Споделена история от Други

Малко размисли относно извънземни/Бог и прочие
Както знаете има хора, които вярват в науката, извънземните и вярват, че някъде там има други разумни същества. Някои по-напреднали, други не толкова - но общо взето не сме сами във Вселената. Други пък отричат извънземните и смятат, че ние сме единствени и че Бог ни е създал, че има рай, ад и т. н.
Аз лично съм склонен да вярвам и в двете - да точно така, но с малко по-различно виждане за Бог. Според мен Той наистина съществува - един велик разум, който е създал Вселената, времето, пространството, материята и всичко. Но защо обаче Бог - който има такова въображение за да създаде всички тези невероятни творения - да спира след създаването на нас - хората? Както е създал нас - може да е създал още много други същества способни да мислят, да разсъждават, да вземат решения, да се учат. Именно това смятам Аз, че е направил - създал е едно огромно разнообразие от същества и ги е пръснал из Вселената - като е решил само да наблюдава тяхното развитие без да се намесва. Може би иска да види дали някое от неговите творения ще успее да достигне ниво на развитие - достатъчно високо (не само физически, но и интелектуално - духовно) за да бъде достойно, да си спечели привилегията да общува с Него?
Предполагам всеки от Вас някога е преживявал тежък момент в живота си или е ставал свидетел на нечий чужд такъв и се е питал "защо Бог позволява всичко това да се случва? " - ами може би заради това, което написах по-горе - може така да е решил да не се намесва. Да не ни "държи за ръчичка" а да ни остави за да види до къде бихме могли да стигнем сами - до колко бихме могли да съзреем като вид.
Дали вече няма достатъчно напреднали извънземни раси, които са се издигнали достатъчно в духовно и интелектуално ниво?
И изобщо какво мислите за тези мои разсъждения? Старая се да не бъда предубеден само към едното - а да съм с отворен ум към всичко.

Коментари

51-69 от 69

60.   Пак пиша аз n 57. Искам да разкажа още някой неща. Знам че не пиша грамотно но не съм от големия град като т. н. роднини. Виждах по лицето си как го направи нещо с златист цвят и черен и нещо като бял. Веднъж бях от вън вечер с едно дете и аз осетих шесто чуство и взех да му казвам как с него не бих ритала топката и тогава почнах да пожълтявам и да се смея и накрая блестях пак с златиста светлина. Енергията ме клатеше напред - назад докато не паднах. Задържах се така на един крак стоейки без да поискам помощ от двамата човека. Енергията ме остави на мира и отхвръкнах назад заставайки на два крака. Ще ми кажеш ли джон защо ми се случва.

61.   Джон

Здравей 60

Случва се Бог да показва такива видения на хора на които иска да отвори очите за реалността на духовния свят и по такъв начин да ги привлече към Себе си и да повярват в Него и Господа Иисуса Христа и да се спасят и затова им показва събития и сцени случващи се в невидимия свят. Има много такива свидетелства и на мен са ми разказвали лично. Обикновено тогава дявола също се активизира много, защото тогава човек е най-уязвим, вярата му е още неукрепнала и той по лесно може да бъде повлиян да изостави спасителната вяра, защото както се казва в Светите Писания при тези които слушат Словото Божие и не го разбират дохожда дяволът и грабва Словото от сърцата им. Тези езически "богове" които са почитани в миналото и над които е сатаната като главен "бог" представляват горния ешалон от нечисти паднали духове последвали сатаната. Не бой се от тях те нищо не могат да ти сторят само вярвай в Бога. Разбираш ли нечистите духове са немощни и нищо не могат да сторят освен ако човек сам не греши спрямо Божиите закони и тогава те получават малка възможност да му оказват въздействие, затова и начина по който действат е чрез съзнанието, чрез заплахи, отчаяние, изкушения, гняв, свади, прелюбодейства и подобни внушения. Затова и в Светите Писания Господа Иисуса Христа заръчва на учениците си винаги да се молят на Бога и никога да не падат духом, защото молитвата е общение с Бога и донася Неговата благодат и защита а избягването на падането духом и отчаянието предпазва от попадане под влиянието на лукавите духове. Трябва да знаеш, че всичко, във всеки един момент е в Божиите ръце и Той пази тези които се уповават Нему. Всяко нещо което се случва на тези които се уповават в Бога дори да изглежда лошо на пръв поглед Бог го прави да е за тяхно добро и полза. В случая с топката става въпрос за изкушението на лукавия чрез греха на гордостта когато ти си казала, че не би играла с момчето и в същия момент падаш в това изкушение. Гордостта е тежък и мъчно лечим грях който се изцелява чрез смирение и разбиране на нашата нищожност като човешки същества и нашата мимолетност на този свят, чрез разбирането, че ние сме като полската трева която днес я има и се зеленее а утре слънцето я напича, изсушава и нея вече я няма и мястото и не я помни, чрез мисълта, че нашето тяло е направено от пръст и в пръстта ще се върне.

62.   Джон

До 58

Приятелю, цитатите които си дал показват достойната позиция и Божията благодат към земната майка на нашия Господ Иисуса Христос, чрез която Той се явява в нашия свят за да благовести Словото Божие и я нареждат сред Божиите светии и избраници, но не я правят кумир за поклонение! Има един Бог на когото християните трябва да се покланяме - Всевишния и един посредник между човеците и Бога - Господа Иисуса Христа Агнеца Божий заклан от създание мира, началото на Божието творение. Когато Господа Иисуса Христа говори на народа и майка му и братята му, които са му полу-братя от съюза между Мариам/Мария и Йосиф идват и хората му казват, че те са дошли и искат да говорят с Него намеквайки, че те са от особена важност бидейки Негови роднини Той отговаря на хората и казва: "И някой Му рече: ето, майка Ти и братята Ти стоят вън и искат да говорят с Тебе. А Той отговори на оногова, който Му каза това, и рече: коя е майка Ми, и кои са братята Ми? И като посочи с ръка на учениците Си, рече: ето Моята майка и Моите братя; защото, който изпълни волята на Моя Отец Небесен, той Ми е брат, и сестра, и майка. "

Този който изпълни волята на Всевишния, той е брат и сестра и майка на Господа Иисуса Христа, защото Господа както Сам казва не е дошъл да изпълни своята воля а волята на Оногова Който Го Е пратил - на Бога. Чрез тези думи Господа приравнява както роднините си така и слушащите го към това да са слушатели и изпълнители на волята Божия, защото тези които наистина са му роднини и ближни са тези които изпълняват волята на Отца Му - на Всевишния.

Аз те разбирам добре когато ти казваш, че се доверяваш на учението на православната църква, защото си го възприел и повярвал като спасително учение, но не си го изследвал и изпитвал според Светите Писания и самата мисъл да го оспорваш или изпитваш съмнения те изпълва с ужас, защото ти мислиш, че това би подкопало фундаментите на твоята вяра. Това обаче не е така, изпитването на църковните традиции чрез Светите Писания разкрива грешните доктрини които са се смесили с чистото Божие учение. В светите Писания се казва по този случай "Жителите на Берия бяха по-благородни от солунчани: те приеха словото с голямо усърдие и всекидневно изпитваха Писанията, дали това е тъй. ". Тези които изследват Светите Писания за да проверят, да изпитат дали това което им е предадено е в съответствие със Словото Божие са наречени благородни. Съветвам те чистосърдечно да провериш и изпиташ дали в Светите Писания се говори за тъй важните в православната църква доктрини които ти си посочил, защото ако те са тъй важни непременно трябва да присъстват в Светите Писания и да са посочени чрез Божие Откровение. Мога да ти кажа, че доктрината на троицата я няма в Светите Писания, не присъства и в ранното апостолическо християнство, няма и култ към светци, нито към икони, нито към светци, нито се говори за две природи, за субстанции и подобни и, че тези неща идват от езичеството и от неоплатонизма които по-късно се смесват с чистото Божие учение. И аз нямам омраза към православието, напротив аз изобличавам тези нечисти елементи в него които му вредят и го отслабват отвътре, защото както се казва Господа Иисуса Христа: " Които Аз обичам, тях изобличавам и наказвам. И тъй, бъди ревностен и се покай. " В православието има запазени много добри и верни неща и то е съкровищница на историята на христовата църква и аз бих, че по доближаване до чистотата на ранното апостолическо християнство то е може би най-близо от съвременните разклонения като най-лош вариант бих определил католицизма който в съвременния му вариант представлява лошо замаскирано езичество и след това е протестанството което е много добро в това, че там хората са стимулирани сами да изучават Светите Писания, но и в него има заблуди и грешни доктрини. Православието обаче също е изпълнено с езически примеси а както е казано в Светите Писания: "Малко квас заквасва цялото тесто" и още "На двайсет и четвъртия ден от деветия месец, през втората година на Дария, биде слово Господне чрез пророк Агея: тъй казва Господ Саваот: попитай свещениците за закона и кажи: ако някой носеше осветено месо в полата на дрехата си и с полата си се допре до хляб, или до нещо варено, или до вино, или до елей, или до някоя храна, ще стане ли това свещено? И отговориха свещениците и рекоха: не. Сетне рече Агей: ако пък се допре до всичко това някой, който се е осквернил от допиране до мъртвец, ще стане ли това нечисто? И отговориха свещениците и рекоха: ще стане нечисто. ". Виждаш ли приятелю нечистото нещо, дори да е малко нещо като малко квас осквернява цялото, затова е важно Божието учение да бъде предавано в своята изначална чистота, защото това не е човешко учение а идва от Бога.

63.   Джон

До 58

Приятелю аз не съм твой враг, спомни си, че аз не казах нито една лоша дума против тебе. За мен ти си мой брат в Господа Иисуса Христа, човек вярващ в истината. Моите изобличения винаги бяха насочени срещу нечистотата, срещу езичеството в православната църква, срещу злото мърсящо истината. Не ме считай за човек който е против тебе, защото не е така, аз съм за теб и ако ме послушаш и сам изследваш Светите Писания и изпиташ неверните доктрини за които говорихме чрез Светите Писания ти ще придобиеш голяма полза, защото ще съумееш да разделиш чистото от нечистото, светлина от мрака. Всичко добро приятелю.

64.   Аз съм n 60. Благодаря ти много джон за нещата които си написал и пишеш в този сайт. Аз разбирам много добре нещата свързани с религията. Четя по някои път книги и от другаде такива неща и са много приятни и те за четене. Както се казва вярата ни подържа и тя ни заставя после да си останем с христянската религия и тогава нещата се нормализират. ж 31 г. ✴

65.   До джон от 58

Целият ти коментар лъха на ерес и няма нищо общо с Христовата Истина. Изписал си такива обиди, за които не знам дали ще получиш поршка. Всъщност ти си един съвременен арианин(от Арий), който хули Пречистата Божия Майка и Дева Мария. Но такива като тебе, няма да останат без възмездие, защото ти нагло и дръзко обиждаш Тази, Която е дала живот на Този, Който е сътворил света и човека. Твоят коментар лъха и на невежество и криво еретическо тълкувание на Свещеното Писание(най-вече на Новия Завет). Пишеш поредната ерес, че светият праведен годеник на Пресвета Богородица и Дева Мария -Йосиф, е имал интимни отношения(та даже и деца от Нея! SIC! ), преди и след като е родила Господ Иисус Христос (SIC! ). Това, което така нагло твърдиш е гнусна лъжа и няма нищо общо с истината! Истината, която нагло отричаш и изопачаваш е тая:
-че Пресвета Богородица и Дева Мария нямала никаква интимна връзка със светия праведен Йосиф, нито преди раждането на Спасителя, нито след! Децата на свети Йосиф са от жената на починалият му брат

-Свети Йосиф Обручник е бил МНИМ(ЛЪЖЛИВ, ПРЕСТОРЕН, НЕИСТИНСКИ) мъж на Пресвета Богородица и Дева Мария, само с една цел: да пази Светата Дева Мария (тъй като Тя е била кръгло сираче) и Нейното Девство(Пресвета Богородица е ВИНАГИ ДЕВА! );да й осигурява прехрана, защита и да пази непорочно заченатия от Светия Дух Младенец до края на собствения си живот(иначе е имало опасност да сметната Светата Дева за прелюбодейка(а Тя не е такава, Тя не е изменила на годежа си с свети Йосиф, само с тая разлика, че Тя нямала никакви сексуални отношения с годеника си;както и свети Йосиф нямал и нямал никакво намерение и помисли да има нещо интимно с Нея) да Я убият с камъни, заедно с Нейният Непорочен Плод на утробата Й). Свети Йосиф нямал никакви сексуални намерения към Светата Дева Мария, защото е бил праведен.

-Пресвета Богородица и Дева Мария не е просто някаква си обикновена майка-Тя е НЕОБИКНОВЕНА, ПРЕЧИСТА И ДОСТОЙНА, ОТ БЛАГОРОДНО ЦАРСКО ПОТЕКЛО УМНА И НАЙ-ВЕЧЕ ИЗБРАНА ОТ БОГА! Тя е достоен пример на майчинството(Тя е и Дева и Майка едновременно-две несъвместими неща, които само Тя е съвместила и съчетала. Жена като Пресвета Богородица и Дева Мария няма да има и никога няма да има (и няма да се повтори) в историята на човечеството! Пресвета Богородица и Дева Мария е при Своя Божествен Син, (на Която Му е дала живот) в Неговото Небесно Царство, с цялата си човешка същност(душа и тяло)(защото и Тя е в неизказана слава(а тук има такива нещастници, които Я оплюват! ), Тя е най-святата след Бог Света Троица-Отец, Син и Свети Дух, и е Най-почитаната от всички светци и светици

-Мога да те осведомя, че съм чел и съм запознат със съдържанието на Стария и Новия Завет не по-малко от теб самия. Но май ти имаш доста изкривени тълкования, които граничат даже и с ерес(жалко, имаш и хубави постинги, то те са като капка мед, в буркан пълен с отрова;но определено повечето ти неща са изкривени и лъхат на ерес и лъжа)

Оставям те да мислиш каквото си искаш, но запомни добре, че Бог поруган не бива, и че Той няма да търпи тези, които обиждат Неговата Пресвята Майка Пресвета Богородица и Дева Мария. Божията Майка и Дева Мария поругана не бива!

66.   До Джон от 58
Осъзнавам, че като човек не си лош, но относно духовните неща, не всичко което пишеш е истина. Някои твои неща граничат до ерес и богохулство. Предлагам ти да си пишем по електронната си поща. Ако искаш, можем да общуваме по ел. пощата за тези теми. Защото тук е форум и не е нужно да спорим, защото можем това да го направим и чрез писма. Тук не бива.

Moдератор - не публикуваме контактни данни.

68.   До Джон от 58

Прочитайки коментарите ти, виждам, че пишеш богохулства и ерес. Ти ми желаеш доброто, да позная истината-но аз я знам тази истина, и тази истина няма нищо общо с твоите изкривени представи за истината. Ще те посъветвам да се откажеш от еретическите си заблуждения. Скърбя, че си на грешен път, скърбя и не ми е безразлично, че хулиш Истинският Бог, Пречистата Божия Майка и Мария, светиите, честните икони. Не си мисли, че при такива грозни коментари от твоя страна, аз трябва да стоя смирен и равнодушен. Ще те попитам: ако някой хули твоята родна майка-тази, която ти е дала живот и си се родил от нея-ти, какво би направил? Ще защитиш ли майка си, или равнодушно и с безразличие ще гледаш как я хулят? Ако би решил да защитиш родната си майка;според тебе, какво би трябвало да направи Спасителя? Или Той според тебе и като тебе ще бъде равнодушен и няма да защити Своята Пречиста Майка и Дева
Мария? Но Спасителя не е като тебе, Той няма да остави тези които хулят Неговата Свята Майка Дева Мария да бъде хулена, подигравана и поругавана. Има случаи хора, които хулят Пресвета Богородица и Дева Мария, в последствие(за дето не са се покаяли и не са поискали прошка от Нея) са починали в страшни мъки-а в задгробният свят не са на добро място, а са в ада, на вечни мъки. Джон, ако продължаваш да хулиш Светата Троица и ако упорстваш да хулиш и Пречистата Пресвета Богородица и Дева Мария, знай, че ти си подписваш смъртната си присъда-както тука, така и в задгробният свят. Покай се и поискай прошка, и ако се покаеш истински, от сърце-ще получиш прошка. Но ако упорстваш, твоята участ няма да бъде различна от тези богохулници и еретици, които са в ада и се мъчат там за вечни времена.

69.   Джон до 64

Много ти благодаря за добрите думи мило момиче, радвам се, че има хора на които съм принесъл някаква полза. Желая ти всичко хубаво и Бог да те благослови.

70.   Джон

До 65/66/68

Приятелю аз никого не хуля а казвам истината. Изслушай ме сега, ти твърдиш а и култа към "богородица" твърди, че тя е вечна девственица, но това не е така и ще ти го докажа. Това се прави с цел само да се оправдае превръщането и в образ на култово езическо поклонение. Виж какво пише в Светите Писания:

"Като стана от сън, Иосиф направи, както му бе заповядал Ангелът Господен, и прие жена си.
И НЕ ПОЗНАВАШЕ Я, ДОКЛЕ ТЯ РОДИ СВОЯ ПЪРВОРОДЕН СИН; и той Му нарече името Иисус. "

Тоест Йосиф не я е "познал" докато тя не е родила Господа Иисуса Христа, после я е познал и тя е родила полубратя и полусетри на Господа Иисуса Христа. За да няма съмнение какво значи термина "позна/познаваше" цитирам пак Светите Писания:

"Адам позна Ева, жена си; и тя зачена и роди Каина, и рече: придобих човек от Господа. "

За да разбереш символиката тук трябва да познаваш Стария Завет където Бог заповядва на израилтяните, че първородните синове са негови, както и първоберките тоест първите плодове от реколтата. Същата символика е и с раждането на Господа Иисуса Христа - Той е първородния на Мария/Мариам и принадлежи на Бога а останалите негови полубратя и полусестри плод на съпружеската любов на Йосиф и Мариам са техни. Ето и Писанията:

"защото всички първородни са Мои; в деня, когато поразих всички първородни в Египетската земя, Аз осветих за Себе Си всички Израилеви първородни от човек до добитък: те да бъдат Мои. Аз съм Господ. "

А, че Господа има кръвни полубратя и полусестри говорят Светите Писания:

"И когато Той още говореше на народа, майка Му и братята Му стояха вън и искаха да приказват с Него.
И някой Му рече: ето, майка Ти и братята Ти стоят вън и искат да говорят с Тебе. "

и още

"Тогава Му рекоха братята Му: замини оттук и иди в Иудея, за да видят и Твоите ученици делата, що вършиш. Защото никой не върши нещо скришом, когато сам иска да бъде известен. Ако вършиш тия дела, покажи Себе Си на света.
Защото нито братята Му вярваха в Него. "

и още

"Като настана събота, Той захвана да поучава в синагогата; и мнозина, които слушаха, с учудване говореха: откъде у Него това? Каква е тая мъдрост, която Му е дадена, че се вършат такива чудеса чрез ръцете Му?
Не е ли Той дърводелецът, Марииният син, БРАТ на Иакова, Иосия, Иуда и Симона? И не са ли тук между нас СЕСТРИТЕ Му? И падаха в съблазън поради Него.
А Иисус им казваше: пророк не бива без почит, освен в отечеството си, между сродници и у дома си. "

но почакай има и още доказателства. В ранното християнство кръвните роднини на Господа Иисуса Христа са наричани "деспосини" и са били на голяма почит в църквите. Ето какво казва древният автор Хегесипус живял между 110г. и 180г след Христа който е цитиран от църковния историк Еузебиус:

"Сега още са оцелели от роднините на Господа внуците на Юда, който по плът е бил наречен негов брат. За тях е било осведомено, че принадлежат към рода на Давид и Ивокатус ги доведе пред император Домициан, защото императора се страхуваше от Идването на Христос, както Ирод" и по нататък пише "Когато бяха освободени те станаха водачи на църквите, както е естествено в случая на тези които са били мъченици и роднини на Господа. И сред като се установи мир за Църквата, техния живот беше продължен до царуването на Траян"

Убеди ли се сега?

73.   До Джон от 65/66/68

Убедих се, че продължаваш да говориш същите глупости и ереси, както и по-преди. Целият ти коментар е ужасен, и няма никакво съответствие на истината. Споменах ти, че мнимните братя и сестри на Господ Иисус Христос са от брака на свети Йосиф с жената на неговият починал брат -Саломия(а това се е случило много години, преди да се роди, и стане на пълнолетна възраст Светата Дева Мария и Тя да се сгоди за свети Йосиф, (годежа между тях не е било поради плътски намерения от страна на Йосиф, а поради това, че Пресвета Дева Мария е имала великата задача и мисия да стане Майка на Бога, без това да наруши Нейното Девство и трябвало Йосиф само да издържа Девата (тъй като Тя е била кръгло сираче). Псевдосестрите и псевдобратята на Иисус Христос са по-големи на възраст от него самия, така че не може те да са деца(биологически)на Дева Мария. Дева Мария предствалява за тях само мащеха(тъйкато истинската съпруга на Йосиф -Саломия, която е му е родила тези деца е починала, а Света Дева Мария е просто мащеха на тези деца, без да е имала никакви отношения(интимни) с вдовеца свети Йосиф). Вдовеца Свети Йосиф и втората му мнимна(лъжлива) годеница(а не съпруга в буквалният и цял смисъл, дори и интимен смислъл) Дева Мария са НЯМАЛИ никакви сексуални отношения и намерения по между си;защото техният годеж имадруг смисъл-много по-различен от брачните отношения(включително и сексуални) между двама души-мъж и жена.
Свети Йосиф нямал никакви(даже не си и помислял) сексуални и интимни намерения към Пресветата Дева Мария Богородица, та камо ли деца от Нея!

Ако според тебе (и според еретици като тебе, които хулят, презират и непочитат Пресветата Дева Богородица Мария) Иисус Христос не се беше родил от Дева, следователно Той ще е един обикновен човек както всички други псевдорелигиозни "водачи" като кришна, буда, мохамед, петър дънов и др.

Но истината е такава, че Господ Иисус Христос се различава именно от другите човеци, а именно, че Той се е родил от ПРЕЧИСТА, ПРЕСВЯТА И БОГОИЗБРАНА ДЕВА(И ТЯ Е ВИНАГИ ДЕВА, колкото и да го отричаш! ) и че няма никакъв земен баща.
Свети Йосиф не е никакъв баща (и не се води такъв в буквалният смисъл на думата) на Иисус Христос, а просто той се е грижил за Девата И Младенеца(цитирам: "А след като си отидоха, ето Ангел Господен се яви на сън на Йосифу и казва:стани, вземи Младенеца и майка Му"(Ангелът не е казал на Йосиф -"вземи жена си и детето си")-защото нито Света Богородица му била съпруга по плът, нито пък Иисус бил негов естествен син.

Пресвета Богородица е Единствената Жена в цялата история на човешкият род, (дори и до края на света) която е Дева преди, по време и след раждането на Своя Син и Бог и Спасител Иисус Христос. И друга като Нея няма да има никога!

Относно цитата(ще ти дам обяснение към него), който ми даваш от светото Евангелие на свети апостол и евангелист Матей, а именно: "И не познаваше я, докле тя роди своя първороден Син;и той Му нарече името Иисус. "

Джон, в твоят коментар изписа пълни ереси, клевети, богохулства и обиди по адрес на Пресвета Богородица и Дева Мария, но знай, че това няма да остане без наказание свише.

Ще ти обясня тълкованието на този стих(който ми цитираше в твоя коментар), а именно следното:

-светия праведен Йосиф НЕ е познавал Света Дева Мария( думата "познавал", употребявана на Изток при Богоизбрания еврейски народ, както и и при източните народи се обозначавало брачно(интимно, сексуално)сношение между съпрузите) НИТО преди, НИТО след раждането на Богомладенеца. Христос е наречен ПЪРВОРОДЕН СИН в смисъл на ПРЪВ И ЕДИНСТВЕН СИН както по Божество, така и по човечество:по Божество -на Своя Небесен Отец, а по човечество-на на Пречистата Пресвета Дева Мария.

-Думата "ДОКЛЕ", (в този стих: Мт. 1:25) в превод от старогръцки език(εωσ), и на църковнославянски език( дондеже).

Смисълът на гръцката дума "εωσ"(църковнослав. "дондеже") не съответства точно на българската "докле" и НЕ ОЗНАЧАВА непременно промяна на предишното действие, а естественото му продължение и след това, например: Псалом 109:1:"Рече Господ Господу моему, седи от дясната Ми страна, докле(εωσ, дондеже) туря Твоите врагове подножие на нозете Ти"-но Христовите врагове винаги(и преди, и след възнесението на Господа), са побеждавани от него. Друг пример, словата на Иисус Христос: "... и ето, Аз съм с вас през всички дни до (εωσ) свършека на света" (Мат. 28:20), не означават(както учат светите Отци на Православната Църква), че след свършека на света Христос няма вече да бъде със верните (Православните християни). Така, че недопустимо е такъв праведник като свети Йосиф да реши да познае( да има интимни отношения) Светата Дева след такъв низ от чудесни събития, личби, станали пред очите му, както с Пресвета Богородица и Младенеца, така и със самия него.

С това ще приключа този разговор, (въпреки, че знам, че ти ще си останеш във злобата и няма да престанеш да хулиш Божията Майка и Дева Мария и да й приписваш някакви си прегрешения (които Тя даже и на ум не й минавало), които Тя даже не извършвала. Пресвета Богородица и Дева Мария НЯМА лични грехове и прегрешения, Тя има само първородният грях, наследен от своите родители-светите праведни Богоотци(Дядо и Баба по плът на Господ Иисус Христос)Йоаким и Анна. И въпреки този първороден грях, наследен от родителите си, това не е попречило на Света Дева Мария да стане Най-святото, най-пречистото, най-достойното човешко създание от женски пол на земята, и да стане и Майка на Господ Иисус Христос(запазвайки с това велико достойнство завинаги Своята Девственост)

Джон, ти няма да се промениш(нито пък ще ми промениш моето мнение по този въпрос), ако щеш и да ми цитираш цялата Библия. Въпросът тук, е че четеш тази Книга, както дяволът Светото Евангелие. Изопачаваш всичко, и това не ще те доведе до добро. Спирам повече да пиша по този въпрос. Но ако ти се озлобиш, и продължаваш да пишеш мръсотии по адрес на Божията Майка-знай, че си подписваш смъртната си присъда за задгробният свят. Бог поруган не бива и Той няма да позволи Божията Майка да бъде охулвана и поругавана! Един истински християнин не би си позволил(даже и помислял) да говори такива ереси, клевети, обиди по адрес на Бога, Божията Майка и Дева Мария, на светиите.

74.   До Джон:
Пресвета Богородица и Дева Мария има само Единствен Син-Господ Иисус Христос(свети Йосиф НЕ е биологичен баща на Спасителя),зачатието и раждането на Спасителя стават свръхестествено и над естествено,без никакъв грях и без намесата на мъж; и това няма нищо общо с зачатието и раждането на останалите обикновени хора-те се зачеват в грях,жените раждат с болки,а техните деца живеят и умират в грях(както ние се зачеваме)) ;а относно самият Господ Иисус Христос ,Той НЯМА нито жена,и никакви деца(както някои сектанти учат,че Иисус Христос е имал жена и деца).

76.   Джон

до 74

Приятелю в мене няма злоба а искам да ти покажа истината, но като не желаеш да ме чуеш всичко е наред, върви си смиром. Помисли обаче чистосърдечно и направи трезвен анализ на положението в което се намира сега православната църква и сравни вярата в ранното апостолическо християнство каква е и каква е в православната църква. В автентичното християнство вярата е в един Бог Вседържател и Сина Божий Иисуса Христа а в православието вярата е в множество обекти на преклонение - светии, богородица, ангели, икони. Помисли си за себе си и честно в сърцето размисли това ли е истинското християнство? Погледни и виж сам за себе си колко много православната доктрина с всички тези обекти на обожание и преклонение е в съзвучие с вярата в Един Бог и доколко е в съзвучие с вярата в множество "божества" което е езичество. Желая ти всичко хубаво и Бог да те благослови.

77.   Не искам да ме благославяш(може да ме благослови само православен свещеник),а просто да разбереш истината,която ти за пореден път изопачаваш или воюваш срещу нея-срещу Православната Истина,Която е Христовата Истина. Аз няма да си променя мнението си.

Приключвам с темата.

78.   По принцип мъчението и тези "изпитания" развиват душат защото я учат на различни уроци които в бъдеще ще знае от инстинкт или по-скоро интуиция, да не повтаря предишните си грешки и/или да подпомогне на човечеството по някакъв начин. И така да се развива докато не стане по-висша за да навлезе по-дълбоко като творец и с крачка по-близко до Бог. Ние в момента творим, не само че творим физически, било то музика, изкуство, строителство. Ние също така сме духовни творци които можем да изменяме реалността си до някъде. Както Исус е разбрал че е творец, и е изменял реалността мигновено че да стане от водата вино, а от нищото, нещо като хляб или риба, така и ние лека полека, стъпка по стъпка се развиваме за да стигнем до Христовия разум.

79.   До Джон от 65/66/68 и 74

Каквото написах до сега, написах, щом се инатиш и си знаеш своето си, аз не мога да те спра. Ти сам със собствените си разсъждения ходиш срещу Бога(макар и да пишеш за Него) и Неговите постановления. И ако искаш да спориш с Него, няма да успееш. Като знаеш думите на Пресвета Богородица "ето, отсега ще ме облажават всички родове", (Лк. 1:48) нека да те попитам: от кой род са непочитащите Божията Майка? Ти си точно от този род, които Я хулят и непочитат.
И понеже продължаваш да упорстваш, ще те попитам ясно и точно: Посочи ми поне едно място в Свещеното Писание, където Господ да е казал направо: "Нито към Моите Ангели, нито Моята Пречиста Майка и Дева Мария, нито към Моите приятели – светиите, не се обръщайте с молитви, не ги облажавайте и не ги почитайте! "
Но тези, които не почитат и хулят Бога, Божията Майка и Дева Мария, православните светци-такива хора са нещастници и добро не са получили в последствие, защото Бог поруган не бива и Той няма да остави без наказание богохулниците.

Ако смяташ да спориш с Бога, не мога да те спра

80.   Джон до 79

Приятелю никого не хуля, аз почитам, хваля и благославям Бога и се уповавам Нему. Не ми вменявай неверни неща. Аз ти пиша истината а тя е, че православието както и други деноминации представляват смес от чисто християнство и езичество. Аз имам любов към Бога и не мога да приема езическите примеси, само чистото Божие учение. Относно примери за това което питаш аз съм ти дал в тази тема а и подобни езически елементи просто са били немислими и не са присъствали в Иудеа по времето на Господа Иисуса Христа за да ги коментира Той. Ще ти посоча пак примери. Божията заповед срещу направата на образи, Божието явяване на планина Хорив е обвито в мрак с цел израилтяните да не видят образ и да го копират, примера със същите наименования с които се нарича "богородица" са се наричали главните езически "богини" и култа към нея се появява едва когато Константин прави християнството официална религия и тогава се смесва с езически вярвания. Примера как апостол Павел отказва категорично да го почитат и казва да почитат Бог, примера как Ангела Господен който дава на Апостол Йоан Откровението отказва да бъде почитан и му казва да се поклони Богу и то му го казва не един път а на два пъти. Приятелю аз ти казах истината дали ще ме послушаш или няма да ме послушаш това ще решиш сам. Желая ти всичко хубаво.

81.   Аз смятам, че Бог съществува, но не по начина по-който ние си мислим. Той не е все могъщ, пак е велик, силен и мощен, но има един парадокс. Например, ако бог поиска да създаде малко камъче, което дори той не може да вдигне. Ако успее що за Бог щом не успява да вдигне един камък. Апък, ако не успее да направи такъв камък, значи все пак не е толкова велик.
Знам, че звучи тъпо, но все пак съм на 14

82.   Джон

до 81

Момчето ми, препоръчвам ти вместо да си изграждаш абсурдни представи за Бог базирани на неправилни умозаключения да прочетеш Словото Му в което Бог Сам се разкрива.

51-69 от 69