Споделена история от Други

Компютъра ми не тръгва.
Здравейте. С лаптоп Lenovo съм, Windows7. Изведнъж когато си включих компютъра ми изписа, , Your computer was unable to start. Startup Repair is checking your system for problems. И така е от половин час. Когато натисна Cansel, ми изписва, че не мога да натисна Cansel. А, сега изписа Startup Repair cannot repair this computer automatically и ми дава следните опции:
1. Finish
2. Don't send (със стрелка) и Send information about this problem.

Коментари

2.   Мога да те посъветвам само да го занесеш в сервиз. Изглежда, че има хардуерен проблем.
Ако е в гаранция, носи го в гаранционния сервиз. Дано не е нещо сериозно.

3.   Имаш ли диск за преинсталация? Струва ми се, че няма да се оправи със Startup Repair.

4.   най-вероятно операционната ти система трябва да се преинсталира
не забравяй да си направищ back-up на данните от хард диска!

5.   Според мен е вирус и няма спасение за операционната система.
Свали си windows от замунда, нарправи си го на буутваща флашка и инсталирай.

6.   Пробвай всички опции и чакай един ден, друго не знам :-)

7.   Явно имаш проблем със хардуера или трябва да ти се преинсталира попринцип всичко може да е лаптопа най-добре го занеси в сервиз.

8.   Този проблем може да се появи от много неща. При мен се е получавал от спиране на тока, изключване на компютъра и т. н. Ако компютъра се изключи няколко поредни пъти, пак ще излезе подобна простотия. Пробвай да го включиш, като откажеш тъпата "поправка" (още докато те пита дали да я активираш в началото), в много от случаите тя изобщо не е нужна. Ако не ти дава право на избор, рестартирай и ако пак не стане, то тогава имай предвид, че тъпотия ще поправя много повече от половин час (може да отнеме няколко часа, но не мога да кажа точно колко) и през това време ще трябва да го оставиш да си върши работата. В крайна сметка, винаги може да преинсталираш Уиндоуса, но това е доста неудобно и досадно занимание.

10.   Автора:
Благодаря на всички.Този проблем се оправи , но вече компютъра ми се изключва много бавно.(от 2 до 10 минути.)По принцип така ли трябва да е или проблема отново е в компютъра ми ?Съжалявам ако въпроса ми е тъп.