Споделена история от Други

Какво ви прави щастливи?
Щастливи ли сте? Какво ви прави щастливи? Разчитате ли на материалното, за да сте щастливи? Благодарни ли сте? Няколко прости въпроса за размисъл. :)

Коментари

1.   Мен тъгата ме прави щастлив, колкото истранно да звучи

2.   Събуждането без аларма ме прави особено щастлива, когато го има. Есенните разходки. Играещи си животни. Музиката, която докосва душата ми. Разговорите с приятели, обменът на идеи, вдъхновението. Успокоението от завършените ангажименти.

3.   Любовта, която е в сърцето ми, независимо дали имам мъж или не. Обичам да обичам :-)

5.   Щастлив ме правят добрите приятели около мен, щастлив ме прави и факта, че имам добър човек до себе си. Имам си покрив над главата, и добра храна в чинията. Абе не е зле.

6.   Щастлива ме прави онзи миг между две вдишвания, в който осъзная, че съм точно там, където ми е мястото. За съжаление рядко се случва.

7.   Откакто започнах да казвам на абсолютно всеки какво ме дразни в него или в конкретната ситуация и спря да ми пука какво искат част от околните ми, съм МНОГО ЩАСТЛИВ. Също си промених отношението към жените, защото прозрях жалката истина за тях (но няма да мина на другия бряг) - 80% от познатите ми жени са интересчийки, останалите 20% са жени на място, и когато сме имали взаимоотношения още в началото са ми давали да разбера, че нещата ще или няма да се случат.

Започнах да живея за себе си, а не за другите. Материалното ВЪОБЩЕ не ме прави щастлив, даже мразя парите, но са необходимо зло, за да можем да живеем в този "развит свят".

Жалко, че тези неща не ги прозрях, когато бях по-малък, но какво да направя... Тъп съм и съм бавен и не мога да го променя, но се опитвам.

8.   Без материалното няма как да си щастлив в материалния свят, в който живеем всички ние.
Разбира се, че на първо място е здравето, което според мен би трябвало да се подразбира дори. (под здраве визирам не само физически, а и емоционални проблеми)
Следователно на мен ме правят щастлива парите, но тези, които сама си вадя. Защото те ми дават свобода на действие (разбира се в рамките на законите), което пък от своя страна ми носи положителни емоции и изживания, които ме зареждат с позитивизъм и оптимизъм за бъщето.
Според мен всеки, които казва, че парите не са важни и не носят щастие или ги няма хич; или пък ги има наготово, или в голям излишък и поради това не оценя същественото им значение.

9.   Щастието е относително както всичко! Някои хора на пример намират в самотата лично щастие.. понякога защото стимулира креативността и им дава нови идеи.. представя различна представа за реалността като ги кара да се затварят в себе си и паралелно с това да мислят в глобален мащаб "извън рамките"..
Аз намирам щастие в от си мое умозаключения направени в такива моменти като това че нищо няма значение..
Натъжава ме че няма да живея вечно и няма да ми стигне живота за да изпълня мечтите си..
Без материалното как бихме могли? Разбира се че разчитаме на него.. който се възпротиви на това значи лъже! Човекът е материалист и консуматор.. кой каквото ще да казва.. това е факт!
Дали съм благодарен? Има много неща за които ме е яд на мен самия.. През цялото време съдбата се гаври с мен.. Все едно съм вързан за стол на шведска маса и не мога да се присегна.. но пък когато не мога да се насладя на даровете.. (когато ми е трудно) започвам да мисля за нещата които не са на "масата" за да разсея мислите си и които всъщност се оказват от много по голямо значение.. и може би съдбата нарочно го прави за да ме поучава. За това съм благодарен но не мога да дам точна преценка преди да свърши "представлението" така де.. преди да се спомина.. но в всеки случай знам че живота по клони към тъмната страна.. ние го осмисляме чрез действията си.. иначе би бил пуст и мрачен..

А иначе какво би казал автора от своя гледна точка? Ако може да сподели.. любопитен съм :)

10.   Моето щастие например се черпи итбтова когато хората които обичам са щастливи :)

11.   Замислих се преди известно време, когато моя близка възрастна жена, останала сама вдовица ми сподели, че много би се радвала, ако може нейния племенник който работи в Испания да я посети за 5 дена. Питам я защо не си дойде, а тя казва заради цените на самолетните билети и още нещо, което не схванах. Той е механик по професия и човек, който разбира от реставрации и ремонти, доколкото разбрах. Та ето, тя ще бъде щастлива ако този нейн племенник си дойде при нея, затова аз искам да я подкрепя. Дай Боже нейния племенник да я посети, а защо не и да си остане у дома, за да не страда жената.
Ето това е щастие.

12.   Клиширано, но... Да се събуждам до него ме караше да се чувствам най-щастлива. Винаги, когато отворех очи, той вече беше буден и ми се усмихваше.... Хубави времена бяха.
Иначе по принцип щастлива ме правят дълбоките разговори, похвалите към това, което правя, случайните запознанства, хубавите книги.

13.   "Няколко прости въпроса за размисъл". Харесва ми така както е поднесена темата, но тя ми напомня на една друга тема в друг сайт, която звучи горе-долу по същия начин.
Също коментар № 12 ми се струва, че е на авторката, което няма нищо лошо.
Иначе за себе си бих казал, че абсолютно щастие никога няма, но от време на време човек може да изпита Божествено щастие, но то е краткотрайно. Бих казал, че почти винаги изпитвам изключително голямо задоволство от дълбоки разговори с интересни, интелигентни хора, както № 12 казва. Аз чета изключително много и когато разбера смисъла на нещо, което много малко хора проумяват аз съм в блаженствен възторг /ако това може да се нарече някакво щастие/.
№ 12 назваш "хубави времена бяха". А сега как е? Май годините дават отражение как и по какъв начин изпитваме "щастие". За мен е най-важно да имам добро здраве в сегашната ми фаза от живота, а онова "щастие", което ме изпълва със задоволство аз сам си го създавам. Желая на всички подобно щастие.

14.   Щастието е състояние на духа... Поддържайте духа си в пълнота. Човек може да е щастлив и с малко материални придобивки, а може да е нещастен с големи такива, защото те ще го радват само в началото и после ще му омръзнат и ще спре да ги забелязва.
Най-ценните неща са тези които не се купуват с пари-здраве, обич, добра дума, приятели, красива и хармонична природа на която да се полюбуваме.... ей такива неща. Който успее да се види и оцени тези неща, да им се радва и поддържа духа си в пълнота заради тях е щастлив човек.

15.   От автора:
Към №13: Не съм №12. Чудно ми е защо реши така.