Споделена история от Други

Пътуване до Испания
Здравейте! В училището, което уча всяка година се провеждат пътувания до различни страни. Тази година моя випуск е наред и ще се пътува до Гърция и Испания. Ние сме 3 паралелки и взимат средно по 4 човека от всяка. Вече определиха хора, който ще ходят в Гърция (общо взето класираха се по-силните в Английския). Аз не се класирах. Не съм най-слабата, но знам доста теория и мога да разговарям на Английски и оценките ми варират между 5 и 6. И през пролетта ще се ходи в Испания. Много искам да отида, но не знам дали ще се справя. От към конкуренция има 2-3 малко по-добри от мен. Мисълта ми е дали да се боря до край, да уча колкот мога или да го забравя, защото е невъзможно.

Коментари

1.   Бори се, първо защото в Испания е страхотно и ако не се класираш защото си се отпуснала ще те е яд и второ, защото в крайна сметка учиш за себе си и колкото по-добре научиш английски толкова по-добре.
Успех!

2.   как да ти отговорим когато не знаем какви са критериите, по които се избират учениците, освен ниво на английски - по успех? зависи и колко места има. говори с учителите, които правят селекцията.

3.   Не разбрах защо трябва да знаеш добре английски, за да отидеш в Гърция? За Испания имам същия въпрос.
Разбирам да бяхте паралелки с гръцки или испански, щеше да има логика.

Освен това за класираните тези пътувания безплатни ли са? Защото ако сама ще си плащаш, не виждам за какво ти е. По-добре ходи с вашите или с приятели като порастнеш още малко. По принцип пътувания от училище вече се организират само защото даскалите искат да вземат някой лев допълнително, пък и да попътуват безплатно. За всяка група туристическата фирма дава по 1-2 места безплатно, т. е. това са за учителите.

4.   Тъй като не знаеха, че е невъзможно, те го направиха. - Алекс Ровира
Невъзможно е нещо, което ти определиш като такова! Come on! Хората работят над въпроса да стъпят на Марс! По света се случват какви ли не чудесии, а ти си мислиш, че не можеш да отидеш на някаква екскурзия в Испания! Седни си на дупето и учи със всички сили, дори да не стане-добрия английски не е навредил на никого! Един ден, ще ти е полезен за нещо друго... Но, ти ще се справиш, просто учи и не се предавай до последния ден! Каква конкуренция можеш да имаш в училище, едва ли има някой който е на светлинни години от теб в знанията си! Не мисли за това колко е трудно, а се фокусирай над това колко всъщност е лесно! Направи го! Постигни мечтата си!

5.   За какво ти е Гърция? Пътувай за Испания. В Гърция може да идеш с колата някоя събота и неделя.

6.   Аз бях участвала в същия проект от училище преди 3 години само че в Италия. Не сме дали и една стотинка когато заминахме. Храната ни беше осигурена, спането също но ние не ходихме просто така на екскурзия, а за да работим. В началото ни дадоха 350 евро като се има на предвид, че не можах да пръсна нито един цент. От тези пари които ти останат си ги взимаш на теб и отделно заплащането от мястото на което си работил (всъщност то ни се водеше като практика) сумата беше около 150евро. Отделно получихме сертификати от мястото на което бяхме. Беше супер забавно. Имахме си и достатъчно свободно време да обикаляме. Та идеята ми е не се отказвай. Пък и ако не стане този път ще има следващ ;)