Споделена история от Други

Мразя всички около мен!
Всички са пълни нещастници! Уж приятелки, ама само когато аз им трябвам за нещо и ако пък случайно им откажа понеже ми е писнало да ме използват за "услуги" са много сърдити. Ако става въпрос за излизане - само когато те искат.
Пишат ми да излизаме - аз трябва веднага да се съглася.
На мен ми се излиза и им пиша - не, заети са!
Когато им скимне дори не се познаваме, правят се че не ме виждат, аз трябвало да ги търся! Когато ги търся все си имат други планове... Направо са отвратителни! Да не говорим, че като излезем все ще се намери нещо да ми намекнат, което естествено да ме обиди, много са злобни всички и говорят зад гърба ми без да се замислят какво казват и после най-нагло идват при мен да злорадстват като ми разказват "какво е говорила еди-си коя".

Питам се само всички ли нещастни идиоти в тая държава са такива или само тези които са около мен? Вече наистина страшно много ми мръзна да се занимавам с подобни същества! От ваканцията остава месец и половина, вместо да си прекарвам времето приятно и да се забавлявам аз си седя вкъщи или се ядосвам със скапаняци!

Коментари

1.   Виж, малко се опомни - не можеш да обвиняваш цялата държава, че ти имаш проблеми със социалните контакти.
Тук четем, разбира се, само за твоята страна, но дори приятелите да са на 100% такива, каквито ги описваш, не случайно има една приказка

„Кажи ми кои са приятелите ти, за да ти кажа ти кой си“.

Освен това най-вероятно просто дразниш приятелите си и затова се дистанцират. Обикновено става така, когато ТИ точно търсиш хората само за услуги и излизаници, когато не си дискретна, говориш лошо за хората или нещо такова.
Не мога да знам точно при теб каква е причината, но съвет - ако действително така стоят нещата, скъсай връзка с тези хора и започни на чисто с нови приятелства, но обезателно ревизирай и собственото си поведение, за да се получат нещата следващия път.

2.   Смени приятелите! Лично съвет от мен - вместо компании и групички, си ги избирай по единично. Само така можеш да прецениш човека добре и да определиш искаш ли наистина да общуваш с него. Вярно е, че манталитетът на повечето хора е ужасен, особено що се отнася до приятелството... но има и свестни и много интелигентни хора. Само трябва да ги намериш. Иначе и аз съм минала през това. Дори, ако искаш, мога да оставя някакви контакти (стига да позволят модераторите), за да си поговорим. По-добре сам, отколкото в лоша компания, запомни!

3.   Човек е сам отговорен за обкръжението си. Може би пък свестни хора не те искат.

4.   И аз бях така с едни мои "приятелки", които просто искаха да се възползват от мен. Не се отчайвай, ще срещнеш истински приятели. Просто не се предавай и това време ще дойде. А иначе тези сега ги разкарай, защото по-добре сам, отколкото с такива "приятели".