Споделена история от Други

Странен мъж ни преследва!Помощ!
Здравейте! Живея в голям квартал и постоянно съм навън с приятели. Веднъж видяхме един мъж на възраст от 40 до 50 години костюмиран с тъмносин костюм и шапка като на фокусник. Дотук добре. Но от един месец насам всеки ден където ходим винаги го виждаме или пред нас или зад нас. Наскоро го проследихме защото ни стана интересно какво му е. Изглежда психично болен. Всеки път е еднакво облечен и не спира да ни преследва постоянно. Не вярвам да е случайност винаги. Дори веднъж влязохме в един голям магазин, той не влезе след нас но като излязохме беше близо до магазина. Какво да правим по всяко време този човек е около нас дори не го познаваме. Моля дайте съвети! Благодаря предварително.

Коментари

1.   Това е най-вероятно ангел пазител на някой от вас! Абе момиче, ходи се прегледай.

3.   В повечето квартали си има по някой такъв чудак. И да, най-често е леко ку-ку, но пък е безобиден.
Ами освен да кажете на някой възрастен, не знам какво друго да предложа, защото в крайна сметка човекът не прави нищо лошо, че да искате съдействието на полицията. Не е забранено да се разхождаш с цилиндър по улицата, така че няма как да подадете жалба, но съветът ми е просто да не му обръщате внимание. виж ако стане агресивен и да ви плаши, тогава вече може да се обадите в районното.
Ама дано не се налага и човекът просто си е местния чудак.

4.   Оплачи се в полицията.

5.   Не знам на колко години си, но според мен кажи кажи на родител. Някой път излезте с приятелите ти, но викни родител с вас ( дали твоят или на някоя друга приятелка, без значение). Тогава покажи този човек на родителя.
Може, някой път като ви следи да запишете всичко на клип, но да не е само от един ден, за да не е като случайност. Покажи клиповете на родител и после може да потърсите помощ в полицията.
Ако всичко, което казваш е истина, наистина трябва да се пазите от този човек, да не ходите на запустели места и да не се прибираш сама вкъщи!
Късмет!

6.   Като видите полицаи наблизо, спрете до тях и ги помолете да ви упътят за нещо наблизо, като сочите към този. Това трябва да го стресне. Можете и да им кажете за него, разбира се. Успех!

7.   Бягай от такива изроди, ако не дай си боже ти направи нещо, какво ще правиш?

8.   Не му обръщайте внимание. Прекалено се набива на очи за да е опасен. Разберете дали някой се грижи за него и му кажете да вземе мерки.

9.   Обадете се на органите на реда.. или говорете с въпросния човек.. Все пак сте много хора и заедно нищо не може да ви направи..

10.   Поканете го на вечеря.

11.   някой път като сте повечко на брой и вблизост има възрастни отивате и го питате. извинете нещо искате ли от нас че не преследвате

12.   Отидете до полицията. Кажете им каква е ситуацията с този човек, обяснете им, че е психично болен, че ви следи, дай им точно описание на вида му като цяло, отличителни белези на лицето, ако има такива, пъпки, брадавици, рани, поведение, каквото и да е, не само стила му на обличане, защото следващия път може да тръгне с различни дрехи, точно за да не го разпознаят, и ще сте си останали само с променливи описания. Договорете се с тях да им сътрудничите да го хванат, примерно, да тръгнете на улицата, зад вас плътно да ви следват полицаите, ама не с патрулката, а с обикновена кола, за да не бият на очи и да не го изплашат да избяга. Той неминуемо ще дойде до вас и пак ще почне да ви следи. Когато е достатъчно близо до вас и видите, че е на път да предприеме нещо опасно, като да извади оръжие дайте сигнал на ченгетата, те ще са точно зад вас и ще успеят бързо и безпрепятствено да го заловят. Всичко зависи от вас.

13.   Той, най-вероятно е някакъв откаченяк, който си търси жертви. Тормози жертвите си като ги преследва и убива после. Претеснявайте се и откачайте, но също така споделете тези ваши кошмарни дни с някое полицейско тяло. Друг вариант е да продължите да агонизирате и да изчакате например да ви избие всичките и тогава, вече мъртви да се оплачете, че ви е убил.
Проститутка-магистралка съм на 50.

14.   Към номер 5. На 16 съм.

15.   Съгласен съм с коментар 6.

16.   Излез с някоя приятелка, но помоли баща ти (или нейният баща) да ходи зад вас, без да се набива на очи. Когато онзи дойде кажи на баща ти да отиде и да го попита защо ви следи и да го помоли да не го прави повече за негово добро.

17.   Точно така, обадете се на полицията че те само с такива глупости се занимават. Така поне ще отчетат някаква дейност!!!

18.   Незабавно кажи на вашите нека татко ти тръгне на извесно разстояние от вас и щом тръгне да ви доближава да му каже 2 приказки не е лошо и да го снима как ви следи и после незабавно отивате в близкото районно! Това не може да продължава така, ами ако ви нападне някой път! Ж. 23

19.   Здравейте, аз съм номер 6
Аз подкрепям мненията на коментар номер 6 и 16.
Ако още не си казала на някой направи го( най-добре първо на родител), колкото се може по-бързо.
Ако този мъж е, , спрял, , да ви следи пак трябва да кажеш на някой, защото това може да е затишие пред буря.
Този човек може да не е добре с главата, а пък може и да е някой изрод с други намерения, за това внимавай!
Предполагам не се прибираш в 20. 00 часа, все пак си на 16 години, за това като се прибираш по-късно гледай да има някой с теб, а ако е момче най-добре.