам такова агресвино поведение.

10.   Страх го е котето. Чак и тема в нета пуснала.